آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 15 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13562
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  امیدهای ظریف در نوشته فیس بوکش

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار قدس در لوزان، او دقایقی پیش در صفحه فیس بوک خود توضیحات کوتاهی را در مورد مسایل منطقه و روند مذاکرات هسته ای ارایه و ابراز امیدواری کرد که جنگ در منطقه پایان یابد. متن نوشته وزیر امور خارجه کشورمان به شرح  زیر است سلام دوستان یک بار دیگر عیدتان […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار قدس در لوزان، او دقایقی پیش در صفحه فیس بوک خود توضیحات کوتاهی را در مورد مسایل منطقه و روند مذاکرات هسته ای ارایه و ابراز امیدواری کرد که جنگ در منطقه پایان یابد. متن نوشته وزیر امور خارجه کشورمان به شرح  زیر است

  سلام دوستان

  یک بار دیگر عیدتان مبارک

  این روزها برنامه ام بسیار فشرده است و علاوه بر مذاکرات، زمان زیادی را برای پیگیری و رایزنی پیرامون مشکلات منطقه ای ناشی از اقدامات خطرناک و عجولانه حامیان گروه های تندرو و تکفیری که منطقه ما و جهان را تهدید می کند، اختصاص داده ام.

  امیدوارم با همفکری و همکاری همسایگانمان بتوانیم با واقع بینی و دوراندیشی روند خطرناک جنگ و تفرقه را متوقف کنیم.

  .مذاکرات هسته ای در چند روز گذشته هم سخت و سنگین و فشرده بود و با ورود تدریجی وزرای خارجه بقیه کشورهای عضو ۱+۵ پیچیده تر شده است.

  امروز علاوه بر دو دور مذاکره با آقای کری، گفتگوهای جدی ولی مثبتی با آقایان اشتاینمایر و فابیوس، وزرای خارجه آلمان و فرانسه داشتیم. در مسیر رسیدن به راه حل های قابل قبول پیشرفت داشته ایم ولی هنوز باید در مورد چند موضوع مهم کار کنیم.کلید رسیدن به توافق انتخاب راهبردی بین فشار و تحریم یا تعامل و توافق از سوی طرف مقابل است.

  متأسفانه مجموعه گرفتاری ها، وقت کافی برای نوشتن یک گزارش جدی برای تقدیم خدمت شما نگذاشته است.ولی فکر کردم خیلی زود است که بدقولی را شروع کنم و به وعده آغاز سال همدلی و همزبانی عمل ننمایم. لذا این چند خط فقط برای وفای به عهد.

  شاد و سربلند باشید.

  برچسب ها :

  نظرات