آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ , Monday 21 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13258
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی > فرهنگی
 •   

  امام جمعه مشهد:من می‌گویم در حریم امام رضا(ع) کنسرت برگزار نشود

  آوای شمال/ به گزارش نامه نیوز آیت‌الله علم‌الهدی امام جمعه مشهد در گفت‌وگویی با خبرنگاران به بیان محورهای اصلی بیانات رهبر معظم انقلاب، تبیین لزوم توجه به مبانی چهارگانه نظام اسلامی، مسأله اقتصاد، توجه دادن به عملکرد دولت و لزوم همراهی آن و همچنین شرایط ایجاد همدلی و هم‌زبانی بین دولت و ملت پرداخت. *وی، […]

  آوای شمال/ به گزارش نامه نیوز آیت‌الله علم‌الهدی امام جمعه مشهد در گفت‌وگویی با خبرنگاران به بیان محورهای اصلی بیانات رهبر معظم انقلاب، تبیین لزوم توجه به مبانی چهارگانه نظام اسلامی، مسأله اقتصاد، توجه دادن به عملکرد دولت و لزوم همراهی آن و همچنین شرایط ایجاد همدلی و هم‌زبانی بین دولت و ملت پرداخت.

  *وی، عامل به وجود آمدن همدلی را اخلاص در کار و عبودیت پروردگار دانست و اظهار کرد: اگر اخلاص در نظام اسلامی به‌عنوان یک ابزار توسعه عبودیت پروردگار مقصد قرار گرفت، در گرایش‌های دولتی نیز همدلی به وجود می‌آید؛ همدلی دولت و ملت کار ساده‌ای نیست، این همدلی زمانی به وجود می‌آید که هدف آنان یکی باشد و آن هدف تنها خداست؛ یعنی در مدیریت‌ها باید اخلاص، عبودیت و ترس از خدا داشته باشند، مردم نیز خداخواه باشند که به دنبال آن همدلی ایجاد می‌شود و در پی آن نیز هم‌زبانی می‌آورد.
  *آیت‌الله علم‌الهدی بابیان این‌که تنها شعار امسال است که اجرای آن نیاز به زمان ندارد، گفت: اگر دولتی‌ها شعار سال را بپذیرند و اخلاصشان برای خدا باشد، مردم نیز خداخواه باشند، این همدلی به وجود می‌آید؛ سخنرانی رهبری نشان داد دگراندیشی که به دیگری وابسته است و آن دیگری دشمن خداست، نمی‌تواند بگوید من مخلص هستم، فرمودند من این‌ها را قبول ندارم و درست نیست.
  *امام‌جمعه مشهد مقدس با ابراز تأسف از پایبند نبودن الگوسازان اقتصادی به مبانی نظری رهبری، خاطرنشان کرد: متأسفانه این افراد بر مبانی نظری که رهبری در اقتصاد مقاومتی بیان می‌کنند، پایبند نیستند و دولت‌ها نیز از چنین افرادی در اقتصاد خود استفاده می‌کنند؛ وقتی رهبری می‌فرمایند نگاه به درون و توسعه جریان‌های دانش‌بنیان، این سخنان باسیاست‌های بانکی امروز ما در تعارض است.
  *وی به انباشت شش هزار میلیارد تومانی نقدینگی در بانک‌ها اشاره و اظهار کرد: شش هزار میلیارد تومان نقدینگی در بانک‌ها جمع شده، با جمع‌آوری نقدینگی که دولت صورت داد، این پول‌ها معطل است زیرا آقای بانکدار در سیاست‌گذاری کار خود تنها راه گردش مالی را معامله و دادوستد می‌داند، بانک حاضر به سرمایه‌گذاری در توسعه جریان‌های دانش‌بنیان نیست.
  *عضو خبرگان رهبری، نظام بانکی فعلی کشور را فتنه اقتصاد کشور دانست و تأکید کرد: وقتی عقود اسلامی ماهیت خود را ازدست‌داده و ماهیت سوددهی یک‌طرفه را به وجود آورده، نه آقای رییس بانک، نه دستگاه اقتصادی بالادستی او و نه رییس دولت جرأت سرمایه‌گذاری در جریان‌های دانش‌بنیان را نخواهند داشت؛ تمام فتنه اقتصادی ما در نظام بانکی کشور است، کسی از جهت نظری به اقتصاد مقاومتی ایرادی نگرفته اما برای الگوسازی اقدامی نمی‌کنند و سیستم اقتصادی را بر مبنای همان نظام سرمایه‌داری و گسترش بانک‌ها قرار داده‌اند.
