آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 15 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13496
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  امسال تندروهای دولت تعاملات قوای مقننه و مجریه را سخت تر می کنند

  آوای شمال/ جعفر قادری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تحلیل وضعیت سیاسی کشور در سال ۹۴ گفت: نیروهای تندرویی که در دولت حضور دارند احتمالا شرایط روابط و تعامل دولت و مجلس را در سال ۹۴ سخت تر خواهند کرد. نماینده مردم شیراز با اشاره به نظریه برخی سیاسیون دولت مبنی بر ایجاد […]

  آوای شمال/ جعفر قادری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تحلیل وضعیت سیاسی کشور در سال ۹۴ گفت: نیروهای تندرویی که در دولت حضور دارند احتمالا شرایط روابط و تعامل دولت و مجلس را در سال ۹۴ سخت تر خواهند کرد.

  نماینده مردم شیراز با اشاره به نظریه برخی سیاسیون دولت مبنی بر ایجاد فضای دوقطبی در کشور اظهارداشت: آنها معتقدند اگر فضای کشور دوقطبی نشود شانس کمی برای پیروزی در انتخابات دارند لذا سال آینده سال پرتنشی خواهد بود.

  وی ادامه داد: برخی ها میان دولت با دامن زدن به تنش ها و حساسیت ها سعی خواهند کرد فضا را به سمت سیاسی شدن پیش ببرند.

  قادری تاکید کرد: دولت بداند ایجاد تنش ها و حساسیت ها بیش از آنکه به دولت کمک کند مشکلاتی را برای قوه مجریه ایجاد می کند لذا اگر می خواهند هوادارانشان در مجلس آینده موفق شوند باید کارنامه موفق و مثبتی را از خود ارائه کنند.

  وی تاکید کرد: این امر مستلزم ایجاد فضای توام با آرامش است اما اگر بخواهند اداره فضای سیاسی کشور را به دست تندروها بسپارند با جناحی شدن صف بندی های سیاسی فضا تندتر می شود.

  قادری همچنین در مورد توافق احتمالی با غرب، گفت: در صورت توافق ظرفیت های جدیدی در اقتصاد کشور ایجاد می شود.

  نماینده مردم شیراز ادامه داد: در این صورت می توان از ظرفیت بانک های بین المللی استفاده کنیم که فرصت خوبی برای استفاده از تکنولوژی ها و بازار منطقه است.

  عضو کمیسیون دستیابی به این اهداف را مستلزم برنامه ریزی درست خواند و گفت: نباید با کاهش نرخ ارز در نتیجه توافق واردات مواد مصرفی افزایش یابد. اگر این امر انجام شود شاهد کاهش تولید و اشتغال خواهیم بود.

  وی با بیان اینکه اقتصاددانان مجلس نگران این هستند که در صورت توافق برنامه ریزی دقیقی برای استفاده از ظرفیت های ایجاد شده وجود نداشته باشد، گفت: اگر برنامه ریزی دقیقی وجود نداشته باشد گشایش های جدید نه تنها به اقتصاد کشور کمک نخواهد کرد بلکه بیشتر موجب آسیب خواهد شد.

  قادری در پایان تاکید کرد: باید از جنبه های مثبت افزایش رابطه با دنیا برای توسعه اقتصادی کشور استفاده کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات