آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ , Sunday 21 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13595
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  سرسختی ایرانی ها در مذاکرات

  آوای شمال/ به گزارش افکارنیوز،‌یک دیپلمان ناشناس آمریکایی به شبکه سی‌ان‌ان گفت که هیات مذاکره ایران در گفت‌و‌گوهای هسته‌ای در «موضوعات مهم» بسیار سرسخت هستند. مذاکرات هسته‌ای لوزان روز شنبه(دیروز) با حضور وزرای خارجه فرانسه و آلمان شکل جدی تری به خود گرفته و وزیر خارجه چین هم خود را به لوزان رسانده است و […]

  آوای شمال/ به گزارش افکارنیوز،‌یک دیپلمان ناشناس آمریکایی به شبکه سی‌ان‌ان گفت که هیات مذاکره ایران در گفت‌و‌گوهای هسته‌ای در «موضوعات مهم» بسیار سرسخت هستند.

  مذاکرات هسته‌ای لوزان روز شنبه(دیروز) با حضور وزرای خارجه فرانسه و آلمان شکل جدی تری به خود گرفته و وزیر خارجه چین هم خود را به لوزان رسانده است و از سوی دیگر وزیر خارجه روسیه هم امروز خود را به سوئیس می‌رساند.

  پیشتر خبرگزاری رویترز از قول مقام های حاضر در مذاکرات گزارش داد دو طرف به نهایی کردن سند مختصری که اساس چارچوب این توافق خواهد بود، نزدیک شده‌اند. مقامات ایران این گزارش را رد کرده‌اند و فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلیس از احتمال تمدید مذاکرات تا دو هفته آینده خبر داده است.

  یک دیپلمات ارشد ناشناس آمریکایی که نامی از وی برده نشده، درباره مذاکرات به سی‌ان‌ان گفت: «ایرانی‌ها در مشکل‌ترین موضوعات(در مذاکرات) بسیار سرسخت هستند». این دیپلمات به این موضوعات اشاره نکرده اما قبلا رسانه‌ها دو موضوع و مانع مهم را مساله تحریم‌ها و برنامه تحقیق و توسعه اعلام کرده بودند.

  این دیپلمات بدون توجه به اقدامات و همکاری‌های فراتر از تعهدات ایران در گفت‌وگوهای هسته‌ای گفت: «ما به نقطه‌ای رسیده‌ایم که ایرانی‌ها باید تصمیم بگیرند که آیا آنها خواهان توافق هستند یا نه».
  محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران روز شنبه گفت رسیدن به توافق نهایی «به این بستگی دارد که آنها (۱+۵) بین فشار و به کار گرفتن اراده سیاسی، کدام را انتخاب کنند.»

  سه شنبه این هفته، (۱۱ فروردین، ۳۱ مارس) به عنوان آخرین مهلت طرف‌های مذاکره برای رسیدن به تفاهم سیاسی که زیربنای توافق جامع خواهد بود، تعیین شده است.
  دور جدید رایزنی‌های هسته‌ای چهارشنبه شب (پنجم فروردین) در شهر «لوزان» سوئیس و در سطح معاونان وزرای خارجه ایران و آمریکا آغاز شد.

  برچسب ها :

  نظرات