آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 1367
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ آذر, ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۴
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  نشست مسئولان و ارائه راهکار برای بازگشایی کارخانه پوشینه

  آوای شمال/ نزدیک به یک‌ سال از تعطیلی کارخانه تولید نخ فرش” پوشینه” این شهرستان می‌گذرد و تقریبا ۶۰۰ کارگر این مجموعه تولیدی از کار بیکار شدند. مهم‌ترین دلیل تعطیلی کارخانه پوشینه محمودآباد، تأمین نشدن مواد اولیه تولید از آلمان عنوان شده است. صاحبان این شرکت با وجود میل باطنی خود مجبور شدند نخستین کارخانه […]

  آوای شمال/ نزدیک به یک‌ سال از تعطیلی کارخانه تولید نخ فرش” پوشینه” این شهرستان می‌گذرد و تقریبا ۶۰۰ کارگر این مجموعه تولیدی از کار بیکار شدند.

  مهم‌ترین دلیل تعطیلی کارخانه پوشینه محمودآباد، تأمین نشدن مواد اولیه تولید از آلمان عنوان شده است.

  صاحبان این شرکت با وجود میل باطنی خود مجبور شدند نخستین کارخانه خود در کشور را تعطیل و به ناچار کارگران را نیز اخراج کنند.

  اما با پادرمیانی فرماندار شهرستان محمودآباد ظهر امروز جلسه‌‌ای با حضور علی بابایی‌کارنامی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد محمدپور عمران رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، باب‌الله نوری مدیر امور شعب بانک صادرات مازندران، محمود احمدی دونچالی مدیرکل دفتر هماهنگی و امور اقتصادی استانداری و حسین حسن‌نژاد مدیرکل دفتر سیاسی استانداری و برخی از مدیران مرتبط شهرستان در دفتر این کارخانه برگزار شد.

  آغاز به کار مجدد شرکت پوشینه٬ تحقق شعار دولت در ایجاد اشتغال است

  فرماندار محمودآباد در ابتدا با توجه به اهمیت ایجاد اشتغال در کشور اظهار داشت: در حال حاضر یکی از دغدغه‌های اصلی نظام و دولت اشتغال‌زایی است و این شرکت که باری از دوش دولت در امر اشتغال‌زایی برداشته است٬ به دلیل برخی از مشکلات تعطیل شد و تعدادی دیگر بر بیکاران شهرستان و استان اضافه شد.

  سیف‌الله فرزانه با اشاره به پیشینه صاحبان این شرکت افزود: اشتغال‌زایی مسئولان کارخانه پوشینه در چند کارخانه معتبر دیگر در کشور نیز انجام شده است.

  وی برگزاری این جلسه با حضور مدیران استانی را گامی موثر در بازگشایی دوباره پوشینه دانست و ابراز داشت: در این جلسه تلاش می‌شود تمامی موانع پیش‌روی بازگشایی کارخانه را رفع کنیم و این با نگاه تعاملی مدیران صورت می‌پذیرد.

  فرزانه آغاز به‌کار مجدد این کارخانه را اقدام ارزشمندی در تحقق شعارهای دولت در ایجاد اشتغال و حمایت از بخش خصوصی تلقی کرد و افزود: اشتغال بیش از ۶۰۰ نفر در کارخانه پوشینه از بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می‌کند.

  راه‌اندازی دوباره کارخانه با حمایت دولت

  مالک کارخانه پوشینه نیز در ادامه به مشکلات موجود در امر تولید و اشتغال اشاره کرد و افزود: بیش از ۲۰ سال پیش پدرم نخستین واحد سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال خود را در این مجموعه آغاز کرد و ما نیز پس از وی تمایل زیادی برای برپا ماندن این کارخانه در محمودآباد داریم.

  مدیرعامل کارخانه پوشینه محمودآباد با گلایه از همکاری نکردن برخی از مدیران استانی و شهرستانی در گذشته خاطرنشان کرد: در حالی که این کارخانه یک بنگاه اشتغال‌زایی است اما همکاری مناسبی از سوی برخی مدیران انجام نشد و ما دچار مشکلات زیادی در برخی ادارات و دستگاه‌های مرتبط می‌شدیم.

  حسن نجفی دو موضوع تأمین نشدن مواد اولیه و دستگاه‌های جدید را بزرگ‌ترین علت تعطیلی کارخانه عنوان کرد و گفت: شرایط تهیه و ورود مواد اولیه از کشور آلمان بسیار سخت شده بود و تولید دیگر مقرون به صرفه نبود و مجبور شدیم تا تولید را متوقف و به همین سبب کارگران نیز از کار بیکار شدند.

  وی با بیان اینکه رفع این مشکلات سبب می‌شود تا کارخانه دوباره راه‌اندازی شود٬ خاطرنشان کرد: در صورت همکاری مناسب دستگاه‌های مرتبط تا دو هفته آینده متعهد به راه‌اندازی مجدد می‌شویم.

  مشکلات واردات دستگاه‌های جدید پوشینه رفع می‌شود

  رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت مازندران نیز با اشاره به تمایل این سازمان برای حمایت از بخش تولید و اشتغال تصریح کرد: حسن تدبیر فرماندار محمودآباد برای راه‌اندازی مجدد کارخانه پوشینه قابل تجلیل است و در همین راستا با تمام تلاش مسائل مربوط به ورود دستگاه‌ها و ماشین‌آلات جدید٬ گمرک٬ معافیت‌های مربوطه را در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود تا مدیر ارشد این کارخانه بدون کمترین مشکلی چرخه تولید و کار در این کارخانه معتبر را آغاز کند.

  محمد محمدپورعمران خاطرنشان کرد: نماینده تام الاختیار این کارخانه می‌تواند دفتر کاری در این سازمان دایر کند تا دیگر دغدغه‌ای در موضوعات قانونی و اداری مرتبط با سازمان صنعت٬ معدن و تجارت وجود نداشته باشد.

  وی با استقبال از حضور بخش خصوصی در صنعت و تجارت یادآور شد: خواسته مسئولان ارشد کشور توجه جدی به بخش خصوصی است و امیدواریم با دیپلماسی مناسب دولت٬ به‌زودی شاهد رفع مشکلات واردات از کشورهای دنیا باشیم که در این صورت شرکت پوشینه نیز به راحتی مواد اولیه خود را از آلمان وارد می‌کند.

  راه‌اندازی مجدد شرکت پوشینه٬بیمه بیکاری یک سال دیگر نیز پرداخت می‌شود

  مدیرکل تعاون٬ کار و رفاه اجتماعی مازندران نیز با استقبال از شروع دوباره چرخه تولید کارخانه پوشینه بیان داشت: این اداره کل به عنوان متولی امر اشتغال تمامی ظرفیت‌های خود را برای رفع مشکل کارخانه مذکور به کار می‌گیرد.

  علی بابایی‌کارنامی تصریح کرد: برپا بودن بنگاه‌ها و کارخانه‌های بزرگ که اشتغال پایدار و در خور توجهی را ایجاد می‌کنند به مراتب بهتر از ایجاد اشتغال جدید است و همه باید برای راه‌اندازی دوباره کارخانه معتبر و قدیمی پوشینه تلاش کنیم.

  وی از آمادگی اداره کل تعاون٬ کار و رفاه اجتماعی برای تمدید بیمه بیکاری کارگران بیکار شده این شرکت خبر داد و افزود: در صورت شروع به کار دوباره این کارخانه٬ متعهد می‌شویم برای یک سال دیگر به کارگران اخراج شده این کارخانه بیمه بیکاری پرداخت شود تا به مرور با به گردش درآمدن چرخه تولید و کار شرکت پوشینه٬ کارگران مشغول فعالیت شوند.

  بابایی‌کارنامی خاطرنشان کرد: مسائل مربوط به معوقات بیمه و جریمه‌های احتمالی نیز پیگیری شده تا مدیران ارشد این بنگاه اقتصادی در این زمینه نیز دغدغه‌ای نداشته باشند.

  پرداخت تسهیلات ارزی و ریالی به شرکت پوشینه برای بازگشایی مجدد

  مدیر امور شعب بانک صادرات مازندران نیز از آمادگی این بانک برای پرداخت هر نوع تسهیلات برای ادامه کار این کارخانه خبر داد.

  باب الله‌نوری خاطرنشان کرد: با توجه به ورود جدی همه مدیران استانی و شهرستانی٬ بانک صادرات نیز آمادگی دارد تا تسهیلات ارزی و ریالی و هر نوع خدماتی که صاحبان این کارخانه به آن نیاز دارند را در اختیار آن‌ها قرار دهد تا با روشن شدن مجدد چراغ این کارخانه٬ شاهد روشن شده چراغ زندگی و امید در خانواده‌هایی باشیم که تا چند وقت قبل در این شرکت مشغول کار بودند.

  دبیر شورای هماهنگی بانک‌های مازندران همچنین اظهار داشت: در صورت نیاز به تعامل دیگر بانک‌ها با این کارخانه٬ به عنوان دبیر شورای بانک‌های استان مذاکرات جدی با مدیران دیگر بانک‌های مازندران انجام می‌شود تا موانع بانکی پیش روی مدیران شرکت برداشته شود.

  تمام مدیران استان و شهرستان خواستار رفع مشکل شرکت پوشینه هستند

  مدیرکل هماهنگی و امور اقتصادی استانداری مازندران نیز ورود جدی مدیران در بازگشایی مجدد کارخانه پوشینه محمودآباد را بی‌نظیر تلقی کرد و افزود: تاکنون برای کمتر کارخانه و شرکتی مدیران به طور شخصی حضور پیدا کردند تا مشکلات را حل و فصل کنند.

  محمود احمدی دونچالی تصریح کرد: این کارخانه به دلیل اهمیت بالای تولید و اشتغال و همچنین سابقه ارزشمند و تاکید فرماندار محمودآباد مورد توجه جدی استاندار و دیگر مدیران مرتبط استانی است و این استانداری با تمام توان آماده است تا مشکلات پیش رو را رفع کند.

  برچسب ها :

  نظرات