آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ , Thursday 18 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15109
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۳:۳۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  روسای جمهور ایران و اندونزی رایزنی می کنند

  آوای شمال/ آرمانتا نصیر، سخنگوی وزارت خارجه اندونزی به خبرنگاران گفت که این دیدار در جاکارتا و در حاشیه اجلاس شصتمین سالگرد برگزاری کنفرانس سران آسیا – آفریقا برگزار می شود. اجلاس سران آسیا – آفریقا قرار است ۲۲ و ۲۳ آوریل (دوم و سوم اردیبهشت) در جاکارتا برگزار شود و رهبران ده ها کشور […]

  آوای شمال/ آرمانتا نصیر، سخنگوی وزارت خارجه اندونزی به خبرنگاران گفت که این دیدار در جاکارتا و در حاشیه اجلاس شصتمین سالگرد برگزاری کنفرانس سران آسیا – آفریقا برگزار می شود.

  اجلاس سران آسیا – آفریقا قرار است ۲۲ و ۲۳ آوریل (دوم و سوم اردیبهشت) در جاکارتا برگزار شود و رهبران ده ها کشور آسیایی و آفریقایی ۲۴ آوریل (چهارم اردیبهشت) نیز در آیین شصتمین سالگرد این اجلاس در باندونگ شرکت می کنند.

  کنفرانس آسیایی – آفریقایی که کنفرانس باندونگ نیز نامیده می شود، همایش بزرگی بود که سال ۱۹۵۵ میلادی با شرکت ۲۹ کشور جهان در شهر باندونگ اندونزی فعالیت خود را آغاز کرد .

  سخنگوی وزارت امور خارجه اندونزی احتمال داد که جوکو ویدودو با ۱۶ تن از سران کشورهای آسیایی و آفریقایی دیدار کند هر چند ۱۸ کشور تقاضای دیدار دو جانبه داشته اند.

  وی گفت که دیدارهای دو جانبه با سران برخی کشورها از جمله ایران، چین، میانمار، پاکستان، بنگلادش، ویتنام، فلسطین، آفریقای جنوبی، زیمبابوه، مصر، اردن و ژاپن برنامه ریزی شده است.

  اندونزی به عنوان میزبان اجلاس سران آسیا – آفریقا ۱۲ اتاق ویژه برای دیدار سران کشورها در حاشیه این اجلاس که در مرکز کنوانسیون جاکارتا برگزار می شود، در نظر گرفته است.

  وزارت امور خارجه اندونزی تایید کرد ۵۷ هیات آسیایی – آفریقایی در آیین شصتمین سالگرد برگزاری این کنفرانس که از ۱۹ تا ۲۴ آوریل (یکشنبه ۳۰ فروردین تا جمعه چهارم اردیبهشت) در جاکارتا و باندونگ برگزار می شود، شرکت می کنند.

  برچسب ها :

  نظرات