آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ , Tuesday 23 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15154
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۳:۵۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  سناتور آمریکایی: باید ۳ روزه تاسیسات هسته‌ای ایران را بمباران کنیم

  آوای شمال/ به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از یو اس ای تودی، تام کاتن سناتور جمهوریخواه و تندروی آمریکایی که بانی نامه به مقامات ایران نیز است در اظهاراتی گفت که حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای به گونه‌ای که باعث یک جنگ گسترده نشود می‌تواند در جلوگیری از دستیابی ایران به […]

  آوای شمال/ به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از یو اس ای تودی، تام کاتن سناتور جمهوریخواه و تندروی آمریکایی که بانی نامه به مقامات ایران نیز است در اظهاراتی گفت که حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای به گونه‌ای که باعث یک جنگ گسترده نشود می‌تواند در جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای موثر باشد.

  سناتور ایالت آرکانزاس به یو اس ای تودی گفت: تواناییهای نظامی آمریکا حیرت آور است. حملات هوایی اسرائیل به تاسیسات هسته‌ای سوریه و عراق و اظهارات خود باراک اوباما راجع به گزینه نظامی نشان می‌دهد که بمباران تاسیسات هسته ای ایران می‌تواند کاملا موثر باشد.

  کاتن از مخالفان اصلی مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ است و مدعی است که آمریکا امتیازات زیاد و خطرناکی به طرف ایرانی واگذار کرده است.

  موضعیگیریهای اخیر تام کاتن از جمله نامه اخیر وی به ایران که در آن گفته شده رئیس جمهوری بعدی آمریکا توافق احتمالی هسته‌ای را لغو خواهد کرد با واکنش تند مقامات کاخ سفید و همتایان وی در کنگره مواجه شده بود.

  نماینده جمهوی‌خواه مجلس سنای آمریکا روز چهارشنبه نیز بیان اینکه بمباران تأسیسات هسته‌ای ایران چند روز وقت می‌گیرد گفت جنگ با ایران شبیه جنگ عراق نخواهد بود.

  کاتن به برنامه رادیویی «واشنگتن‌واچ» گفته بود اقدام نظامی علیه ایران مانند جنگ سال ۲۰۰۳ عراق نخواهد بود و در عوض مشابه بمباران چهار روزه عراق در سال ۱۹۹۹ خواهد بود که به دستور «بیل کلینتون» انجام شد.

  برچسب ها :

  نظرات