آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ , Monday 22 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13818
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  رسانه‌ها از حاشیه‌سازی و ایجاد شکاف میان دولت و ملت اجتناب کنند

  آوای شمال/ به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان بسیج رسانه در بیانیه‌ای با اشاره به اهمیت نامگذاری سال جاری به عنوان «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» نسبت به نقش ویژه رسانه ها در ایجاد وحدت و همدلی تأکید کرد. در این بیانیه آمده است: هدف از نامگذاری سال‌ها از طرف رهبر معظم انقلاب، گوشزد کردن […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان بسیج رسانه در بیانیه‌ای با اشاره به اهمیت نامگذاری سال جاری به عنوان «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» نسبت به نقش ویژه رسانه ها در ایجاد وحدت و همدلی تأکید کرد.

  در این بیانیه آمده است: هدف از نامگذاری سال‌ها از طرف رهبر معظم انقلاب، گوشزد کردن اهمیت آن موضوعات به دولت و ملت و کاربردی کردن نام مذکور است. لذا همگان متوجه شده اند که یکی از تاکیدات ایشان در سالیان اخیر و با توجه به تشدید تحریم‌های ظالمانه از سوی غرب، موضوع اقتصاد مقاومتی بوده است. در منظر ایشان اقتصاد مقاومتی تبدیل کشور به یک کارگاه عظیم تولید دانش و اقتصاد است و بدیهی است، تجلی اقتصاد مقاومتی با همکاری نزدیک دولت و ملت صورت می‌گیرد.

  سازمان بسیج رسانه در بیانیه خود با اشاره به وظیفه ذاتی رسانه ها در انتقال مفاهیم به توده جامعه به صورت واقعی، تصریح کرده است: امروز نقش رسانه ها در تبیین موضوع اقتصاد مقاومتی و ارتباط لاینفک آن با اصل همدلی دولت و ملت، نقشی تاریخی است. آنها همانگونه که می توانند این همدلی را تقویت کنند، توان بالایی نیز در به هم زدن اتحاد ملت و به انحراف بردن افکار عمومی با استفاده از بازی‌های سیاسی و خط دهی جناحی دارند؛ لذا اصحاب رسانه باید با تمام تلاش از افتادن در دام قبیله گرایی و حاشیه سازی در اذهان مردم و ایجاد شکاف در ارتباط دولت و ملت که باعث بر هم خوردن همدلی و همزبانی می شود، اجتناب کنند.

  در ادامه این بیانیه آمده است: درشرایط حساس کنونی منطقه و جهان و نقش ایران در این زمینه، رسانه های ما باید به مسایل مهم از جمله فرمایشات مقام معظم رهبری و حساسیتهای ایشان درخصوص موضوعات مختلف بین المللی و داخلی اهتمام ویژه ای داشته و نگاه جامعه را ازمسایل کم اهمیت و کاذب به سمت موضوعات مهمتر سوق دهند. در اینصورت می توان به نقش رسانه ها در تقویت همدلی و همزبانی دولت و ملت در سایه ارشادات ولایت امیدوار بود. همچنین صاحبان تریبون ها و رسانه ها نیز باید فرمایشات مقام معظم رهبری را نصب العین خود قرار داده و از دادن بهانه به رسانه های خاص برای ایجاد جنجال های بیهوده اجتناب کنند.

  در پایان این بیانیه تصریح شده است: کسانی که به رسانه ها برای انتشار نظراتشان دسترسی دارند، باید متوجه باشند که برخی سخنان می تواند اثرات مطلوب و البته نامطلوبی بر آرامش روانی مردم کشورمان و حتی منطقه داشته باشد؛ لذا توجه به اظهارنظرهایی که می تواند بستر سوء استفاده کارتل های رسانه ای دشمن را فراهم کند، باید بیش از گذشته انجام شود.

  برچسب ها :

  نظرات