آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 13 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 1504
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ آذر, ۱۳۹۳ - ۱۷:۴۲
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > ایران و جهان
 •   

  طنین شعار «لبیک یا حسین» در سراسر ایران+عکس

  آوای شمال/ مردم شهرهای مختلف کشور با راهپیمایی و تجمع در روز اربعین حسینی عشق و ارادت خود را به امام سوم شیعیان جهان حضرت امام حسین(ع) نشان دادند. زیارت اربعین توجه به کارنامه انقلاب کربلاست خطیب جمعه مشهد گفت: زیارت اربعین حسینی توجه به کارنامه انقلاب کربلا است. آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی صبح امروز […]

  آوای شمال/ مردم شهرهای مختلف کشور با راهپیمایی و تجمع در روز اربعین حسینی عشق و ارادت خود را به امام سوم شیعیان جهان حضرت امام حسین(ع) نشان دادند.

  زیارت اربعین توجه به کارنامه انقلاب کربلاست

  خطیب جمعه مشهد گفت: زیارت اربعین حسینی توجه به کارنامه انقلاب کربلا است.

  آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی صبح امروز در مراسم اربعین حسینی که در حرم رضوی برگزار شد، اظهار کرد: شیعه مقید است فرایض و نوافل را با هم انجام دهد، امام حسن عسکری(ع) فرمودند: علامت شیعه این است که نماز یومیه‌اش به ۱۷ رکعت ختم پیدا نکند و در باقی نوافلش هم نمازهای مستحبی را به جا آورد و با این دید تعداد نمازهای یومیه‌اش را به ۵۱ رکعت می‌رساند.

  وی افزود: انگشت به دست راست کردن در حین نماز خواندن یک راهبردی در متن اربعین است که از سوی امام حسن عسکری (ع) بیان شد و علت آن این است که در دوران پیامبر شیعیان همدیگر را با این انگشتر به دست کردن می‌شناختند.

  خطیب جمعه مشهد بیان کرد: در زیارت عاشورا اظهار برائت از دشمنان اهل‌بیت(ع) بیان شده است و با جریان فرهنگی و اندیشه‌ای شیعه بیشتر تناسب دارد، با این حال نشان شیعه زیارت اربعین است لذا در زیارت عاشورا مصایبی که به اهل‌بیت(ع) گذشت بیان شده است اما در زیارت اربعین کارنامه انقلاب امام حسین (ع) نشان داده شده است.

  خطیب جمعه مشهد خاطرنشان کرد: امروز اهل بیت امام حسین (ع) به سرزمین کربلا برگشتند و ثابت شد که اهل بیت امام در همان اربعین اول به زمین کربلا برگشتند و این برگشتن به معنای نقطه اهتمام و پایان کارنامه عملیاتی انقلاب است و در این ۴۰ روز بعد از پایان شهادت امام حسین (ع) مسیر کارنامه انقلاب کربلا طی شد.

  وی تصریح کرد: هدفمندی‌ها، پایبندی‌ها و شجاعت‌هایی در این انقلاب دیده می‌شود که بر روی یک هدف ایستادگی کردند و آنقدر زجر و عذاب از سوی یزید به این خانواده بزرگ وارد شد اما باز هم آنها ایستادگی و مقاومت کردند.

  وی با اشاره به زجرها و سختی‌هایی که از سوی یزیدیان به اهل بیت امام حسین (ع) وارد شد، بیان کرد: در بحران این همه فشار و شکنجه در برابر یک حاکمی که تا دندان مسلح بود حضرت زینب فرمودند” که تو هیچ چیز نیستی و پوچ هستی” و تا آن روزی که این پلیدان در عاشورا آن جنایت عظیم را انجام دادند در تاریخ سابقه چنین جنایت هولناکی وجود نداشت و فقط نیم قرن از طول عمر اسلام گذشته بود که این واقعه رخ داد.

  علم‌الهدی ادامه داد: با این دید تا جایی که اهل بیت(ع) امام ایستادند ما هم باید ایستادگی کنیم چرا که همه آنها یک هدف یعنی انسان‌سازی را به ما نشان دادند.

  حضور ۱۰ هزار زائر قمی در گردهمایی عظیم اربعین

  اربعین حسینی رسید و ۲۰ میلیون زائر از سراسر جهان که ۱۰ هزار نفر آنها قمی هستند، مشتاقانه به زیارت امام حسین(ع) رفتند تا بگویند ما همچنان پیرو راه شهیدان کربلا هستیم.

  زائران و مجاوران حرم کریمه اهل بیت(س) با عزاداری و حضور در مراسم قرائت زیارت اربعین بار دیگر ولایت‌مداری، عشق و ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت نشان می‌دهند.

  دفترچه خاطرات عاشورا بار دیگر پس از ۴۰ روز در شهر کریمه اهل بیت(س) ورق می‌خورد، بغضی شهر را فرا گرفته، پرچم‌های سیاه بر در و دیوار شهر نصب شده است، زخم بر جای مانده از گل‌های پرپر شده در عطش، گلوهای بریده شده با تیغ و تاخت و تاز اسبان بر بدن‌های بی‌سر، خیال التیام ندارد.

  غوغایی در پایتخت جهان تشیع به پا شده و جاماندگان از قافله کربلا هر یک به نحوی به ابراز همدردی با زینب کبری(س) و فاطمه زهرا(س) پرداخته و ارادت خود را به این خاندان نشان می‌دهند.

  شهر قم در اربعین حسینی حال و هوای عاشورایی پیدا کرده و عاشقان و شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت خود را به شهر قم رسانده تا در مراسم عزاداری اربعین حسینی شرکت کنند.

  دسته‌های سینه‌زنی و عزاداری سالار شهیدان از مسیر میدان آستانه وارد صحن امام رضا‌(ع) می‌شوند و به عزاداری و سینه‌زنی می‌پردازند و ضمن ابراز احترام به کریمه اهل بیت(س)، اربعین حسینی را به محضر این بانوی بزرگوار و حضرت ولی عصر(ع) تسلیت می‌گویند.

  آیین عزاداری اربعین حسینی در سرتاسر خراسان‌شمالی برگزار شد

  آیین‌های ویژه عزاداری در اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) در سرتاسر خراسان شمالی برگزار شد.

  خیل عاشقان و ارادتمندان به آقا اباعبدالله الحسین(ع) در مرکز خراسان شمالی در قالب کاروان‌های عزادار عازم آستان امام‌زاده سید عباس ابن موسی ابن جعفر(ع) برادر امام رضا (ع) شدند.

  سوگواران آقا اباعبدالله الحسین (ع) با سینه زنی و نیز مرثیه سرایی به یاد مظلومیت شهدای کربلا اشک ریخته و به عزاداری پرداختند.

  نواهای یا حسین(ع) ، یا علی(ع) یا زهرا(س) و یا ابوالفضل(ع) عزاداران در مرکز خراسان شمالی  طنین انداز شده و فضای حزن و اندوه بجنورد را فرا گرفت.

  حضور پرشور کودکان ، نوجوانان و همچنین بانوان عزادار در حالیکه در سوگ شهادت امام حسین (ع) و یاران با وفایش در صحرای کربلا اشک می‌ریختند در این کاروان چشمگیر بود.

  سوگواران و ارادتمندان به سالار شهیدان در خراسان شمالی که در شب اربعین حسینی و تا پاسی از شب به عزاداری پرداخته بودند در روز اربعین نیز با برگزاری آیین عزاداری در مساجد ، حسینیه‌ها و اماکن زیارتی در سوگ شهدای کربلا در اربعین حسینی اشک ماتم ریختند.

