آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ , Friday 15 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 1405
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ آذر, ۱۳۹۳ - ۲۰:۰۶
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > ایران و جهان
 •   

  ۱۲۰۰ پرونده ساخت‌وساز غیرمجاز در محمودآباد وجود دارد

  آوای شمال/ سیف‌الله فرزانه امشب در نشست خبری با خبرنگاران ظرفیت این شهرستان را بالا توصیف کرد و بیان داشت: با یک مدیریت مناسب٬ محمودآباد بدون بهره‌مندی از اعتبارات دولتی می‌تواند توسعه پیدا کند. فرزانه تصریح کرد: با برگزاری جلسات مختلف مشکل ۲۰ ساله یک شرکت در محمودآباد حل شد و از بابت آن مبلغ […]

  آوای شمال/ سیف‌الله فرزانه امشب در نشست خبری با خبرنگاران ظرفیت این شهرستان را بالا توصیف کرد و بیان داشت: با یک مدیریت مناسب٬ محمودآباد بدون بهره‌مندی از اعتبارات دولتی می‌تواند توسعه پیدا کند.

  فرزانه تصریح کرد: با برگزاری جلسات مختلف مشکل ۲۰ ساله یک شرکت در محمودآباد حل شد و از بابت آن مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار به شهرستان تزریق شد که تاکنون مبلغ ۲۰ میلیارد ریال برای ساخت مرکز دیالیز و تجهیز بیمارستان شهدای محمودآباد در نظر گرفته شد.

  وی با بیان  اینکه در کشور به اندازه کافی پول وجود دارد، خاطرنشان کرد: مشکل اصلی کشور مدیریت ناصحیح است که اگر این مشکل رفع شود، شاهد پیشرفت امور جامعه خواهیم‌ بود.

  فرزانه از تأمین اعتبار دو میلیارد تومانی برای اتمام پروژه کنارگذر غربی محمودآباد خبر داد و گفت: این کار از طریق پیمانکار و با نظارت شهرداری و حمایت معاونت عمرانی استانداری مازندران به‌زودی اجرایی می‌شود.

  عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان محمودآباد ساخت‌وساز غیرمجاز را از دیگر مشکلات پیش‌روی شهرستان عنوان کرد و افزود: قرار است کمیته انضباطی در دو بخش مرکزی و سرخ‌رود تشکیل و در کنار آن، کارگروه اصلاح و بازنگری طرح‌های روستایی نیز راه‌اندازی شود تا مشکلات گذشته دوباره تکرار نشود.

  وی با اشاره به وجود یک‌هزار و ۲۰۰ پرونده تخلف ساخت‌وساز غیرمجاز در محمودآباد، یادآور شد: اتفاقاتی در گذشته رخ داد٬ اما امروز باید به دنبال اقدامات بازدارنده و پیشگیرانه باشیم تا از این پس شاهد این تخلفات نباشیم.

  فرزانه خواستار ورود جدی بنیاد مسکن و جهاد کشاورزی در اصلاح طرح‌های روستایی شد و ابراز داشت: مشاوران طرح‌ها باید از افراد امین و کاربلد انتخاب شوند.

  فرماندار محمودآباد با اشاره به تشکیل کمیته نظارت بر صدور پروانه در روستاها، بیان داشت: این کمیته متشکل از بخشداران، نماینده نظام مهندسی، کارشناسان بنیاد مسکن و دهیاران است تا از صدور پروانه‌های غیرمجاز جلوگیری شود.

  وی ریشه بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی را ساخت‌وساز غیرمجاز تلقی کرد و افزود: ورود افراد غیربومی با ناهنجاری‌های غیرقابل کنترل همراه می‌شود.

  فرزانه از وجود یک هزار و ۲۰۰ بنگاه معاملاتی و مشاوران املاک در شهرستان خبر داد و گفت: از این تعداد فقط ۸۶۰ بنگاه دارای پروانه فعالیت هستند و ۳۴۰ بنگاه فاقد پروانه هستند که باید در این زمینه نیز نظارت کافی صورت گیرد.

  مقام‌عالی دولت در محمودآباد درباره موضوع بیکاری نیز به خبرنگاران، گفت: شهرستانی که  کشاورزی فعال، شهرک صنعتی، کمپ نفت، فرودگاه و شهرک‌های مختلف دارد نباید بیکار داشته  باشد٬ اما به دلیل اینکه مدیریت این فضاها از دست شهرستان خارج است٬ در واقع محمودآباد شهرستان برخوردار اما محروم است.

  وی ادامه داد: در شهرک صنعتی محمودآباد یک‌صد و ۷۰ واحد صنعتی به ظاهر وجود دارد که فقط ۴۷ واحد آن راه اندازی شده است و در واقع شهرک صنعتی شهدای محمودآباد شهرک بسته‌بندی است.

  فرزانه به تعطیلی شرکت پوشینه اشاره کرد و افزود: این شرکت به دلیل مدیریت نامناسب گذشته تعطیل و بیش از یک هزار کارگر و پرسنل از کار اخراج شدند اما با ورود جدی مدیران استان و شهرستان ظرف دو هفته آینده چرخه تولید و اشتغال این شرکت قدیمی و معتبر به حرکت در می‌آید.

  وی در پایان از اصحاب رسانه به عنوان مشاوران امین مسئولان یاد کرد و یادآور شد: ادامه روند رو به رشد شهرستان و پیشرفت و تعالی محمودآباد نیاز به حضور شما خبرنگاران در کنار مسئولان است و از هرگونه انتقاد منصفانه و سازنده استقبال می‌کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات