آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ , Friday 13 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13017
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ اسفند, ۱۳۹۳ - ۱۸:۴۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ترکی فیصل: ایران و آمریکا به توافق نزدیک شده‌اند

  آوای شمال/ به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری رویترز، ترکی فیصل رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی عربستان گفت: احتمالا ایران و آمریکا در مذاکرات جاری در زمینه برنامه‌های هسته‌ای تهران به توافق خواهند رسید. وی گفت: نمی‌دانم چقدر این توافق خوب یا بد است زیرا ما از جزئیات بی اطلاعیم. ترکی فیصل درباره بازار نفت […]

  آوای شمال/ به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری رویترز، ترکی فیصل رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی عربستان گفت: احتمالا ایران و آمریکا در مذاکرات جاری در زمینه برنامه‌های هسته‌ای تهران به توافق خواهند رسید. وی گفت: نمی‌دانم چقدر این توافق خوب یا بد است زیرا ما از جزئیات بی اطلاعیم.

  ترکی فیصل درباره بازار نفت نیز گفت: بعید است که عربستان حتی در صورتی که مدت کاهش بهای نفت خام طولانی تر از انتظار شود، در این زمینه دخالت کند.

  شاهزاده ترکی الفیصل پیش از این در مصاحبه با بی بی سی تاکید کرده بود که برنامه هسته‌ای ایران می تواند موجب شود تا سایر کشورهای منطقه نیز بی درنگ برای توسعه سوخت هسته‌ای اقدام کنند. عربستان سعودی نیز به دنبال دستیابی به چنین حقی خواهد بود و همین طور سایر کشورها.

  رئیس سابق سرویس جاسوسی عربستان سعودی گفته بود: من همواره گفته‌ام که هر نتیجه‌ای که از این مذاکرات حاصل شود، ما نیز به دنبال همان خواهیم بود. بنابر این، اگر ایران توانایی غنی سازی اورانیوم را در هر سطحی داشته باشد، این تنها عربستان نخواهد بود که خواستار چنین چیزی خواهد بود.

  این مقام سابق عربستان سعودی اظهار داشت: کل جهان یک در باز خواهد بود تا در این مسیر بدون هیچ گونه مهاری گام بردارد و این اعتراض اصلی من به این روند مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ است.  

  برچسب ها :

  نظرات