  همچنین عزاداران به محض بلند شدن بانک اذان ظهر در امامزاده سید عباس ابن موسی ابن جعفر(ع)، مساجد و تکایا نماز جماعت اقامه کردند.

  اجرای تعزیه و شبیه خوانی از جمله آیین‌های ویژه عزاداری اربعین حسینی در خراسان شمالی بود.

  آیین عزاداری اربعین حسینی در سرتا سر خراسان شمالی از جمله شیروان، اسفراین، جاجرم، آشخانه، فاروج، گرمه، راز با شکوه خاصی برگزار شد.

  پیاده‌روی ۵ کیلومتری «حرم تا حرم» در بهشهر

  به مناسبت اربعین حسینی، پیاده‌روی حرم تا حرم در بهشهر با حضور اقشار مختلف مردم در مسافت بیش از پنج کیلومتر برگزار شد.

  به مناسبت گرامیداشت اربعین شهدای کربلا، پیاده‌روی حرم تا حرم از صبح امروز در بهشهر آغاز شده و لحظاتی قبل به پایان رسیده است.

  این حرکت فرهنگی مذهبی با هماهنگی دستگاه‌های فرهنگی و به همت هیئت رزمندگان اسلام بهشهر تدارک دیده شد و از مزار شهدای گمنام در مصلای آیت‌الله جباری به سمت گلزار شهدای این شهرستان واقع در روستای «سارو» با حضور تعداد زیادی از مردم و مسئولان ولایتمدار بهشهر انجام شد.

  هم‌اکنون زیارت اربعین در مزار شهدا طنین‌انداز شد.

  بوشهر در اربعین قافله کربلا گریست

  مردم ولایتمدار استان بوشهر همچون تمام شیعیان جهان اسلام، در اربعین حسینی بر سر و سینه زدند.

  مراسم اربعین حسینی در بوشهر همچون همیشه پرشور و حرارت و با حضور قشرهای مختلف مردم در مساجد، حسینیه‌ها و تکایا برگزار شد.

  از عصر روز گذشته مساجد و حسینیه‌های شهرهای مختلف بوشهر شاهد برگزاری مراسم عزاداری و سینه‌زنی سنتی بوشهر در اربعین حسینی بودند.

  در شهر بوشهر علاوه بر عزاداری، بازار پخت نذری هم داغ بود و در مناطق مختلف شهر بوشهر دیگ‌های نذری برپا شده و در مساجد نیز مردم عزاداری می‌کردند.

  شور حسینی مردم بوشهر در مراسم سینه‌زنی سنتی نمایان بود و عزاداران حسینی بر سینه زده و در سوگ قافله کربلا گریستند.

  نکته جالب توجه در بین عزاداری حسینی حضور جوانان و نوجوانان سیاه‌پوش بود که در آیین‌های عزاداری و دسته‌های سوگواری جلوه خاصی به این آیین باشکوه و معنوی داده بود.

  همچنین هیئت‌های عزاداری در قالب دسته‌های زنجیرزنی از میدان ساعت تا خیمه‌گاه حضرت عباس(ع) عزاداری کرده و زیارت اربعین را خواندند.

  تجمع بزرگ عزاداران اربعین در شهرهای گیلان آغاز شد

  صبح امروز تجمع بزرگ عزاداران اربعین حسینی در رشت و بندرانزلی آغاز شد.

  مراسم عزاداری اربعین حسینی با حضور خیل جمعیت عزاداران و هیئت‌های مذهبی دقایقی پیش در میدان شهدای ذهاب این شهر آغاز شد.

  عزاداران با تجمع در میدان اصلی ذهاب رشت «شهرداری» اربعین امام حسین (ع) و یاران پاکش را به عزاداری نشستند.

  عزاداران با نوای یا حسین شهید آسمان رشت را حسینی کردند و با کوبیدن بر سر و سینه در غم شهادت پسر فاطمه (س) اشک ماتم ریختند.

