آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ , Friday 13 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13688
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۶
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  داستان جالب شماره خاص بازیکنان؛ از “۱+۸” زامورانو تا ۲۳ بکام

  آوای شمال/ به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا طبیعی است که هر بازیکنی به شماره خاصی علاقه داشته باشد و در هر تیمی دوست داشته باشد آن شماره را روی پیراهن خود حک کند البته اینگونه نیست که برای پوشیدن هر شماره ای دلیل خاصی وجود داشته باشد اما معمولا هر بازیکنی دوست دارد شماره […]

  آوای شمال/ به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا طبیعی است که هر بازیکنی به شماره خاصی علاقه داشته باشد و در هر تیمی دوست داشته باشد آن شماره را روی پیراهن خود حک کند البته اینگونه نیست که برای پوشیدن هر شماره ای دلیل خاصی وجود داشته باشد اما معمولا هر بازیکنی دوست دارد شماره ای را انتخاب کند.سایت یورو اسپورت در گزارشی خاص به بازیکنانی پرداخت که بنابر دلایل خاصی که به آن اعتقاد دارند از شماره های استففاده کرده اند که در جهان فوتبال معمول نیستند و هر کدام از آنها برای خود دلایل جالبی دارند که به آن می پردازیم.

  به گزارش سرویس ترجمه شفقنا ورزشی، جهان فوتبال جهان شگفتی ها است و هر روز چیزهای جالب و شگفت انگیز را از این بازی مهیج می بینیم و می شنویم. یکی از دلایل اصلی که باعث شده است که ورزش مهیج فوتبال علاقمندان زیادی داشته باشد همین شگفتی ها و چیزهای جالبی است که هر روز می بینیم و می شنویم.

  در این گزارش درباره نقاط ضعف  و یا قوت یک تیم سخن به میان نمی آوریم و یا نمی خواهیم به ستایش یا نکوهش از بازیکن خاصی بپردازیم بلکه درباره شماره عجیب بعضی از بازیکنان سخن می گویم. بعضی از بازیکنان در جهان فوتبال از شماره هایی استفاده می کنند که باعث شگفتی و تعجب همگان شده است.  معمولا شماره های که فوتبالیست ها از آنها استفاده می کنند از رقم یک تا ۱۱ است و این به خاطر تعداد بازیکنی است که در زمین وجود دارند.

  این یک قاعده نانوشته اما معمول در فوتبال است که مهاجمان از شماره های ۹ و ۱۰ و ۱۱ استفاده می کنند. دروازبان اول از شماره یک و مدافعان از ۲ تا پنج و هافبک ها از ۶تا ۸ استفاده می کنند اما این قاعده گاهی اوقات برهم می ریزد به عنوان مثال یک مهاجم از شماره ۹۹ استفاده می کنند و در توجیه آن دلیل خاصی برای خود دارد.

  طبیعی است که هر بازیکنی به شماره خاصی علاقه داشته باشد و در هر تیمی دوست داشته باشد آن شماره را روی پیراهن خود حک کند البته اینگونه نیست که برای پوشیدن هر شماره ای دلیل خاصی وجود داشته باشد اما معمولا هر بازیکنی دوست دارد شماره ای را انتخاب کند که به نوعی با پست او در ارتباط باشد البته همواره استثنا هم وجود داشته است و بازیکنانی بوده اند که به خاطر علایق شخصی از شماره ای استفاده کرده اند که با پستی که در آن بازی می کرده اند اصلا سازگاری نداشته است. به عنوان مثال اساموا ژیان که در پیکار نوک حمله تیم ملی غنا بازی می کند و بهترین گلزن این تیم به شمار می آید دوست دارد از شماره ۴ استفاده کند و یا عبدالله کرمی که یک مدافع است شماره ۱۰ را انتخاب می کند و مثال های زیادی در این زمینه وجود دارند.

  سایت یورو اسپورت در گزارشی خاص به بازیکنانی پرداخت که بنابر دلایل خاصی که به آن اعتقاد دارند از شماره های استففاده کرده اند که در جهان فوتبال معمول نیستند و هر کدام از آنها برای خود دلایل جالبی دارند که به آن می پردازیم.

  ایوان زامورانو

  یکی از بهترین مهاجمان تاریخ فوتبال شیلی به شمار می آید و زمانی با مارچلو سالاس زوج خطرناکی را در خط حمله لاروخا تشکیل داده بودند.زامورانو در دهه ۹۰ بازیهای درخشانی را به نمایش گذاشت و عنوان های زیادی را هم به دست آورده است. بهترین دوران فوتبالی زامورانو به حضورش در رئال مادرید بر می گردد. او از سال ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۶ برای رئال مادرید بازی کرد و در ۱۳۷ بازی که با پیراهن این تیم به میدان رفت توانست ۷۶ گل به ثمر رساند تا بهترین گلزن شیلیایی تاریخ رئال مادرید باشد.

  درباره زامورانو جالب است که بدانیم او زمانی که در اینتر بازی می کرد پیراهن “۱+۸” را بر تن می کرد چرا که او علاقه بسیار زیادی به پیراهن شماره ۹ داشت و در اینتر این شماره را به رونالدو برزیلی داده بودند. او در تیم ملی فوتبال شیلی هم پیراهن شماره ۹ را بر تن می کرد و چون در اینتر این شماره در اختیار رونالدو سرشناس بود او شماره دیگری را انتخاب کرد.