  *آیت‌الله علم‌الهدی به کج‌فهمی عده‌ای از سخنان رهبری اشاره کرد و گفت: پس از پایان سخنرانی رهبر انقلاب در مسیر بازگشت، فردی به من گفت «حرف‌های رهبری را شنیدی؟ این‌قدر در کار آقای روحانی گره نینداز»؛ این فرد یا سخنان رهبری را درست متوجه نشده، یا از من چهره‌ای مخالف دولت در ذهن دارد و یا جناحی صحبت کرد؛از صحبت‌های امسال رهبری نباید سوء استفاده شود. اگر صحبتی بکنی سریع می‌گویند رهبری گفته همدلی و هم‌زبانی، چرا به آن انتقاد می‌کنی درحالی‌که رهبری فرمودند انتقاد بشود اما موضوع تخریب نباشد.
  *عضو خبرگان رهبری به لزوم توجه در برخورد منتقدان با دولت و دولت با منتقدان اشاره و اظهار کرد: حرف رهبری در خصوص انتقاد به دولت این است که خشمگینانه به عملکرد دولت اعتراض نکنید، با صحبت و ملایمت برخورد کنید؛ نگاه رهبری از منظر حفظ نظام است، هر برخورد و مقابله‌ای که بین منتقدان و دولت انجام شود در مقام ضربه خوردن نظام است، رهبری با این سخنان مسیر حرکتی دولت را باز گذاشتند تا بتواند کار خود را انجام دهد.
  *وی در خصوص مصادیق همدلی بین منتقدان و دولت، یادآور شد: وقتی من می‌گویم در حریم امام رضا(ع) کنسرت برگزار نشود، معنای همدلی این نیست که ما بگوییم برگزار نشود، آنان نیز بگویند این مخالف آزادی است و باید انجام شود؛ معنای هم‌دلی این است که من و شما در حفظ حرمت امام رضا(ع) در یک مسیر باشیم؛ من پیشنهاد دادم کنسرتی که می‌خواهد برگزار شود، رییس شورای فرهنگ عمومی آن را تصویب کند، امام‌جمعه حتی در آن عضو نیست، این مسؤول متدین است که باید آن را تصویب کند و تشخیص دهد. وقتی شورای فرهنگ عمومی کنسرتی را تصویب کنند و فضای استان برهم خورد، خودشان باید پاسخگو باشند، این‌که من بشوم یک عنصر ضد کنسرت و دولت بشود حامی، فضای مجازی نیز بشود فضای تقابل بین امام‌جمعه و دولت، رهبری می‌گویند چنین اتفاقی نباید پیش بیاید.
  *وی به تذکر رهبر معظم انقلاب به دولت اشاره کرد و ادامه داد: رهبری گفتند دولت نیز دقت کند، برخی حرف‌ها را نزند و حاشیه‌سازی نکند؛ این‌که گفتند هرکس جلوی علی مطهری را گرفته می‌گیریم و می‌زنیم، کسی که از خارج کشور نیامده این کار را انجام دهد، این‌ها مردم بوده‌اند، این‌که کار اشتباهی انجام‌شده شکی نیست اما این شاخ‌وشانه کشیدن نیز اشتباه است؛ ده‌ها اتفاق در مقابل افراد ارزشی پیش‌آمده اما دولت هیچ واکنشی نشان نداده اما در مقابل برای یک فرد شاخ‌وشانه می‌کشد و در این شرایط نیروهای متدین به‌عنوان شخصیت‌های ضد دولتی شناخته می‌شوند، مردم متدین و ارزشی پای آرمان‌های خود می‌ایستند و درجایی که فردی در مقابل آرمان آنان بایستد، آنان واکنش نشان می‌دهند.
  *خطیب جمعه مشهد مقدس به تذکر رهبری به منتقدان اشاره و خاطرنشان کرد: رهبری این را فرمودند که جلوی دولت نایستید اما به معنای آن نیست که اگر جایی نیز خرابی ایجاد کرد سکوت کنید، باید با یک ادبیات دوستانه موضوعات را بیان کرد.
  *آیت‌الله علم‌الهدی در پایان خاطرنشان کرد: این همدلی و هم‌زبانی باید دوطرفه و متقابل اتفاق بیفتد نه این‌که از یک‌طرف اتفاق بیفتد، همدلی محصول هم‌زبانی است.

  برچسب ها :

  نظرات