آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ , Saturday 18 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13860
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > سیاسی
 •   

  گفت‌وگوی تلفنی روحانی با پوتین، کامرون و اولاند/آسوشیتدپرس: واشنگتن در حال بررسی ادامه فعالیت فردو/مذاکره کننده ارشد چینی: مذاکرات پیشرفت خوبی داشت

  آوای شمال/ تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران به ریاست محمدجواد ظریف چهارشنبه شب به منظور شرکت در دور جدید مذاکرات هسته‌ای وارد شهر لوزان شد. سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر خارجه ایران و وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا بامداد پنجشنبه در شهر لوزان بر سر یک میز به گفت‌وگو نشستند. […]

  آوای شمال/ تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران به ریاست محمدجواد ظریف چهارشنبه شب به منظور شرکت در دور جدید مذاکرات هسته‌ای وارد شهر لوزان شد.

  سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر خارجه ایران و وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا بامداد پنجشنبه در شهر لوزان بر سر یک میز به گفت‌وگو نشستند.

  اخبار مرتبط با مذاکرات هسته‌ای در روز ۶ فروردین ماه را می‌توانید در بخش زیر مشاهده کنید.

  ****

  ۱۳:۰۷ رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه نسبت به حصول راه حل خوشبین بوده و الان هم هستم، گفت: به فهم مشترک در زمینه‌های فنی رسیده‌ایم.

  ۱۳:۴۰ دیدار وزرای خارجه ایران و آمریکا به همراه معاونانشان و با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و وزیر انرژی آمریکا و معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دقایقی پیش در لوزان آغاز شد.

  ۱۵:۲۰ نشست عراقچی، روانچی، شرمن و اشمیت پایان یافت.

  ۱۶:۰۳ سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: در گفت‌وگوهای صالحی و مونیز راجع به راکتور آب سنگین اراک، فردو، غنی سازی و نیز تحقیق و توسعه بحث و تبادل نظر می‌شود.

  ۱۷:۱۰ پایان نشست وزرای خارجه ایران و کری پس از ۳ ساعت و نیم مذاکره.

  ۱۷:۴۷ در حالی که وزرای خارجه ایران و آمریکا در لوزان به سر می‌برند و وزیر خارجه چین و فرانسه برای سفر به سوئیس اعلام آمادگی کرده‌اند، لندن می‌گوید که هاموند هنوز برنامه‌ای برای پیوستن به مذاکرات ندارد.

  ۱۷:۵۳ یک عضو غربی حاضر در مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ گفته در این دور مذاکرات هسته‌ای هیچ توافقنامه‌ای بین دو طرف امضا نمی‌شود.

  ۱۸:۰۶ مشاور اسبق امنیت ملی آمریکا روز پنج‌شنبه گفت واشنگتن وظیفه‌ای ندارد که منافع دیگر کشورها را در مذاکرات هسته‌ای، بر منافع خود مقدم دارد.

  ۱۸:۲۳ مشاور اسبق امنیت ملی آمریکا می‌گوید کشورهای بین‌المللی از تحریم‌های جدید کنگره علیه ایران حمایت نخواهند کرد.

  ۱۸:۲۸ سفیر رژیم صهیونیستی در روسیه یک کنفرانس خبری برگزار کرده و به خبرنگاران گفته که بهترین گزینه از نظر اسرائیل، برقراری یک معاهده بلندمدت میان ایران و ۱+۵ و پابرجا ماندن تحریمهاست.

  ۱۸:۴۱ فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا تأکید کرد توافق هسته‌ای احتمالی معادلات را به نفع آمریکا تغییر نمی‌دهد و ایران چالش آمریکا باقی خواهد ماند.

  ۱۸:۴۳ سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز پنج‌شنبه اعلام کرد احتمال اینکه مذاکرات هسته‌ای در سطح وزرای خارجه برگزار شود، زیاد است.

  ۱۸:۵۹ عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای گفت: حضور وزرای ۱+۵ در لوزان منوط به پیشرفت در مذاکرات است.

  ۱۹:۱۵ یک مقام نزدیک به مذاکرات هسته‌ای ادعای نیویورک تایمز را تکذیب کرد و گفت: ظریف وزیر امور خارجه همچون گذشته با توافق دو مرحله‌ای مخالفت کرده است.

  ۱۹:۲۴ معاونان ظریف با هلگا اشمیت معاون فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در شهر لوزان به گفت‌وگو پرداختند.

  ۱۹:۵۰ آغاز جلسه همزمان ورزای خارجه آمریکا و معاونان آنها به همراه کارشناسان و نیز صالحی و مونیز به صورت دو جانبه

  ۲۰:۰۵ کاخ الیزه اعلام کرد که روسای جمهور ایران و فرانسه پنج‌شنبه شب تلفنی گفت‌وگو کرده‌اند.

  ۲۰:۱۸ یک مقام ارشد آمریکایی گفته تحولات یمن تأثیری بر مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ که از روز پنجشنبه در لوزان سوئیس آغاز شده است، ندارد.

  ۲۰:۳۳ یک دیپلمات اروپایی گفته که تمرکز اصلی اسرائیلی‌ها در مذاکرات هسته‌ای، بر روی امکان تحقیق و توسعه در ساختار هسته‌ای ایران است.

  ۲۰:۳۹ خبرگزاری آسوشیتدپرس روز پنج‌شنبه مدعی شد که واشنگتن در حال بررسی موافقت با ادامه غنی‌سازی در سایت فردو است.

  ۲۱:۰۰ نشست وزرای خارجه ایران و آمریکا پس از یک ساعت پایان یافت.

  ۲۱:۱۰ رایزنی‌های دو جانبه فنی صالحی و مونیز به پایان رسید.

  ۲۲:۰۴ معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور اعلام کرد: حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان با ارسال نامه به روسای کشورهای عضو ۱+۵ مواضع کشورمان در خصوص مسائل هسته‌ای را مطرح و آخرین وضعیت مذاکرات را تبیین کرد.

  ۲۲:۱۵ آغاز نشست ایران و ۱+۵ در سطح معاونین

  ۲۳:۱۵ پایان نشست ایران و ۱+۵ در سطح معاونین پس از یک ساعت.

  ۲۳:۵۵ مذاکره کننده ارشد چینی گفت: مذاکرات پیشرفت مهم و قابل توجهی داشته اما هنوز اختلافاتی باقی است.

   

  برچسب ها :

  نظرات