آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ , Sunday 21 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13059
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ اسفند, ۱۳۹۳ - ۱۹:۱۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  کاخ سفید: کری تلفنی به نتانیاهو تبریک گفت/نخست‌وزیری مجدد نتانیاهو تأثیری بر مذاکرات هسته‌ای ندارد

  آوای شمال/ جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه گفت جان کری وزیر خارجه آمریکا طی تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو، پیروزی وی در انتخابات اسرائیل را تبریک گفته است. آقای ارنست که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، همچنین گفت تصور نمی‌کند که انتخاب مجدد نتانیاهو به نخست‌وزیری، تأثیری بر روند مذاکرات هسته‌ای با ایران […]

  آوای شمال/ جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه گفت جان کری وزیر خارجه آمریکا طی تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو، پیروزی وی در انتخابات اسرائیل را تبریک گفته است.

  آقای ارنست که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، همچنین گفت تصور نمی‌کند که انتخاب مجدد نتانیاهو به نخست‌وزیری، تأثیری بر روند مذاکرات هسته‌ای با ایران داشته باشد.

  نتانیاهو در حالی که تا پیش از برگزاری انتخابات در تمامی نظرسنجی‌ها از رقیبش، اسحاق هرتزوگ عقب بود، با دادن وعده‌هایی چون افزایش شهرک‌سازی و مخالفت با شکل‌گیری کشور فلسطین، توانست برای چهارمین بار به نخست‌وزیری برسد.

  وی قرار است طی روزهای آینده برای تشکیل ائتلاف جدید که انتظار می‌رود متشکل از احزاب راستگرا باشد، وارد عمل شود.

  باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا هنوز پیروزی نتانیاهو را به وی تبریک نگفته، اما ارنست گفت که او طی روزهای آینده با نتانیاهو صحبت کرده و انتخاب مجدد وی را تبریک می‌گوید.

  سخنگوی کاخ سفید امشب همچنین گفت آمریکا از اظهارات «تفرقه‌افکنانه» در اسرائیل که اعراب اسرائیل را تضعیف می‌کند، «عمیقا نگران» است و قصد دارد این مسئله را به تل‌آویو منتقل کند.

  نتانیاهو در روز برگزاری انتخابات، پس از مشاهده مشارکت بالای اعراب اسرائیل، از اسرائیلی‌ها خواست مشارکت بیشتری در انتخابات داشته باشند و اجازه قدرت گرفتن اعراب را ندهند.

   

  برچسب ها :

  نظرات