آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ , Monday 22 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 14009
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  جان کری در پاسخ به چشم انداز توافق: ان شاء الله

  آوای شمال/ سایت وسترن جورنالیزم نیز در خبری مشابه نوشت جان کری وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا توافق هسته ای تا ضرب الاجل سه شنبه حاصل می شود پاسخی کوتاه و غیرمنتظره داد. لورا روزن خبرنگار المانیتور که رویداهای خاورمیانه را پوشش می دهد در توییتر نوشت کری در […]

  آوای شمال/ سایت وسترن جورنالیزم نیز در خبری مشابه نوشت جان کری وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا توافق هسته ای تا ضرب الاجل سه شنبه حاصل می شود پاسخی کوتاه و غیرمنتظره داد.
  لورا روزن خبرنگار المانیتور که رویداهای خاورمیانه را پوشش می دهد در توییتر نوشت کری در پاسخ خود به کلمه الله اشاره کرد.
  خبرنگار المانیتور نوشت مذاکره کننده ارشد آمریکا در مذاکرات هسته ای با ایران نه تنها از کلمه الله استفاده کرد بلکه به زبان عربی صحبت کرد.
  روزن در اشاره به پیام یک خبرنگار ایرانی آمریکایی در توییتر نوشت کری در پاسخ به سئوالی درباره چشم انداز دستیابی به توافق تا ضرب الاجل سه شنبه گفت ان شاء‌ الله که یعنی اگر خدا بخواهد.
  اگر چه استفاده کری از عبارت ان شاء الله تاکنون در رسانه های اجتماعی واکنش گسترده ای در بر نداشته است، در شماری از مطالبی که در توییتر نوشته شده ابراز نگرانی شده است که جان کری درباره این مسئله مهم مربوط به منافع آمریکا و متحدان غربی اش به عربی اظهار نظر کرده است.
  این سایت در ادامه تصویری از پیام نگار مرتضوی خبرنگار ایرانی الاصل را منتشر کرد که نوشته است یک دانشجوی ایرانی در سوییس کری را هنگام خرید شکلات مشاهده می کند و از وی درباره مذاکرات هسته ای می پرسد و کری در پاسخ می گوید ان شاء الله.
  این سایت همچنین تصویر پیام کاربری به نام فرزانه بهرامی را منتشر کرد که نوشته بود « کری شخصا به من گفت تاکنون توافقی حاصل نشده است.»  

  برچسب ها :

  نظرات