آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 12 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13619
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  روسیه: شانس توافق بیش از ۵۰ درصد است

  آوای شمال/ سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه اعلام کرد: مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه ۱+۵ در لوزان سوییس با جدیت جریان دارد و طرف های مذاکره کننده برای دستیابی به توافق سیاسی تلاش می کنند. به گزارش رسانه های روسی ازجمله رادیو اکومسکو، ریابکوف عصر شنبه […]

  آوای شمال/ سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه اعلام کرد: مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه ۱+۵ در لوزان سوییس با جدیت جریان دارد و طرف های مذاکره کننده برای دستیابی به توافق سیاسی تلاش می کنند.

  به گزارش رسانه های روسی ازجمله رادیو اکومسکو، ریابکوف عصر شنبه درجمع خبرنگاران گفت: شانس برای دستیابی برای کسب توافق در مورد برنامه هسته ای ایران تا اندازه زیادی بیش از ۵۰ درصد است.

  وی افزود: دشواری اصلی در روند مذاکرات سوییس بحث در مورد مسایل مورد اختلاف است و تلاش می شود مذاکره در مورد این مسایل به مرحله نهایی مذاکرات موکول شود.

  مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه از جمله مسایل مورد اختلاف ، موضوع تحریم ها، شاخص های غنی سازی اورانیوم در سایت های هسته ای ایران و سرنوشت سایت هسته ای فردو است.

  وی همچنین خاطرنشان کرد که فردا یکشنبه سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه برای شرکت در مذاکرات به لوزان سوییس خواهد رفت.

  مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه ۱+۵ از روز پنجشنبه ۲۶ مارس در لوزان سوییس جریان دارد و طرف های مذاکره کننده برای تنظیم موافقت نامه سیاسی در مورد برنامه هسته ای ایران تا روز ۲۹ مارس تلاش و مذاکره می کنند.

  قرار است وزرای خارجه گروه ۱+۵ و ایران روز سه شنبه در لوزان دیدار و در مورد تنظیم این موافقت نامه گفت وگو کنند.

  برچسب ها :

  نظرات