آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15493
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ فروردین, ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  مادران اصلی ترین سازندگان قدر و منزلت جامعه هستند

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی در مراسم تشییع پیکر مادر نائب رئیس مجلس شورای اسلامی که ظهر دوشنبه با حضور مسئولان کشور و استانی و حضور پرشمار مردم قزوین برگزار شد، بیان کرد: مرحومه محبوبه سادات علوی از بیت عظیم القدر علوی و ابوترابی بودند که افتخار ترتبیت فرزندان شریف و پرافتخاری […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی در مراسم تشییع پیکر مادر نائب رئیس مجلس شورای اسلامی که ظهر دوشنبه با حضور مسئولان کشور و استانی و حضور پرشمار مردم قزوین برگزار شد، بیان کرد: مرحومه محبوبه سادات علوی از بیت عظیم القدر علوی و ابوترابی بودند که افتخار ترتبیت فرزندان شریف و پرافتخاری را برای این مرز و بوم داشتند.

  وی با اشاره به نقش تربیتی مادران در جامعه بیان کرد: در طول تاریخ همواره قدر و منزلت  جوامع بستگی به نقش تربیتی مادران در جامعه داشته است که در این بین ایشان با انجام نقش تربیتی بی بدیل مادرانگی خود برای این مرز و بوم افتخار آفریدند.

  رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به زندگی پرهیزکارانه و انقلابی مرحومه علوی بیان کرد: یکی از جلوه های این زندگی انقلابی و پزهیز کارانه تربیت فرزندی چون سید علی اکبر ابوترابی بود که اسوه مقاومت در دوران اسارت و مبارزات این ملت بود.

  این مسئول اظهار کرد: مبارزات سید علی اکبر ابوترابی و تربیت پرهیزکارانه مادر ایشان هرگز از ذهن و خاطره مردم ایران فراموش نخواهد شد.

  لاریجانی ادامه داد: یکی دیگر از جلوه های تربیت این مادر بزرگوار تقدیم سید محمد حسن ابوترابی نائب رئیس مجلس است که به نوعی اسوه اخلاقی همه ما محسوب می شود و ما در طول دوران های مختلف از وجود ایشان بسیار استفاده کرده ایم.

  وی در پایان افزود: سایر فرزندان ایشان نیز از افراد نمونه ، خدمت گذار و پرهیزکار هستند که مجموع این فرزندان نشان از حیات طیبه این مادر بزرگوار دارد از خداوند درخواست علو درجات و محشور شدن این شخصیت گرانقدر را با اولیا الله داریم.

  همپنین داود محمدی در این مراسم بیان کرد: مسلما فوت ایشان برای همه مردم قزوین و کشور ضایعه ای محسوب می شود چرا که قزوین یکی از شخصیت های ارزشمند خود را از دست داد.

  نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک گفت: این مصیبت تنها متوجه خاندان علوی و ابوترابی نیست بلکه همه مردم ولایت مدار کشور علی الخصوص مردم دلسوز و قدرشناس قزوین در این مصیبت شریک هستند.

  این مسئول افزود: حضور پرشور مردم قزوین درتشییع پیکر این مادر گرامی نشان از قدرشناسی این مردم ولایی دارد که جا دارد از یکایک این عزیزان تشکر و قدردانی کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات