آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ , Friday 15 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 1383
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ آذر, ۱۳۹۳ - ۱۷:۰۷
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > ایران و جهان > فرهنگی
 •   

  محمودآباد پایتخت قرآنی کشور می‌شود

  آوای شمال/ همایش تجلیل از قرآن‌‌آموزان خردسال موسسه جامعه‌القرآن شهرستان محمودآباد عصر امروز در مجتمع فرهنگی‌٬ هنری غدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور معاون سیاسی٬ امنیتی٬ اجتماعی استاندار مازندران، فرماندار و امام جمعه محمودآباد برگزار شد. معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران با اشاره به جایگاه والای قرآن در تمامی ادیان الهی، […]

  آوای شمال/ همایش تجلیل از قرآن‌‌آموزان خردسال موسسه جامعه‌القرآن شهرستان محمودآباد عصر امروز در مجتمع فرهنگی‌٬ هنری غدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور معاون سیاسی٬ امنیتی٬ اجتماعی استاندار مازندران، فرماندار و امام جمعه محمودآباد برگزار شد.

  معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران با اشاره به جایگاه والای قرآن در تمامی ادیان الهی، اظهار داشت: هر وقت دلتنگ صدای خدا شدید٬ قرآن بخوانید چرا که قرآن صدای خداست.

  علیرضا یونسی قرآن را دستور زندگی انسان‌ها دانست و افزود: قرآن معجزه بزرگ پیامبر نور و رحمت است و آخرین پیام‌آور خداوند در واقع بزرگ‌ترین مربی انسان‌ها برای هدایت به سوی خداست.

  وی با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام بزرگ‌ترین استاد بشریت است٬ خاطرنشان کرد: یکی از حجت‌های ما برای زندگی سیره و روش زندگی پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) است و باید همه ما با پیروی از آن بزرگواران راه رستگاری را انتخاب کنیم.

  یونسی اذعان داشت: قرآن خورشید عالم‌تابی است که هیچ وقت غروب نمی‌کند چرا که این نور از جانب خداوند است.

  معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران قرآن را زیباترین قانون زندگی بشریت عنوان کرد و افزود: این نور لایزلی به هر چیزی که بتابد٬ آن را زلال و  نورانی می‌کند و اگر چشم باطن ما همچون جسم ما با نور الهی حرکت کند٬ هیچ وقت گمراه  نمی‌شود.

  این مسئول با اشاره به معجزات پیامبران الهی قرآن را معجزه حقیقی و بزرگ پیامبر اسلام(ص) خطاب کرد و اظهار داشت: کتاب آسمانی ما قرآن پس از گذشت ۱۴۰۰ سال هنوز یک نکته و کلمه‌اش جا‌به‌جا نشد٬ در حالی که دیگر کتاب‌های آسمانی بارها دچار تغییر شدند.

  یونسی به آمار سازمان علمی، فرهنگی و تربیتى ملل متحد یونسکو اشاره کرد و گفت: براساس آمار این سازمان٬ قرآن تنها کتابی است که هر ساله مخاطب بیشتری به خود جلب می‌کند و این نشان از جایگاه رفیع قرآن در دنیا و تمامی ادیان‌ها دارد.

  وی با تقدیر از خانواده نونهالان قرآن‌آموز، تصریح کرد: قدر خود را بدانید٬ چرا که لطف خداوند شامل حال شما شده است و این بزرگ‌ترین لطف خداوند در حق مخلوق است که به‌ واسطه قرآن شریف و عزیز شده‌اید.

  این مسئول با اشاره به جایگاه مناسب قرآن در محمودآباد، گفت: بنا به اظهار فرماندار محمودآباد با وجود حافظان و قاریان فراوان در این شهرستان٬ در آینده محمودآباد به پایتخت قرآنی کشور تبدیل می‌شود.

  یونسی خاطرنشان کرد: هر جامعه‌ای که به سمت قرآن رهنمون شود٬ به سوی پاکی٬ صداقت٬ درستی و معنویت سوق پیدا می‌کند و کشور ما در همین راستا گام برمی‌دارد.

  معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران در پایان یادآور شد: انقلاب اسلامی ایران به سبب اینکه شعارها و ارزش‌های آن با فطرت انسان‌ها سازگاری داشت٬ پابرجا ماند و الگوی انقلاب‌های دیگر شد.

  در پایان این همایش از قرآن‌آموزان و حافظان قرآن در بخش‌های مختلف با اهدا مدرک و هدایا تقدیر شد.

  برچسب ها :

  نظرات