آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ , Monday 18 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15545
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۵:۳۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  همین حالا باید به ایران حمله کرد!

  آوای شمال/ به گزارش افکارنیوز، «تام کاتن» سناتور جمهوری‌خواه بانی نامه هشدارآمیز ۴۷ سناتور جمهوری‌خواه به ایران درباره توافق هسته‌ای در مصاحبه با نشریه آتلانتیک مدعی شد که تلاش دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا برای رسیدن به توافق هسته ای با ایران احتمالاً به یک جنگ هسته‌ای منتهی شود. وی مدعی شد: اگر ما با […]

  آوای شمال/ به گزارش افکارنیوز، «تام کاتن» سناتور جمهوری‌خواه بانی نامه هشدارآمیز ۴۷ سناتور جمهوری‌خواه به ایران درباره توافق هسته‌ای در مصاحبه با نشریه آتلانتیک مدعی شد که تلاش دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا برای رسیدن به توافق هسته ای با ایران احتمالاً به یک جنگ هسته‌ای منتهی شود.

  وی مدعی شد: اگر ما با این نوع پیشنهادی که دولت اوباما مطرح کرده است، موافقت کنیم، احتمالاً اگر به جنگ هسته‌ای منتهی نشود به تقابل نظامی منجر خواهد شد.

  کاتن ادامه داد: ۲۰ سال، ۱۰ سال، ۱۲ سال، چه کسی می‌داند؟ این پیشنهاد ایران را در مسیر تبدیل شدن به یک کشور تسلیحات هسته‌ای قرار می‌دهد و من فکر می‌کنم وقتی ایران یک کشور با تسیلحات هسته‌ای شود، به ناچار یک رویارویی نظامی به وجود می‌آید. این تقابل احتمالاً در ابتدا با آمریکا نخواهد بود اما فکر می‌کنم که این تقابل اجتناب‌ناپذیر است.

  این سناتور تندرو جمهوری‌خواه تأکید کرد که یک گزینه برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای، حمله نظامی به ایران در حال حاضر است.

  هیأت‌های دیپلماتیک ایران و کشورهای موسوم به گروه ۱+۵ پنجشنبه (۱۳ فروردین ماه) اعلام کردند به تفاهمی بر سر چارچوب توافق نهایی رسیده‌اند که قرار است زیربنای ادامه رایزنی‌ها تا ضرب‌الاجل خودخوانده ۳۰ ژوئن (۹ تیرماه) باشد.

  جمهوری خواهان تمامی تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا مانع از ادامه مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ شوند و در همین راستا، کمیته روابط خارجی سنا در صدد است تا روز سه‌شنبه (فردا)، لایحه نظارت کنگره بر هرگونه توافق نهایی هسته‌ای با ایران را علیرغم مخالفت کاخ سفید به رأی گذارد.

  کاتن یکی از منتقدان مذاکرات است و هفته گذشته نیز تأکید کرد که اقدام نظامی علیه ایران ظرف چند روز تکمیل می‌شود.

  در نامه‌ای که کاتن بانی آن بود، ۴۷ سناتور جمهوری‌خواه کنگره به ایران هشدار دادند که هرگونه توافق هسته‌ای که بدون تأیید کنگره به امضا درآید، تنها تا پایان دوران ریاست‌جمهوری «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا اعتبار دارد و اوباما نیز تا ۶۰ روز حق لغو هیچ گونه تحریم‌های ایران را ندارد.

  برچسب ها :

  نظرات