آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 15 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13216
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  شکستن اتوریته غرب

  آوای شمال/ اول اینکه باید قدر این فرصت الهی را که به‌دست نایب امام زمان (حفظه‌الله ‌تعالی) ایجاد شده است، بدانیم. حقیقتا ایشان با نگاه ژرفی که به مسائل جهانی دارند، در سخت‎ترین شرایط که از جهت تبلیغی می‎خواهند افکار عمومی غرب را یکپارچه علیه اسلام تهییج کنند، راه تازه‎ای را برای دفع تهدید‎ها و […]

  آوای شمال/ اول اینکه باید قدر این فرصت الهی را که به‌دست نایب امام زمان (حفظه‌الله ‌تعالی) ایجاد شده است، بدانیم. حقیقتا ایشان با نگاه ژرفی که به مسائل جهانی دارند، در سخت‎ترین شرایط که از جهت تبلیغی می‎خواهند افکار عمومی غرب را یکپارچه علیه اسلام تهییج کنند، راه تازه‎ای را برای دفع تهدید‎ها و پدید آوردن شرایط تازه مهیا کردند.

  من معتقدم، اگر از غصه چیز‎هایی که در این سال‎ها به قرآن، پیامبر اعظم و اسلام عزیز و مسلمان‎ها نسبت دادند دق کنیم، اتفاق مهمی رخ نداده است. حال که این فرصت الهی برای نشان دادن چهره درخشان اسلام ناب به مردم دنیا به‌دست رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی مهیا شده است، چگونه می‎توانیم در برابر این‌همه دروغ و جنایت به‌نام اسلام بی‎تفاوت باشیم؟ اف بر کسانی که می‎توانند با زبان، قلم یا سایر توانمندی‎‎های خودشان کاری بکنند و به‎دلیل بی‎بصیرتی یا تنبلی، بی‎حالی و دنیاطلبی سکوت اختیار کرده‎اند.

  نکته دوم این است که برای غربی‎ها، متوقف کردن اسلام انقلابی که هم‌اکنون کانون آن ایران است حکم مرگ و زندگی را دارد. واقعیت این است که غربی‎ها طی ۳۶ سال گذشته، نشان داده‎اند برای جلوگیری از پیشرفت اسلام تبیین شده امام خمینی (ره) از هیچ اقدامی دریغ نمی‎کنند. امروز چنان صف‌آرایی‎ای علیه جریان پرخروش اسلام انقلابی صورت گرفته که حقیقتا بی‎نظیر است. در واقع، غرب با همه نیرو و امکانات وارد یک جنگ عظیم علیه اسلام انقلابی شده است که البته این خود حاکی از عظمت و اثرگذاری انقلاب اسلامی در جهان است و الا به‌قول مقام معظم رهبری، برای یک موجود ضعیف و کم‌اثر که چنین لشکرکشی نیاز نیست!

  مهم‎ترین اتفاقی که در ۳۶ سال اخیر افتاده، تقویت و گسترش اسلام آمریکایی است. یک طرف اسلام آمریکایی، اسلام لیبرالی، اسلام سکولار و اسلام روشنفکران غرب‎زده است و طرف دیگر آن، اسلام تکفیری‎‎های جلاد و آدم‌کش. البته امروز شیعه انگلیسی هم با هدف ترویج سکولاریسم در بین شیعیان طرف دیگر اسلام آمریکایی را تشکیل داده که در جای خود قابل بحث است. توجه داشته باشید که این‎ها دو روی یک سکه هستند. هم اسلام لیبرالی و هم اسلام داعشی، از تفکر غربی ماکیاولیستی متولد شده‎اند. تفکری که هر اقدام پلیدی را برای نیل به قدرت یا حفظ آن مباح می‎سازد.
  با وجود این، می‎خواهم عرض کنم علی‎رغم سرمایه‎گذاری عظیم و البته حیثیتی که غرب تاکنون علیه اسلام انقلابی داشته است، به مدد الهی به نتیجه دلخواه نرسیده و ان‌شاءالله هیچ‌وقت هم نخواهد رسید. یعنی این دروغ‌سازی‎ها، لجن‌پراکنی‎ها،جنایت‎ها و وحشی‌گری‎ها جلوی رشد اسلام انقلابی را نگرفته و اسلام و سبک زندگی مترقی اسلامی‎ـ‎ انقلابی، با سرعت در خود غرب در حال رشد است.

