آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ , Monday 21 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 14000
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  تحلیل محسن رضایی از پشت صحنه مذاکرات هسته‌ای

  آوای شمال/ به گزارش نامه نیوز، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با جمعی از اعضای شورای شهر تهران، با اشاره به روند مذاکرات ایران با کشورهای ۱+۵ گفت: پشت اتاق دربسته مذاکرات دو گروه کاملاً فعال هستند؛ یکی کشورهای منطقه و دیگری رسانه‌های جمعی، در نتیجه دولتمردان ما باید متوجه این […]

  آوای شمال/ به گزارش نامه نیوز، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با جمعی از اعضای شورای شهر تهران، با اشاره به روند مذاکرات ایران با کشورهای ۱+۵ گفت: پشت اتاق دربسته مذاکرات دو گروه کاملاً فعال هستند؛ یکی کشورهای منطقه و دیگری رسانه‌های جمعی، در نتیجه دولتمردان ما باید متوجه این رایزنی‌های پشت صحنه باشند و برای خنثی کردن آن‌ها چاره‌ای بیاندیشند.

  وی افزود: کشورهای منطقه از طریق برخی از اعضای گروه ۱+۵ در حال اعمال نقطه نظرات خودشان برای تاخیر یا ندادن امتیاز به ایران هستند. در همین زمینه اسرائیل از طریق فرانسه و عربستان از طریق انگلستان در حال رایزنی و اعمال فشار بر گفتگوها می‌باشند.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه اظهار کرد: انگلیس و عربستان طی دو سال اخیر به همدیگر نزدیک شده‌اند و مهمترین همکاری آن‌ها در دخالت در بحرین شروع شد و امروز انگلستان بیش از هر کشور دیگری در تشویق عربستان برای حمله به یمن موثر بوده است.

  وی افزود: ظاهراً انگلستان به نتیجه رسیده است تا میراثی را که طی ۵۰ سال پیش در منطقه به آمریکا داده است را باردیگر به کمک عربستان، از فرزند ناخوانده خود یعنی آمریکا تحویل بگیرد.

  رضایی با اشاره تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر همدلی و همزبانی دولت و ملت، خاطرنشان کرد: در جریان مذاکرات در جبهه ایران اختلافی وجود ندارد و همه مسئولان و جناح‌های سیاسی روی به نتیجه رسیدن مذاکرات۱+۵ موافق هستند و حمایت می کنند، ولی اختلافات موجود در طرف مقابل که بخشی از آن زیر سر کارشکنی‌های اسرائل و عربستان است نتیجه گیری را تا امروز به تاخیر انداخته است.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان اظهار امیدواری کرد که تیم مذاکره کننده ایران در مرحله حساس کنونی با دست پری به کشور برگردند. 

  برچسب ها :

  نظرات