آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13569
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  فرار رئیس‌جمهور مخلوع از صنعا

  آوای شمال/ به گزارش ایسنا به نقل از الجزیره، علی عبد الله صالح، رئیس جمهور مخلوع یمن در سخنرانی عملیات طوفان کوبنده را “وحشیانه” توصیف کرد و از رهبران کشورهای عربی که در مصر گرد هم آمده‌اند خواست با توقف جنگ، فورا اقدامی برای آغاز مذاکرات میان طرف‌های مختلف یمن انجام دهند. عبدالله صالح تاکید […]

  آوای شمال/ به گزارش ایسنا به نقل از الجزیره، علی عبد الله صالح، رئیس جمهور مخلوع یمن در سخنرانی عملیات طوفان کوبنده را “وحشیانه” توصیف کرد و از رهبران کشورهای عربی که در مصر گرد هم آمده‌اند خواست با توقف جنگ، فورا اقدامی برای آغاز مذاکرات میان طرف‌های مختلف یمن انجام دهند. عبدالله صالح تاکید کرد: ادامه گفتگوها تنها راه حل است نه عملیات نظامی.

  رئیس جمهور مخلوع یمن طرف‌های مختلف یمن را به صندوق‌های رای‌ فراخواند و گفت: ما با هر فردی از هر تشکیلات سیاسی که در انتخابات پیروز شود، موافق هستیم. وی در عین حال که کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری یمن را حق خود و یا یکی از افراد خانواده‌اش دانست، گفت: حتی در صورتی که تمامی گروه‌های مختلف یمن با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری موافقت کنند، این مساله اتفاق نخواهد افتاد و ما نامزد نخواهیم شد.

  صالح حوادثی که از سال ۲۰۱۱ در یمن آغاز شده است را نبرد گروه‌های سیاسی مختلف از جمله حزب اصلاح یمن و اخوان المسلمین بر سر قدرت توصیف کرد. صالح با انتقاد از عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور فراری یمن، وی را به دست داشتن در این بحران، تلاش برای باقی ماندن در قدرت و تمدید دوره ریاست خود از طریق گفتگوها متهم کرد و گفت: از دوستان می‌خواهم حق را انکار نکرده و از یک شخص شکست خورده حمایت نکنند.

  صالح با اعلام موافقت خود با انجام گفتگوهای یمن در خارج از این کشور با نظارت اتحادیه عرب یا سازمان ملل، از سازمان ملل خواست مسئولیت خود را انجام دهد و در مساله بحران یمن بی‌طرف نباشد. صالح در این سخنرانی هیچ اشاره‌ای به عملیاتی که علیه گروه انصار الله (حوثی‌ها) انجام شده، نکرد.

  پیش از این صالح خواستار توقف این عملیات شده بود و از حوثی‌ها، نیروهای وابسته به هادی و اعضای القاعده خواسته بود عملیات نظامی در یمن را متوقف کنند. رئیس جمهور مخلوع یمن از همه گروه‌های سیاسی خواسته بود مذاکرات را با حسن نیت از سرگیرند و مکان برگزاری این مذاکرات به امارات یا یکی از مراکز سازمان ملل منتقل شود.

  همچنین منابعی آگاه در گفتگو با روزنامه الوطن عربستان از فرار علی عبد الله صالح از صنعاء به شبوه خبر دادند.

  این منابع اعلام کردند: صالح با استفاده از یک خودروی نظامی و با حمایت چند خودروی زرهی به شبوه گریخته است.

  این منابع افزودند: حوثی‌ها با خودروهای گشتی به تعقیب صالح در مسیر صنعاء – شبوه پرداختند.  

  برچسب ها :

  نظرات