  نکته دیگر این است که بنده پیام مقام معظم رهبری را سرآغاز در هم شکستن کامل اتوریته غرب و جهانی شدن اسلام و ارزش‎‎های الهی می‎دانم.
  در حقیقت، مخاطب پیام ایشان فطرت‎‎های پاک و الهی انسان‌هاست و جهانی شدن اسلامی هم متکی به فطرت‎‎های سالم انسان‌ها و با محوریت فرهنگ و نه اقتصاد، شکل می‎گیرد. وقتی فطرت‎ها بیدار شد و به جوشش در‌آمد، هیچ عاملی قادر به جلوگیری از گسترش آن نیست؛ لذا اگر ان‌شاءالله اقدامات لازم برای تحقق اهداف قدسی پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی، یکی پس از دیگری صورت بگیرد، دیر نخواهد بود که برخلاف میل آمریکایی‎ها و صهیونیست‎‎های پلید، زمینه مساعد برای طرح جهانی شدن ارزش‎های الهی و اسلامی با محوریت انقلاب اسلامی فراهم خواهد شد که بحث درباره این موضوع را به‌وقت دیگری موکول می‎کنم.

  نکته دیگری که قصد دارم خدمتتان عرض کنم، به لزوم مهیا کردن بستر مناسب برای شنیدن و سپس درک این پیام برمی‌گردد. باید توجه داشت که بدون بیدار کردن جوانان اروپا و آمریکا از خواب غفلت، یا مستی بیش از حد، بدون انهدام مفروضات باطل آن‎ها درباره اسلام و لااقل ایجاد شک و تردید درباره باور‎های غلط جوانان اروپا و آمریکا درباره اسلام و مسلمانان و قبل از افشاگری درباره ماهیت حقیقی اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی در غرب، زمینه برای شنیدن پیام رهبر معظم انقلاب و رو آوردن وسیع جوانان اروپا و آمریکا به مطالعه و تحقیق درباره اسلام فراهم نمی‎شود؛ لذا توجه شما عزیزان را به اهمیت فوق‌العاده اقدامات پیشینی یا به‌هنگام درباره این پیام که می‎تواند فهرست مفصلی داشته باشد، جلب می‎کنم.

  حال به‎طور طبیعی این سوال مطرح است که اگر ما پیام مقام معظم رهبری را شنیدیم و تصمیم به مطالعه درباره اسلام حقیقی گرفتیم، از کجا شروع کنیم؟ بنده در اینجا تاکید می‎کنم که برای بیان اسلام حقیقی، نیاز نیست که اصول و فروع دین را شرح بدهیم. این کار در جای خود انجام می‎شود لکن ما ابتدا به یک مانیفست قوی درباره اسلام ناب محمدی (صلی‎الله‎علیه‎وآله‎وسلم) نیاز داریم که به‎درستی در آن مختصات اسلام حقیقی و مرز میان این اسلام و اسلام آمریکایی تبیین شده باشد. اگر چنین مانیفستی به جوانان ارائه شد، آن‌وقت نحوه مطالعه درباره اسلام حقیقی و منابع قابل قبول در این زمینه نیز تدریجا روشن می‎شود.

  بنده درباره محور‎های این مانیفست تاملات کمی داشتم و به‎نظرم رسید جا دارد روی چنین محور‎هایی که اولا در بطن فرمایش امام راحل و مقام معظم رهبری به وفور هست و ثانیا می‎توان هرکدام را به آیات و روایات متعددی مستند ساخت، تاکید شود.

