آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ , Sunday 21 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13446
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۴:۵۹
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  زوم بیشتر به معنی دوربین بهتر نیست!

  آوای شمال/ شاید برای بسیاری از کسانی که در پی خرید دوربین فیلمبرداری یا گوشی مورد علاقه خود بوده‌اند، یکی از ملاک‌های سنجش و یا انتخاب، دوربین گوشی بوده است. در نقظه مقابل کمپانی‌ها و سازندگان گوشی با تبلیغات متعددی که توانسته‌اند با تغییراتی جزئی در دوربین گوشی‌ها به فریب مشتریان خود بپردازند یعنی با […]

  آوای شمال/ شاید برای بسیاری از کسانی که در پی خرید دوربین فیلمبرداری یا گوشی مورد علاقه خود بوده‌اند، یکی از ملاک‌های سنجش و یا انتخاب، دوربین گوشی بوده است. در نقظه مقابل کمپانی‌ها و سازندگان گوشی با تبلیغات متعددی که توانسته‌اند با تغییراتی جزئی در دوربین گوشی‌ها به فریب مشتریان خود بپردازند یعنی با تغییراتی در افزایش مگاپیکسل دوربین درصدد فروش محصول جدیدخود هستند.

  Z-8-camera

  دوربین‌های دیجیتال سوپر زوم شاید برای یک پسر بچه نوجوان و سیله‌ای جذاب و مناسب باشند؛ ولی مسلما برای ثبت باکیفیت لحظات مهم زندگی گزینه مناسبی نیستند. حتی در محیط‌های باز و در هوای ابری و هنگام غروب، این‌گونه دوربین‌ها، به رغم داشتن کمینه نسبت کانونی دوربین، خروجی ‌مناسبی ارایه نمی‌دهند. ‌در واقع، استفاده از تعداد زیاد عدسی‌های قطور و معمولی باعث تضعیف نور عبوری می‌شود. در نتیجه شدت نوری که به سنسور این دوربین‌ها می‌رسد حتی کمتر از دوربین‌های کامپکت معمولی است. اینجاست که پردازنده، نور کم را تشخیص داده و به همین خاطر هم اکثرا نتیجه‌ چیزی جز تصویری مات و پر از نویز نخواهد ‌بود. به همین خاطر در انتخاب دوربین‌ها حتما از مدل‌های قبلی آن باید اطلاع داشت و در واقع همیشه زوم بیشتر به معنی دوربین بهتر نخواهد بود. برای اطلاع از قیمت روز دوربین‌های مختلف به لینک زیر مراجعه نمایید:

  برچسب ها :

  نظرات