آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ , Wednesday 17 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15127
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۳:۳۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  جلوه همدلی بین ملت و دولت در سفر استانی رییس جمهوری به گیلان عینیت می یابد

  آوای شمال/ به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت جمعه شب در گفت وگویی که به صورت زنده از سیمای مرکز گیلان پخش می شد، اظهار کرد: یکی از مهمترین ویژگی های پانزدهمین سفر استانی دولت، این است که این سفر، نخستین سفر در سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی است. وی ادامه داد: مردم گیلان […]

  آوای شمال/ به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت جمعه شب در گفت وگویی که به صورت زنده از سیمای مرکز گیلان پخش می شد، اظهار کرد: یکی از مهمترین ویژگی های پانزدهمین سفر استانی دولت، این است که این سفر، نخستین سفر در سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی است.

  وی ادامه داد: مردم گیلان با استقبال پرشور از رییس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید، پیامی به دنیا مخابره می کنند و آن، حمایت مستحکم و همه جانبه از دولت است.

  وی تصریح کرد: یکی دیگر از ویژگی های پانزدهمین سفر استانی دولت به گیلان، این است که این سفر، اولین سفر پس از مبارزه طاقت فرسای مذاکره کنندگان هسته ای در ایام نوروز برای استیفای حقوق ملت ایران است.

  رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ گفت: ساخت بمب اتمی و استفاده از تسلیحات اتمی، در دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد.

  وی ادامه داد: آنچه طرف مقابل از این مذاکرات به عنوان برد تلقی می کند، منع یا محدودیت ایران در دستیابی به تسلیحات اتمی است حال اینکه اساساً ما قصد ورود به این حوزه را نداریم.

  نوبخت اضافه کرد: ورود ایران به موضوع غنی سازی با بهره گیری از توانمندی های داخلی نیز برای ما برد محسوب می شود و نهایت تلاش خود را در فرصت باقی مانده تا تیرماه برای استیفای حقوق ملت انجام می دهیم.

  وی در بخش دیگری از سخنانش به سفر استانی رییس جمهوری به گیلان اشاره و اظهار کرد: امسال، با تلاش مدیران و حمایت دولت، سال خوبی از نظر ایجاد اشتغال برای جوانان و فعال شدن بسیاری از ظرفیت ها خواهد بود.

  سخنگوی دولت سفرهای استانی رییس جمهوری و کاروان تدبیر و امید را دارای وجوه ممتازه ای با سفرهای قبل که به استان ها انجام می شد، خواند و گفت: در دولت یازدهم، پیش از سفر، همه موضوعات مورد مطالعه قرار می گیرد و قول و وعده ای که به مردم داده می شود یا مصوباتی که به تصویب می رسند، جزو موضوعات بلندمدت نیست.

  نوبخت ادامه داد: این پروژه ها و مصوبات باید در همان سال یا حداکثر تا نیمه سال بعد نهایی شده و مردم از آنها منتفع شوند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی، بر روند اجرای آنها نظارت می کند.

  وی با اشاره به جلسات متعددی که استاندار، مدیران کل و نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با معاونان رییس جمهوری و وزرا داشته اند، افزود: در این جلسات، نیازها اعلام و بررسی شد و یش نویس اولیه مصوبات تهیه و به رییس جمهوری ارائه شد و دکتر روحانی در جلسه شورای اداری استان، جمع بندی آن را اعلام می کند.

  سخنگوی دولت از تعطیلی یا نیمه تعطیل بودن برخی واحدها و شهرک های صنعتی گیلان ابراز تأسف کرد و گفت: این واحدها نیاز به سرمایه در گردش دارند و ما تلاش کرده ایم در توزیع اعتبارات، توازن را رعایت کنیم تا مشکلات، به درستی شناسایی و برطرف شود.

  وی همچنین به کاستی ها و نواقص گیلان در بخش راه و نیز بازدیدهای خود از آزادراه رشت – قزوین اشاره و خاطرنشان کرد: در حالیکه پیشتر فقط ۱۴۰ میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه اعتبار در نظر گرفته شده بود، هم اینک، دولت یازدهم یک هزار میلیارد تومان برای تکمیل ۱۱ کیلومتر باقی مانده این آزادراه اعتبار اختصاص داده است.

  سخنگوی دولت تکمیل آزادراه را یکی از موضوعات مورد تاکید رییس جمهوری عنوان و تصریح کرد: برنامه های خوبی در زمینه خط ریلی گیلان و راه آهن قزوین – رشت – انزلی – آستارا در نظر گرفته شده که با بهره برداری از آن، رشد اقتصادی این استان، به طور چشمگیری افزایش می یابد.

  وی از اهتمام دولت نسبت به رفع مشکلات کشاورزان خبر داد و با یادآوری پرداخت تمامی مطالبات چایکاران شمال کشور افزود: آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان نیز به نمایندگی از چایکاران، در یکی از خطبه های نماز جمعه رشت، مراتب تشکر خود را از دولت اعلام کرد.

  نوبخت ظرفیت ها و پتانسیل های گیلان را بی نظیر خواند و بیان کرد: می کوشیم تمامی زمینه های استفاده از این ظرفیت ها را فراهم کنیم تا گیلان و مردم این استان به آنچه استحقاق دارند، برسند.

  رییس جمهوری و هیأت دولت، چهارشنبه بیست و ششم فروردین ماه جاری پانزدهمین سفر استانی را به گیلان انجام می دهند.

  رییس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید پیش از این به استان های خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، گلستان، خراسان جنوبی، بوشهر، اصفهان و قم سفر کرده اند.

  برچسب ها :

  نظرات