آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ , Monday 22 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13172
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  چرا بوکوحرام همسران خود را اعدام کردند؟

  آوای شمال/ به گزارش العالم،عناصر تندروی گروه بوکوحرام که هنگام پیشروی نیروهای ارتش فرار کرده بودند، از بیم کشته شدن زنانشان یا جدا شدن از آنان، آن ها را به قتل رساندند تا با غیرمسلمانان ازدواج نکنند. پایگاه روزنامه الحیاه در گزارشی به نقل از شاهدان اعلام کرد: نیروهای ارتش نیجریه با پیشروی های خود، […]

  آوای شمال/ به گزارش العالم،عناصر تندروی گروه بوکوحرام که هنگام پیشروی نیروهای ارتش فرار کرده بودند، از بیم کشته شدن زنانشان یا جدا شدن از آنان، آن ها را به قتل رساندند تا با غیرمسلمانان ازدواج نکنند.

  پایگاه روزنامه الحیاه در گزارشی به نقل از شاهدان اعلام کرد: نیروهای ارتش نیجریه با پیشروی های خود، شهر باما در شمال شرق نیجریه را از عناصر بوکوحرام پس گرفتند.

  ” شریفاتو باکورا” یک زن ۳۹ ساله که از جمله این شاهدان است، گفت که تروریست ها گفته اند که نمی خواهند زنانشان با “کفار” ازدواج کنند.

  باکورا که مادر سه فرزند است، افزود که بوکوحرام پس از اینکه از حمله به باما در استان بورنو مطلع شدند، تصمیم گرفتند به سمت غووزا در نزدیکی باما فرار کنند اما قبل از فرار، زنانشان را به قتل رساندند تا شاهد ازدواج آنان با نیروهای ارتش نباشند.

  وی افزود که عناصر بوکوحرام چهار ماه قبل همسرش را به قتل رساندند اما به این دلیل که بارداربوده، وی را مجبور به ازدواج با عناصر بوکوحرام نکردند.

  بوکوحرام ده ها نفر از زنان شهر باما را وادار به ازدواج با عناصر این گروه که در ماه سپتامبر ۲۰۱۴ باما را اشغال کردند، کرده بود.

  شاهدان گفته اند که کشتار زنان ده روز قبل از بازپس گیری شهر باما از اشغال بوکوحرام صورت گرفته است.

  ” عبدا قاسم ” عضو گروه دفاع از خویش که در بازپس گیری شهر باما شرکت داشت، گفت که ده ها نفرازاجساد زنان را با چشمان خود دیده است.  

  برچسب ها :

  نظرات