آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 15 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 12881
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۶:۲۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  احمدی نژاد عمدا توافق من و ملک عبدالله را به هم زد

  آوای شمال/ هاشمی رفسنجانی در مصاحبه‌ای با روزنامه آفتاب یزد که شنبه، ۲۳ اسفند، منتشر شد گفت: یکی از بحث‌ها و وعده های روحانی در زمان تبلیغات انتحابات ریاست جمهوری مسائل سیاسی بود و در ارتباط با آزادی‌ها فقط دست او نیست که بخواهد تصمیم بگیرد. البته ایشان بیش از حد قدرت اجرایی وعده داد. […]

  آوای شمال/ هاشمی رفسنجانی در مصاحبه‌ای با روزنامه آفتاب یزد که شنبه، ۲۳ اسفند، منتشر شد گفت: یکی از بحث‌ها و وعده های روحانی در زمان تبلیغات انتحابات ریاست جمهوری مسائل سیاسی بود و در ارتباط با آزادی‌ها فقط دست او نیست که بخواهد تصمیم بگیرد. البته ایشان بیش از حد قدرت اجرایی وعده داد. این چیز‌ها دست جاهای دیگر است.

  پیش از این برخی از چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب کشور از اولویت نداشتن سیاست داخلی برای دولت حسن روحانی و همچنین عملکرد بخش‌هایی از دولت او مانند وزارت کشور و وزارت ارشاد انتقاد کرده‌اند.

  در عین حال عبدالله رمضان‌زاده، سخنگوی دولت اصلاحات، در شهریورماه گفته بود که اصلاح‌طلبان از دولت آقای روحانی درباره پرداختن به سیاست داخلی «انتظار دارند، ولی انتقاد ندارند».

  هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از این مصاحبه تصریح کرد: «من فکر می‌کنم اگر دست آقای روحانی باز باشد مسئله سیاست خارجی در حال حاضر مسئله مهمی است، به دلیل این که از سمت سیاست خارجی فشار بدی روی مردم است و اگر آن مسئله حل شود ایشان می‌تواند روی وعده‌های اشتغال، عمران و آبادی و هر آن چه وعده داده بود به خوبی پیش رود.»

  وی گفت که گروه «دلواپسان» درباره مذاکرات اتمی ایران و گروه ۵+۱ حرف‌های «عوامانه» می‌گویند که «اگر بخواهند ریشه‌دار شوند، آینده را بسیار مشکل می‌کند».

  هاشمی رفسنجانی روز سه‌شنبه، ۱۲ اسفند، دلواپسان مذاکرات در ایران را با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل،همزبان دانست.

  توافق من و ملک عبدالله را به هم زدند

  هاشمی رفسنجانی در این مصاحبه درباره رابطه ایران و عربستان نیز گفته است: من برنامه داشتم و روی آن توافق هم شد. در گذشته آن توافق ما را در دوره دولت قبلی عمدا به هم زدند و نگذاشتند. ما یک مذاکره طولانی با ملک‌عبدالله، همراهان و نزدیکان‌شان داشتیم و به این نتیجه رسیدیم که ما در شرایط منطقه‌ای آن روز که هنوز هم باقی است ۶-۷ کمیسیون مشترک داشته باشیم.

  وی اضافه کرد: ما این توافق را با هم امضا‌ کردیم… شورای عالی امنیت ملی از من خواست که این مسائل را حل کنم و به خوبی هم حل شد اما کارشکنی کردند و نشد.

  برچسب ها :

  نظرات