  هر لحظه بر تعداد جمعیت عزادار رشت افزوده می‌شود و عاشقان به یاد مظلومیت حسین (ع) و اسیران دشت کربلا عزاداری می‌کنند.

  میدان شهدای ذهاب رشت مملو از عزادارانی است که از نقاط دور و نزدیک خود را به این مکان رسانده‌اند.

  تجمع بزرگ عزاداران اربعین حسینی نیز در بندر انزلی آغاز شد.

  تجمع بزرگ عزاداران حسینی (ع) در میدان امام خمینی (ره) این شهر با حضور خیل جمعیت عزادار آغاز شد.

  عزاداران حسینی خود را از اطراف شهر بندر انزلی به میدان امام می‌رسانند و در جمع عزاداران حضور می‌یابند.

  پرچم ماتم و عزای اربعین حسینی در دست‌های عزاداران به هر طرف به حرکت درمی‌آید و مردم در عزای پسر فاطمه اشک ماتم می‌ریزند.

  هر لحظه بر تعداد جمعیت عزادار میدان امام (ره) انزلی افزوده می‌شود به طوری که به نظر می‌رسد این میدان ظرفیت گنجایش جمعیت را نداشته باشد.

  اجتماع عظیم مردم شهرکرد در اربعین

  اجتماع عظیم مردم شهرکرد در اربعین در مقابل آستان امامزادگان دو خاتون شهرکرد برگزار شد.

  مردم شهرکرد در روز اربعین، با راه‌اندازی دسته‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی از مقابل مساجد و حسینیه‌های حرکت کرده و در مقابل آستان امامزادگان دو معصوم شهرکرد تجمع کردند و فریاد لبیک یا حسین را در آسمان شهر طنین‌انداز کردند.

  مردم بام ایران با زائران کربلای معلی هم‌سوگ شدند

  به مناسبت چهلمین روز ار شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، مردم شهرستان دماوند با حضور در پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی با زائران در کربلای معلی هم‌سوگ شدند.

  اکنون مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی همزمان با سراسر جهان اسلام با حضور مردم متدین و ولایت‌مدار شهرستان دماوند در بلوار امام خمینی (ره) شهر دماوند در حال برگزاری است.

  پیاده‌روی حسینی مردم دماوند از میدان معلم آغاز شده و تا مصلای نماز جمعه این شهر ادامه دارد و قرار است ظهر امروز زیارت اربعین حسینی در این میعادگاه قرائت شود.

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان دماوند در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دماوند، ضمن تسلیت به مناسبت اربعین حسینی اظهار داشت: از صبح امروز مردم مؤمن شهر دماوند با زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در کربلای معلی همراه شدند.

  حجت‌الاسلام والمسلمین محمد علاءالدینی با بیان اینکه خیلی از مسلمانان توفیق حضور در خیل عظیم جمعیت ۲۰ میلیونی در کربلا را نداشتند، افزود: مردم دماوند به همین جهت با حضور در دسته‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی و حرکت به سوی مصلای نماز جمعه با کاروان حسینی در کربلای معلی هم‌ناله شدند و عزاداری کردند.

  وی از برگزاری مراسم و قرائت زیارت اربعین در مصلای نماز جمعه دماوند خبر داد و گفت: قطعاً حضور با شکوه مردم ایمان کامل آنها به اهداف پیامبر اعظم (ص) را نشان می‌دهد.

  همچنین مراسم اربعین حسینی در دیگر شهرهای دماوند نظیر آبعلی، آبسرد، رودهن و کیلان در حال برگزاری و شهرستان دماوند یک‌پارچه هم‌ناله با کاروان حسینی است.

  از برگزاری یکپارچه مراسم اربعین حسینی تا اقامه جماعت نماز ظهر در همدان

  دارالمومنین همدان امروز شاهد برگزاری یکپارچه مراسم اربعین حسینی و اقامه جماعت نماز ظهر و عصر بود.

