بازتاب برد پرسپولیس مقابل النصر در رسانه‌های عربی

چاپ

آوای شمال/ شبکه ‘بی ان اسپوتس ‘ قطر گزارش داد: تیم پرسپولیس ایران در روزی که هواداران این تیم با حضور گسترده ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی را پرکرده بودند، توانست تیم النصر عربستان را شکست دهد وبه صدرنشینی خود درگروه الف این رقابتها ادامه دهد.

تارنمای الدوری والکاس قطرهم نوشت: نماینده ایران در میان همهمه حدود یکصد هزار تماشاگر هیجان زده توانست باخت دیدار رفت خود مقابل النصر عربستان را تلافی کند وگام بلندی برای تضمین صعودش به مرحله بعدی این رقابتها بردارد.

به نوشته این سایت ، غلغله وهیاهوی هواداران ورزشگاه آزادی موجب شد تا تیم پرمهره النصر باعصبانیت وبدون برنامه و پراشتباه فوتبال کند .

سایت الکوره که پربیننده ترین سایت عرب زبان است هم نوشت: شکست تلخ النصر موجب به خطر افتادن موقعیت این تیم در گروه الف رقابتهای فوتبال لیگ قهرمانان آسیا شد.

به نوشته این سایت ورزشی، بازی کردن دربرابر موج جمعیتی که یکصدا وبی وقفه تیم محبوب خود را تشویق می کردند بسیار دشواربود وتیم النصر که صدرنشین لیگ عربستان وعمده بازیکنان آن مطرح هستند اسیر تشویق هواداران ودوندگی بی امان بازیکنان جوان تیم پرسپولیس ایران شد.

تارنمای مصری ‘های کوره ‘ نیز نوشت: النصر عربستان در جهنم آزادی نتوانست کاری پیش ببرد و با شکست یک بر صفر از تیم پرسپولیس ایران موقعیت صعودش خود را به مرحله دوم این پیکارها با خطر مواجه کرد .

به نوشته های کوره، باتوجه به بازی های ضعیف نماینده ایران درلیگ داخلی این کشور وتحولات اخیر کادر فنی این تیم ،هیچ کارشناسی تصور برتری پرسپولیس مقابل تیم سرحال النصر را نمی کرد.

همچنین شبکه های تلویزیونی کویت، بحرین ،عمان ، دوبی وابوظبی طی چهارشنبه شب تا صبح پنجشنبه بارها صحنه های حساس وگل این بازی را در بخش های مختلف خبری خود پخش کردند.

تیم فوتبال پرسپولیس در نخستین مسابقه دور برگشت لیگ قهرمانان آسیا و در حضور ۱۰۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی تهران، با نتیجه یک بر صفر النصر عربستان را شکست داد.

تنها گل پیروزی بخش نماینده کشورمان در این مسابقه ، در دقیقه ۶۰ توسط طارمی از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید.