آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 19 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15311
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۴:۲۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  پاسخ وزارت خارجه به خبر دستگیری ۲ نظامی ایران در یمن

  آوای شمال/ معاون وزیر خارجه کشورمان خبر دستگیری دو نظامی ایران در عدن را نادرست توصیف کرد. حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با تسنیم با بیان اینکه عربستان با تجاوز به یمن امنیت منطقه را به بازی گرفته است گفت: تهران بر امنیت، صلح و ثبات منطقه […]

  آوای شمال/ معاون وزیر خارجه کشورمان خبر دستگیری دو نظامی ایران در عدن را نادرست توصیف کرد.

  حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با تسنیم با بیان اینکه عربستان با تجاوز به یمن امنیت منطقه را به بازی گرفته است گفت: تهران بر امنیت، صلح و ثبات منطقه تاکید دارد.

  وی همچنین در ادامه گفت که ایران هیچگونه نیروی نظامی در یمن ندارد و خبر دستگیری دو نظامی ایران در عدن را نادرست دانست.

  معاون وزیر خارجه ایران از آمریکا خواست دست از سیاست دوگانه خود در منطقه بردارد.

  امیرعبداللهیان افزود: عربستان روی کمک آمریکا در یمن حساب ویژه باز نکند.

  وی تاکید کرد: آزادیخواهان یمنی، مردم و مسلمانان یمن، حفظ امنیت حرمین شریفین در مکه و مدینه را اولویت اصلی خود می دانند اما استمرار تجاوز به یمن موضوع دیگری است که پیامدهای اجتناب ناپذیر خود را دارد.

  معاون ظریف همچنین مواضع امارات در حمایت از سیاست غلط جنگ طلبی سعودی را مایه تعجب دانست و گفت: بی تردید زمان به نفع سعودی نیست.

  امیرعبداللهیان در ادامه خواستار توقف فوری حملات، ارسال کمک های انساندوستانه شد و افزود: گفتگوی ملی تنها راه کار ممکن در قبال یمن است.

  این مقام ارشد وزارت خارجه ایران تاکید کرد. متاسفانه دشمنان منطقه برای تجزیه و تضعیف سعودی تلاش می کنند و تجاوز به یمن و تبعات آن نقطه اغاز این نقشه شوم است.

  برچسب ها :

  نظرات