  پیش از ظهر امروز عزاداری اربعین حسینی در دارالمومنین همدان با تجمع مردم در میدان امام خمینی(ره) به صورت متمرکز برگزار شد.

  پس از قرائت زیارت اربعین، حجت‎الاسلام اسدی یکی از اساتید حوزه علمیه پشت تریبون قرار گرفت و با اشاره به اینکه عشق به امام حسین(ع) کوچک و بزرگ و پیر و جوان نمی‎شناسد، اظهار داشت: باید شاکر نعمت عشق به امام حسین(ع) بود.

  وی بعد از توصیه مردم به نکاتی چون ضرورت توجه به حیا، عفاف، حجاب و ایستادگی در مسیر امام حسین(ع)، برنامه را به دست مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) سپرد.

  مداحان نیز در جمع پرشور و سوگوار عزاداران حسینی به مداحی پرداختند و چشمان اشکبار و بارانی جمع حاضر را به صفای کربلای حسین(ع) در روز اربعین بردند.

  بعد از مراسم عزاداری، نماز ظهر و عصر روز اربعین حسینی به صورت نماز جماعت با امامت نماینده ولی‌فقیه در استان همدان اقامه شد.

  تجمع هزاران عزادار حسینی در میدان تاسوعای شهرضا

  صبح امروز مردم ولایت‌مدار شهرضا همگام با عزاداران حسینی سراسر کشور در میدان تاسوعای این شهر تجمع کردند.

  شیفتگان و دلدادگان مکتب حسینی در شهرضا از نخستین ساعات صبح امروز در قالب هیئت‌های مذهبی با حضور هزاران نفری خود در تجمع میدان تاسوعا بر استقامت و ایستادگی خود بر آرمان‌های عاشورایی تاکید کردند.

  تجمع عزاداران سیاه‌پوش با پرچم و تصاویر عاشورایی فضای معنوی خاصی به میدان تاسوعای شهرضا که نماد مبارزات ماندگار و تاریخی مردم این دیار در دوران ستم‌شاهی نیز به شمار می‌رود، داده بود.

  حضور گسترده نیروهای بسیجی و به خصوص خانواده معظم جانبازان که یادگاران دوران طلایی دفاع مقدس هستند از دیگر صحنه‌هایی بود که ذهن هر بیننده‌ای را برای لحظاتی به خود مشغول می‌کرد.

  تمهیدات انجام‌گرفته در خصوص خدمات‌رسانی به هیئت‌های مذهبی در مسیر تردد و همچنین ارائه امکانات در حوزه حمل‌ و نقل از دیگر مواردی به شمار می‌رود که زمینه سهولت حضور اقشار سالمند را نیز در این مراسم معنوی مهیا کرده بود.

  مردم سیاه‌پوش و عزاداران حسینی که از نقاط مختلف شهرضا خود را به میدان تاسوعا رسانده بودند با شعار لبیک یا حسین، کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا و یا ابن‌الحسن تجمع هزاران نفری خود را آغاز کردند.

  پیاده‌روی صدها هزار عزادار تهرانی به سمت شهرری

  صدها هزارتن از عزاداران تهرانی سالار شهیدان حسین بن علی(ع) صبح امروز در اربعین شهادت آن امام عظیم الشان و خاندان و اصحاب شهیدش از ۳ مسیر مختلف به سمت حرم عبدالعظیم حسنی(س) راهپیمایی کردند.

  از ساعت ۷ صبح امروز صدها هزار نفر از مردم تهران در قالب دسته جات عزاداری یا به صورت خانوادگی از سه مبداء میدان امام حسین(ع)، میدان آزادی و امامزاده حسن خیابان قزوین به صورت پیاده عازم شهرری شدند تا در آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(س) به سوگواری سالار شهیدان و یاران باوفایش بنشینند.

  در مسیر ۱۹ کیلومتری میدان امام حسین(ع) حرکت انبوه مردم از پیر و جوان و زن و مرد به صورت مداوم از ساعت ۷ تا ۱۰ صبح ادامه داشت. عزاداران اربعین حسینی در این مسیر که عمدتاً به صورت خانوادگی  حضور یافته بودند با در دست داشتن پرچم های سیاه و سربندهای  یااباعبدالله الحسین، ارادت خود را به آل الله و خاندان رسالت ابراز داشتند.

  در مسیر عبور کاروان بزرگ اربعین ، موکب های مختلف مردمی و ساکنان خیابان ۱۷ شهریور ، حسینیه ها و تکایای محلی و نیز شهرداری تهران با توزیع نذورات از عزاداران پذیرایی می کردند.

  گزارش خبرنگاران فارس حاکی است، دو مسیر دیگر راهپیمایی اربعین تهران یعنی میدان آزادی – اتوبان نواب – خیابان رجایی – شهرری و نیز امامزاده حسن – میدان قزوین- خیابان رجایی-شهرری نیز همانند مسیر میدان امام حسین – خیابان ۱۷ شهریور- شهرری شاهد حضور گسترده مردمی بود که به صورت پیاده برای نشان دادن ارادت خود به سالار شهیدان(ع) عازم آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(س) بودند.

  در شهر ری نیز تا پیش از رسیدن زائران تهرانی، به واسطه حضور انبوه مجاوران و مردم شهرری صحن های مختلف حضرت عبدالعظیم(س) پر شده و سیل جمعیت به خیابان های اطراف حرم کشیده شده است.

  گفتنی است هزاران نفر از دانشجویان دانشگاه های تهران نیز صبح امروز به صورت پیاده از دانشگاه تهران روانه حسینیه امام خمینی(ره) شدند تا در آنجا مطابق سنوات گذشته در محضر رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای به اقامه عزای اربعین بپردازند.سایر حسینیه ها و تکایای تهران  نیز شاهد حضور گسترده و پرشور عزاداران حسینی در چهلمین روز شهادت حضرت ثارالله است.

  لرستان در اربعین حسینی غرق در ماتم و عزا شد

  همزمان با شیعیان جهان، لرستان در اربعین حسینی غرق در ماتم و اندوه شهادت مظلومانه سالار و سرور شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران با وفایش شد.

  از ساعات اولیه صبح امروز آیین عزای اربعین حسینی همزمان با سراسر کشور در جای جای استان لرستان برگزار می‌شود و مردم این دیار برای ابراز همدردی با اسراء و شهدای دشت کربلا گریستند.

  آیین عزای اربعین حسینی با حضور هیئت‌های مذهبی با شکوه‌تر از گذشته در سراسر لرستان برگزار شد.

  شرکت‌کنندگان در عزاداری اربعین سید‌الشهدا حضرت امام حسین (ع) در لرستان با به صدا در آوردن طبل عزا و اشعار دست نوشته‌های بر روی پارچه‌های سیاه و همچنین به حرکت در آمدن طوق و علم‌ها در جلوی هیئت‌های عزاداری در خیابان‌های اصلی شهرهای این استان شور و شعور حسینی را با شکوهی وصف‌ناپذیر به نمایش گذاشتند.

  بسیاری از عزاداران حسینی با توزیع نذورات خود در بین عزاداران سهمی از این سوگواری را ادا می‌کنند و حاجات خود را از سرور و سالار شهیدان طلب دارند.

  هیئت‌های مذهبی خرم‌آباد صبح امروز در تجمعی بی‌نظیر در مراسم اربعین حسینی با ندای یاحسین(ع) به عزاداری پرداختند.

  نوحه‌گویان محلی با اشعار محلی به نوحه‌خوانی و مداحی پرداختند.

  امروز در اربعین حسینی زنان و دختران خرم‌آبادی به یاد حضرت زینب(س) آیین سنتی گل مالی را به جا آورده و خود را با گل آغشته کرده بودند.

