آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ , Friday 15 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15483
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ فروردین, ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  جورزالیم پست: آمریکا قصد ندارد با ایران مقابله کند/ تحلیلگر اسرائیلی: هیچ راهی برای شیرین کردن توافق هسته ای وجود ندارد

  آوای شمال/ به گزارش نامه نیوز به نقل از جورزالیم پست، مدیر مرکز مطالعات استراتژیک تلآویو گفت که آمریکا تمایلی برای اقدام علیه برنامه هسته ای ایران ندارد و اسرائیل باید خود برنامه هسته ای ایران را متوقف کند. افرایم اینبار در گفت وگو با جورزالیم پست همچنین با بیان اینکه متوقف کردن برنامه هسته […]

  آوای شمال/ به گزارش نامه نیوز به نقل از جورزالیم پست، مدیر مرکز مطالعات استراتژیک تلآویو گفت که آمریکا تمایلی برای اقدام علیه برنامه هسته ای ایران ندارد و اسرائیل باید خود برنامه هسته ای ایران را متوقف کند.

  افرایم اینبار در گفت وگو با جورزالیم پست همچنین با بیان اینکه متوقف کردن برنامه هسته ای ایران به اراده سیاسی نیازمند است افزود: روابط اسرائیل و آمریکا به دلیل سیاست اوباما در قبال ایران در حالت برخورد است؛ اسرائیل نیازمند است که در این دوران صدمات ناشی از سرد شدن روابط اسرائیل و آمریکا را به حداقل برساند.

  وی افزود: با این حال، ما نمی توانیم سیاست آمریکا در قبال ایران را بپذیریم و گاهی پیش می آید که کشورهای کوچک مجبور به مخالفت با ابرقدرت ها شوند.

  ایران و قدرت های جهانی  توانستند در دوم آوریل به چارچوب توافق نهایی دست پیدا کنند که ایران بر اساس آن بخشی از برنامه هسته ای خود را متوقف و بازرسی از تاسیسات هسته ای خود را می پذیرد در مقابل غرب با برداشتن تحریم های اقتصادی موافقت خواهد کرد.

  مذاکرات و تفاهم هسته ای در حالی حاصل شد که رهبران سیاسی اسرائیل و جمهوری خواهان  در کنگره آمریکا به شدت منتقد توافق نهایی ایران و ۱+۵ هستند.

  این تحلیلگر اسرائیلی هچنین گفت که هیچ راهی برای شیرین کرد توافق هسته ای نهایی وجود ندارد. متاسفانه هیچ توافق هسته ای بهتری پیشنهاد نشده است.

  وی افزود: توافق هسته ای قادر نخواهد بود که از هسته ای شدن ایران جلوگیری کند و تنها حمله می تواند این کشور شیعه را از دستیابی به سلاح اتمی بازدارد.

  برچسب ها :

  نظرات