  در واقع اسلام حقیقی، عبارت است از:
  ‎۱. اسلام خدامحور و توحیدگرا نه اسلام بشرمحور و شرک‌آلود
  ۲. اسلام عدالت‌گرا و ظلم‌ستیز
  ۳. اسلام صلح و دوستی، اسلام ضد ‎خشونت و جنایت
  ۴. اسلام دوستی و برخورد مدارا با انسان‎ها و قاطع با دشمنان انسان‌ها
  ۵. اسلام ضد ‎تبعیض نژادی، قومی و قبیله‌ای
  ۶. اسلامی که با افراط و تفریط هیچ نسبتی ندارد و جوهر آن میانه‌روی است.
  ‎۷. اسلامی که ضد‎ فقر و محرومیت است و دوستدار و در عین حال غصه‌خور پابرهنه‌هاست.
  ‎۸. اسلامی که اهل آبادانی و دوستدار محیط زیست است.
  ‎۹. ‎اسلام آزادی و آزاداندیشی؛ اسلامی که ضد‎ تخدیر و تحمیق انسان‌هاست.
  ‎۱۰. ‎اسلام امر به معروف و نهی از منکر و مخالف بی‎تفاوتی نسبت به سرنوشت جامعه.
  ‎۱۱. ‎اسلام عفت و پاکدامنی و اسلام ضد ‎فساد و فحشا.
  ‎۱۲. اسلام وحدت، نه تفرقه و تکفیر.
  ‎۱۳. اسلام صداقت و یکرنگی، نه اسلام فریب و سالوس و چندرنگی.
  ‎۱۴. ‎اسلامی که اهل زندگی مسالمت‎آمیز با همه پیروان ادیان الهی و همه کسانی است که ظلم و ستم را کنار بگذارند.
  ‎۱۵. ‎اسلام ضد ‎استکبار و زالوصفتی؛ اسلامی که نه اهل استکبار است و نه با استکبار کنار می‎آید.
  ‎۱۶. ‎اسلام ضد‎ بردگی و استثمار انسان‌ها.
  ۱۷. اسلامی که به‎دنبال عبور دادن آدمی از دنیا و نه نگه داشتن و نابود کردن انسان در دنیاست.
  ۱۸. اسلامی که در پی بالا کشیدن انسان از مرتبه حیوانی و قرار دادن او در تراز انسانی است.

  باید مواضع بنیادی اسلام ناب را که به برخی از آن‎ها اشاره کردم از بطن محکمات اسلامی استخراج و سپس به‌وضوح و با صدای بلند و رسا بیان کرد و پای آن‎ها در عمل ایستاد. آن‌وقت زمان مطالعه تفصیلی و درک عمیق مواضع اسلام فرا می‎رسد. در بعضی از این زمینه‎ها منابع قابل فهم، روان، متقن و منسجم فراوان هست و در بعضی از این زمینه‎ها، یا منابع نیست یا اگر هست ضعیف است که باید با یک همت والا تولید شود. با این حال، عرض بنده این است که در همه زمینه‎ها منتظر تولیدات جدید نمانیم. هرکس که می‎تواند، باید حقایق اسلام را به زبان‎‎های رایج دنیا با حنجره خود بیان کند و فایل صوتی یا تصویری آن را در فضای مجازی منتشر کند. البته کار هنری بر هر کاری، حتی تولید کتاب اولی است. تاثیری که یک محصول هنری قوی می‎گذارد، هزار جلسه سخنرانی و ۱۰ عنوان کتاب نمی‎گذارد؛ لذا جا دارد بعد از تولید مانیفست اسلام ناب، از تک‌تک هنرمندان انقلابی و کسانی که قلبشان برای اسلام اصیل می‎تپد، به‎منظور مجاهدت در این زمینه دعوت شود.

  باید باور داشت که عمل هم خیلی مهم است. ما باید خودمان به این مواضع بنیادی، صد در صد عامل باشیم و الا این حرف‎ها از جهت تبلیغی به ضد‎ خود تبدیل خواهد.
  منبع: ویژه نامه ی نوروزی هفته نامه پنجره  

  برچسب ها :

  نظرات