آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 15 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13458
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۵:۱۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ایران دارای یکی از بزرگترین ناوگان‌های دریایی دنیا است/قایق‌های ایرانی دردسر آفرینند

  آوای شمال/ به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جمهوری اسلامی ایران به شدت در حال تقویت توان دریایی خود در خلیج فارس بر آمده است. به گزارش شبکه خبری آمریکایی «فاکس نیوز» وابسته به نو محافظه کاران آمریکا،  یک افسر ارشد اسبق آمریکایی در تحلیلی عنوان داشت که تمرکز صرف در مذاکرات هسته‌ای با ایران […]

  آوای شمال/ به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جمهوری اسلامی ایران به شدت در حال تقویت توان دریایی خود در خلیج فارس بر آمده است.

  به گزارش شبکه خبری آمریکایی «فاکس نیوز» وابسته به نو محافظه کاران آمریکا،  یک افسر ارشد اسبق آمریکایی در تحلیلی عنوان داشت که تمرکز صرف در مذاکرات هسته‌ای با ایران بر تجهیزات هسته‌ای اشتباه است زیرا این کشور قابلیت‌های دریایی مناسبی نیز دارد و مقام‌های ارشد نظامی ایرانی در حال نمایش قدرت در پایگاه های خود در خلیج فارس هستند.

  فاکس نیوز با استناد به سخنان دریادار «فدوی» فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران که گفته بود “آمریکا در برابر قدرت بازدارندگی ایران کاری از پیش نمی‌برند”  نوشت:ایران یکی از بزرگترین ناوگان‌های دریایی دنیا را دارد که با وجود تحریم‌ها موفق شده این کار را انجام دهد. اوایل ماه جاری میلادی نیز ایران از ساخت ناوشکن ،سلاح‌های ضد سطح و ضد زیر سطحی در خاک خود خبر داد.

  در همین رابطه «الیسا اسمیت» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت:«ما نیز البته به قابلیت‌های خود در برابر دفاع از آن‌ها (ایران) و هر تهدید دریایی واقف هستیم.»

  فاکس نیوز در ادامه نوشت:مقرهای فرماندهی دریایی ایران در بندر عباس قرار دارد و همچنین ناوگان‌ها و ناوشکن‌های ایرانی نیز آنجا پهلو گرفته‌اند که البته مهمترین رزمایش‌های دریایی ایران از بندر عباس آغاز می‌شود. ایران دارای مقرهای دریایی کوچکتری نیز در خلیج فارس است و دانشگاه دریایی این کشور در دریای خزر قرار گرفته است.

  «کنیث پولاک» کارشناس ارشد اندیشکده بروکینگز در این‌باره گفت:«ایران دارای قابلیت‌های متعارف نظامی در دریا است و البته می‌تواند خسارت‌هایی بر دشمن وارد کند.»

  «مایکل کنل» کارشناس ارشد امور ایران در آرلینگتون آمریکا نیز درباره توان نظامی ایران در خلیج فارس با ابراز نگرانی از نفوذ ایران در منطقه گفت:«ایران دارای ۲ توانمندی موازی با هم در بخش دریایی است که یکی از آن‌ها توانمندی نبردهای غیر متقارن و سرمایه‌گذاری بر قایق‌های تندرویی که حملات دردسر آفرینی را انجام می‌دهند و دیگری نیز بکارگیری مین‌ها و موشک‌های دریایی است.»

  این کارشناس آمریکایی در خاتمه افزود:«ایرانی‌ها به طور قابل قبولی در حد معیارهای منطقه‌ای توانمند هستند.»

   

  برچسب ها :

  نظرات