آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ , Friday 15 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 1458
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ آذر, ۱۳۹۳ - ۱۷:۰۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  استان‌های شمالی به‌دنبال ایجاد توازن منطقه‌ای در برنامه ششم هستند

  آوای شمال/ علی احسانی در دوازدهمین جلسه کلینیک اقتصادی غرب مازندران، اظهار داشت: با افزایش ۱۰ درصدی سپرده‌های مردم مازندران نزد بانک‌ها نسبت به سال گذشته شاهد افزایش ۸۵ درصدی شاخص‌های مالی مالیات نیز نسبت به سال گذشته هستیم و نرخ تورم در سطح کشور که ۱۷٫۸ است که در مازندران ۱۶٫۸ رسیده است که […]

  آوای شمال/ علی احسانی در دوازدهمین جلسه کلینیک اقتصادی غرب مازندران، اظهار داشت: با افزایش ۱۰ درصدی سپرده‌های مردم مازندران نزد بانک‌ها نسبت به سال گذشته شاهد افزایش ۸۵ درصدی شاخص‌های مالی مالیات نیز نسبت به سال گذشته هستیم و نرخ تورم در سطح کشور که ۱۷٫۸ است که در مازندران ۱۶٫۸ رسیده است که همگی بیانگر آن است که شرایط اقتصادی رو بهبود است.

  وی تصریح کرد: نگاه مدیریت استان برای حفظ اشتغال و کاهش نرخ رشد اشتغال در آینده همراه با ارتقای معیشت خانواده‌ها است که در این راستا باید هیئت امنای شهرک‌های صنعتی با مدیریت حرفه‌ای واحدهای غیرفعال و دریافت تسهیلات در این جهت گام بردارند.

  معاون برنامه‌ریزی استاندار مازندران خاطرنشان کرد: کلینیک اقتصادی با توجه به مدل تعاملی بین بنگاه‌های اقتصادی و موسسات مالی و اعتباری که با نظارت و حمایت دولت شکل گرفت که منجر به یک نهادی شد که تصمیمات اجرایی را در جهت شکوفایی اقتصاد استان اتخاذ می‌کند که همه تلاش آن جلوگیری از اجرایی شدن معوقات و مشکلات مالی و اعتباری واحدهای تولیدی است.

  وی ادامه داد: در این زمینه واحدهای تولیدی که مشکل معوقات دارند با پرداخت حداقل مبلغ آورده از این حالت خارج و با در نظر گرفتن تنفس یک تا ۶ ماه همراه با مدت استمهال بدهی بین پنج تا هشت سال از وضعیت رکود بیرون آمده و به ادامه فعالیت اقتصادی خویش می‌پردازند.

  احسانی افزود: بیشترین تلاش این کلینیک حمایت از واحدهای فعال که دارای اشتغال پایدار، داشته و سایر بنگاه‌های دیگر را که بتوانند تعامل لازمه را ایجاد کنند و در جهت احیای مجدد آنها همکاری داشته باشند.

  وی اظهار داشت: در جلسه هفته آینده که قرار است در نوشهر برگزار شود سه استان شمالی کشور یعنی مازندران، گیلان و گلستان در یک تعامل به دنبال ایجاد یک توازن در قانون برنامه ششم هستند تا بتوانند ظرفیت‌ها و استعدادهای نهفته این استان‌ها را فعال کنند.

  برچسب ها :

  نظرات