آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ , Sunday 21 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13464
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۵:۱۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  دست رد پاکستان به سینه عربستان

  آوای شمال/ به گزارش شریان نیوز، وزیر دفاع پاکستان با تاکید بر اینکه کشورش در هرگونه جنگ و درگیری که باعث اختلاف افکنی در امت اسلامی شود، مشارکت نخواهد کرد، گفت: هیچ تصمیمی برای مشارکت در جنگ علیه یمن نگرفته ایم. خواجه آصف ساعتی پیش با حضور در مجلس ملی پاکستان، ضمن ارائه توضیحاتی در […]

  آوای شمال/ به گزارش شریان نیوز، وزیر دفاع پاکستان با تاکید بر اینکه کشورش در هرگونه جنگ و درگیری که باعث اختلاف افکنی در امت اسلامی شود، مشارکت نخواهد کرد، گفت: هیچ تصمیمی برای مشارکت در جنگ علیه یمن نگرفته ایم.

  خواجه آصف ساعتی پیش با حضور در مجلس ملی پاکستان، ضمن ارائه توضیحاتی در باره نقش و موضع پاکستان در تحولات یمن، گفت که پاکستان صرفا خود را متعهد به حفاظت از تمامیت ارضی عربستان سعودی می داند و تعهد دیگری ندارد.

  وی تاکید کرد که پاکستان می کوشد نقش یک تسهیل کننده را برای کمک به حل مسایل و اختلافات در جهان اسلام ایفا کند.

  خواجه آصف گفت: پاکستان در هرگونه تنش و درگیری که منجر به اختلاف در جهان اسلام شود، مشارکت نخواهد کرد و بجای وارد شدن به اینگونه مسایل، بهتر است برای حل این اختلافات و تقویت وحدت در جهان اسلام ایفای نقش کنیم. بنابر این پاکستان برای ایفای نقش در زمینه کمک به پایان دادن تنش ها و اختلافات در جهان اسلام آمادگی کامل دارد.

  وی افزود: قرار بود امروز برای بررسی درخواست عربستان به ریاض سفر کنیم اما چند روزی صبر می کنیم و اگر نیاز باشد، به عربستان خواهیم رفت.

  شب گذشته در جلسه عالی دولت و ارتش پاکستان با حضور نخست وزیر و فرمانده ارتش پاکستان، تصمیم گرفته شد تا وزیر دفاع پاکستان امروز به ریاض سفر کند اما براساس اظهارات امروز خواجه آصف، این سفر فعلا منتفی شده است و این امر می تواند به مفهوم دست رد پاکستان به سینه عربستان سعودی تلقی شود.

  برچسب ها :

  نظرات