آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ , Monday 22 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 12815
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ اسفند, ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۶
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  روش انتقال اینترنت خط ایرانسل به ۳G را فرا بگیرید!

  آوای شمال/ مرحله آزمایشی ارتقاء شبکه ایرانسل به نسل‌های بالاتر اینترنت همراه آغاز شده است. مشترکین ایرانسل برای استفاده از خدمات این سرویس نیازی به تغییر سیم کارت های خود ندارند و این سرویس به صورت رایگان برای تمام مشترکین فعال سازی خواهد شد، بدین ترتیب مشترکین در صورت حضور در مناطق تحت پوشش، می توانند […]

  آوای شمال/ مرحله آزمایشی ارتقاء شبکه ایرانسل به نسل‌های بالاتر اینترنت همراه آغاز شده است. مشترکین ایرانسل برای استفاده از خدمات این سرویس نیازی به تغییر سیم کارت های خود ندارند و این سرویس به صورت رایگان برای تمام مشترکین فعال سازی خواهد شد، بدین ترتیب مشترکین در صورت حضور در مناطق تحت پوشش، می توانند کیفیتی متمایز از اینترنت  پرسرعت همراه را  تجربه کنند.این سرویس در حال حاضر به صورت آزمایشی در برخی مناطق در دسترس است و به مرور توسعه پیدا میکند. علامت های H، H+ یا ۳G روی نمایشگر تلفن همراه نشان می دهد که مشترکین در شبکه اینترنت همراه پرسرعت هستند.

  irancell

  با راه اندازی این زیرساخت پیشرفته، ایرانسل این امکان را فراهم کرده تا دامنه گسترده ای از خدمات مبتنی بر دیتا، از جمله دولت الکترونیک، شبکه پرداخت دیجیتال، بانکداری الکترونیک و … در اختیار مشترکین قرار گیرد و علاوه بر بهبود تجربه زندگی دیجیتال ، منجر به رونق بیشتر در بازار کسب و کار شود.

  * لازم به ذکر است که با توجه به سرعت بسیار بالای اینترنت در بستر نسل های بالاتر اینترنت همراه، مشترکین می توانند با خرید بسته های افزایشی مقرون به صرفه، نسبت به مدیریت هزینه های خود اقدام کنند.

   

  تنظیمات لازم برای استفاده از نسل سوم اینترنت

  اکثر گوشی های استاندارد موجود در بازار ایران بدون نیاز به انجام تنظیمات دستی قابلیت اتصال به شبکه اینترنت همراه ایرانسل  GPRS را دارند، و مشترکین برای استفاده از سرویس ۳G تنها کافی است گزینه مربوط به فعال سازی سرویس ۳G (WCDMA) را در تلفن همراه خود فعال نمایند(برای اطلاع از روش فعال سازی به قسمت تنظیمات دستی که در ادامه می آید، مراجعه نمایید). درصورتی که تلفن همراه شما به صورت خودکار به شبکه اینترنت متصل نشد، لازم است تنظیمات زیر به صورت دستی انجام شود.

   

  تنظیمات خودکار سرویس ۳G

  برای  دریافت تنظیمات به صورت خودکار ابتدا به وب سایت ایرانسل مراجعه نمایید، از طریق منوی تلفن همراه> راهنمایی> گوشی هایی با قابلیتGPRS، اطمینان حاصل کنید که گوشی تلفن همراه تان قابلیت دسترسی به اینترنت را دارا است. همچنین می توانید با کلیک بر لینک موجود، تنظیمات مورد نظر خود را دریافت کنید و یا با شماره گیری کد #۶*۳*۱۳۰* برای ارسال تنظیمات درخواست کنید. پس از چند لحظه این تنظیمات برای شما ارسال خواهد شد و کافیست آن را در گوشی خود ذخیره کنید.

  لازم به ذکر است که تمام گوشی هایی که تنظیمات GPRS بر روی انها انجام شده است،  قابلیت کارکرد در شبکه ۳G را دارا می باشند و نیازی به انجام مجدد تنظیمات نیست و فقط میبایست گوشی از نظر فنی قابلیت پشتیبانی از نسل سوم را داشته باشد.

   

  تنظیمات دستی سرویس ۳G

  برای استفاده از سرویس ۳G، صرف نظر از سیستم عامل گوشی  (Android-iOS) مورد نظر، لازم است تا مراحل زیر انجام شوند:

  ۱٫       انجام تنظیمات مربوط به ۳G

  ۲٫       فعال سازی سرویس ۳G بر روی گوشی موبایل

   

  تنظیمات برای گوشی هایی با سیستم عامل اندروید

  مرحله اول: مراجعه به

  Setting>More>Mobile network>Access Point Name>New APN

  و وارد کردن اطلاعات زیر:

  (این تنظیمات را می توان با استفاده از تنظیماتی که در ادامه متن آمده به صورت اتوماتیک نیز بر روی گوشی فعال نمود)

  Irancell

  irancell (1)

  مرحله دوم: مراجعه به

  Setting>More>Mobile network>3G service>Network Mode>GSM/WCDMA(auto mode)

  و قرار دادن Network Mode بر روی auto mode

  irancell (11)

   

  تنظیمات برای گوشی هایی با سیستم عامل iOS

  برای انجام فعال سازی سرویس ۳G برروی تلفن همراه خود به روش زیر عمل نمایید

  Setting>Cellular>cellular Data & Enable 3G

  cellular Data و Enable 3G را در حالت ON قرار می دهیم.

  irancell (16)

  برچسب ها :

  نظرات