  آئین گل‌مالی نمادی از سوگواری مردمان این دیار برای داغ از دست دادن عزیزی بزرگ است.

  هر ساله در ایام تاسوعا، عاشورا و در عزای شهدای دشت کربلا عزاداران تمام بدن خود را آغشته به گل می‌کنند و سپس در دسته‌های منظم سینه‌زنی و زنجیرزنی در مراسم عزاداری و سوگواری شرکت می‌کنند.

  در مراسم گل مالی که به صورت خاص در استان لرستان برگزار می‌شود، خاک رس، آب گرم و گلاب ناب در حوضچه‌های مخصوص به گل تبدیل شده، تا مردم عزادار خود را به آن آغشته کنند.

  مراسم عزاداری اربعین حسینی امروز به طور همزمان در سراسر لرستان برگزار شد.

  طنین لبیک یا حسین(ع) در قلعه رئیسی طنین‌انداز شد

  صبح امروز با حضور اقشار مختلف مردم مراسم سینه‌زنی و عزاداری از میدان امام حسین(ع) قلعه رئیسی تا مصلای این شهر برگزار شد.

  در قلعه رئیسی جا ماندگان از استشمام عطر خوش کربلا وضوی عشق گرفتند و با هم همراه شدند و یک صدا فریادزنان، شعار «لبیک یا حسین» سر دادند و دل به قافله پابرهنگان حسینی در کربلا سپردند.

  در ادامه مراسم ولایت‌مدار و عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) و اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) در این آیین با قرائت شعر در وصف حضرت امام حسین(ع)، سینه‌زنی، نوحه‌خوانی و زنجیر زنی به سوگواری اربعین سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) پرداختند.

  سوگواران سیدالشهدا(ع) در دروازه نجف به عزاداری پرداختند

  سوگواران سیدالشهدا(ع) در دروازه نجف به سینه‌زنی و مرثیه‌سرایی پرداختند و در اربعین حسینی فضای حزن و اندوه کرمانشاه را فرا گرفت.

  مراسمات ویژه عزاداری در اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در کرمانشاه برگزار شد.

  سوگواران سیدالشهدا(ع) در دروازه نجف به سینه‌زنی و مرثیه‌سرایی پرداختند و به یاد مظلومیت شهدای کربلا اشک ریختند.

  این مراسم باشکوه با قرائت زیارت اربعین آغاز شد و تا اذان ظهر ادامه یافت و خیل عظیم عزاداران حسینی در غم چهلمین روز شهادت سرور و سالار شهیدان(ع) به سوگواری و مداحان اهل بیت به مرثیه‌سرایی پرداختند.

  نواهای یا حسین(ع)، یا علی(ع)، یا زهرا(س) و یا ابوالفضل(ع) عزاداران در دیار مومنان و ارادتمندان آل الله در چهلمین روز از شهادت سید الشهدا(ع) طنین‌انداز شد و فضای حزن و اندوه کرمانشاه را فراگرفت.

  طنین «لبیک یا حسین» در سیستان و بلوچستان طنین‌انداز شد

  همزمان با چهلمین روز از شهادت سرور و سالار شهیدان مردم سیستان و بلوچستان فریاد «لبیک یا حسین» سردادند.

  ظهر امروز همزمان با چهلمین روز از شهادت سرورو سالار شهیدان ۷۷۶ هیئت مذهبی در سیستان و بلوچستان به سوگ نشسته و فریاد «لبیک یا حسین» سردادند.

  مراسم عزاداری و دسته‌روی امروز در زاهدان از مسجد حضرت علی ابن ابیطالب (ع) به طرف مسجد جامع با حضور عزاداران حسینی برگزار شد.

  پخش نذورات، نوحه‌خوانی و مرثیه‌سرایی در وصف حادثه کربلا از دیگر برنامه‌های گرامیداشت چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) در مساجد و حسینیه‌های سیستان و بلوچستان است.

  برچسب ها :

  نظرات