  بیسنته لیزارارو

  این بازیکن فرانسوی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار بود و این به خاطر بازیهای خوب و رفتار خاصش بود. او فوتبال خود را به صورت حرفه ای در بوردو آغاز کرد و بعد از آن هم به اتلتیک بیلبائو اسپانیا رفت تا بازی در این تیم را تجربه کند. عملکرد خوب لیزارازو در اسپانیا باعث شد تا سران بایرن مونیخ به جذب او علاقمند شوند و در نهایت هم به این تیم آلمانی پیوست. لیزارازو در بایرن بهترین دوران خود را سپری کرد و به بازیکنی کلیدی در این تیم تبدیل شد.

  این بازیکن فرانسوی کارنامه ای درخشان در بایرن داشت. ۶ قهرمانی در رقابت های بوندسلیگا و ۵ قهرمانی در جام حذفی روزهای خوشی را برای لیزارازو رقم زد. درباره او جالب است که بدانیم شماره ۶۹ را برای خود انتخاب کرده بود و این به دو دلیل بود. نخست تاریخ تولدش و دلیل دوم قد او هم یک متر و ۶۹ سانتی متر بود و این باعث شده بود تا او به شماره ۶۹ علاقه زیادی داشته باشد و همواره از این شماره استفاده کند.

   

  نیکلاس بنتنر

  مهاجمی بود که توانایی های بسیار بالایی داشت اما حاشیه های زیادی هم داشت و همین باعث شد تا نتواند استعدادهای خود در مستطیل سبز به نمایش گذارد. سرشناس ترین تیمی که این مهاجم دانمارکی در آن بازی کرده است آرسنال بود اما درگیری با مانوئل آدبایور باعث شد تا توپچی های را ترک کند. بنتنر یک مهاجم بود اما پیراهن ۵۲ را بر تن می کرد و این رقم حقوقی بود که از توپچی ها دریافت می کرد البته به هزار.

  بنتنر تجربه خوبی با آرسنال نداشت و در بیشتر بازیها نیمکت نشین بود. او به صورت قرضی به بیرمنگام رفت و توانست ۱۱ گل به ثمر رساند.

  رونالدو برزیلی

  بالفیدیو .. قمصان الهدافین حکایه من تاریخ کره القدم  - کره القدم

  این بازیکن برزیلی یکی از بهترین مهاجمان تاریخ مستطیل سبز به شمار می آید البته در این میان هم افرادی هستند که او را بهترین مهاجم تاریخ فوتبال جهان می دانند. او از معدود بازیکنانی است که برای هر دو تیم بزرگ فوتبال اسپانیا یعنی رئال مادرید و بارسلونا بازی کرده است و توانست با این دو تیم افتخارات زیادی به دست آورد.

  اینتر و آیندهوون هم از دیگر تیم های هستند که این مهاجم برزیلی در آنها بازی کرد. رونالدو در سالهای پایانی دوران فوتبال خود تصمیم گرفت تا به میلان رود. در آن زمان ستاره میلان کاکا بود و حضور این دو بازیکن می توانست روسونری را بسیار قوی کند. رونالدو به شمار ۹ علاقه بسیار زیادی داشت و این را هر کسی می دانست. این بازیکن برزیلی چون به فیلیپو اینزاگی علاقه زیادی داشت شماره ۹۹ را بر تن کرد که این شماره بسیار عجیبی برای او بود.

  روگریو سینی

  معمولا رسم است که دروازبان شماره یک را بر تن کند اما سنگربان سائوپائولو پیراهن شماره ۶۱۸ را بر تن می کرد که این بیانگر تعداد بازیهای او با این تیم برزیلی بود.  نکته جالب تر درباره این سنگربان برزیلی این است که او بهترین دروازبان گلزن تاریخ فوتبال جهان است. او سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی فوتبال برزیل را دارد و توانست با این تیم در جام جهانی ۲۰۰۲ برزیل عنوان قهرمانی را به دست آورد.

  سینی از بیست و چهار سال پیش در تیم سائوپائولو عضویت دارد. این بازیکن رکورد دار بیشترین بازی رسمی با یک تیم (۱۱۳۵ دیدار) و نیز بیشترین کاپیتانی (۹۲۸ مورد) نیز است. او بیشترین پیروزی را نیز با یک تیم باشگاهی به دست آورد است و رکورد رایان گیگز را با شیاطین سرخ شکست.

  دیوید بکام

  یکی از محبوب ترین بازیکنان تاریخ لیگ برتر انگلیس است. او در منچستر یونایتد از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار بود و پیراهن ۷ را در این باشگاه بر تن می کرد. بکام نماد باشگاه یونایتد است و بازیهای درخشانی را با پیراهن این تیم به نمایش گذاشت. اختلاف با سرآلکس فرگوسن باعث شد تا بکام یونایتد را ترک کند و به فوتبال اسپانیا رود تا پیراهن تیم بزرگ رئال مادرید را برتن کند.

  بکام علاقه زیادی به پیراهن شمار ۷ داشت اما در رئال مادرید نمی توانست این پیراهن را بر تن کند چرا که این شماره در اختیار رائول گونسالس اسطوره باشگاه رئال بود. بکام چاره ای نداشت تا شماره دیگری را بپوشد. او شماره ۲۳ را بر تن کرد و این شماره را از روی تصادف انتخاب نکرد بلکه دلیل خاص خود را داشت. بکام علاقه زیادی به مایکل جوردن اسطوره آمریکایی بسکتبال داشت و به همین خاطر این پیراهن را انتخاب کرد تا عشق خود را به جوردن اعلام کند.

  برچسب ها :

  نظرات