آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 12773
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > اقتصادی > سیاسی
 •   

  قانون برای مهدی هاشمی و پدرش باید یکسان اجرا شود/ جلوی جولان آقازاده ها را باحکم قاطع برای “مهدی هاشمی” بگیرید

  آوای شمال/ به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، به نقل از عصر هامون، علما و سران اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت و گویی با خبرنگار سیاسی عصر هامون  در خصوص پرونده برخی آقازاده ها از قوه قضاییه خواستند تا با حکم قاطع برای پرونده مهدی هاشمی جلوی جولان آقازاده ها را بگیرند […]

  آوای شمال/ به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، به نقل از عصر هامون، علما و سران اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت و گویی با خبرنگار سیاسی عصر هامون  در خصوص پرونده برخی آقازاده ها از قوه قضاییه خواستند تا با حکم قاطع برای پرونده مهدی هاشمی جلوی جولان آقازاده ها را بگیرند که در ذیل گزیده ای از این سخنان را می خوانید:

  جلوی جولان آقازاده ها را باحکم قاطع  برای “مهدی هاشمی” بگیرید
  مولوی مصلح دین اطهریان امام جمعه مسجد فاطمه الزهرا سراوان در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون با بیان اینکه قانون برای همه یکسان است، از قوه قضاییه و قاضی مقیسه خواست تا با اجرای حکم قاطع برای مهدی هاشمی جلوی جولان آقازاده ها را بگیرد تا نه تنها درس عبرتی برای سایرین باشد بلکه دیگر هیچ کسی به خود اجازه ندهد دولت و ملت را به بازی بگیرد.
  وی ادامه داد: افرادی که خسارات روحی و مالی زیادی به کشور وارد کردند باید محاکمه شوند.

  قانون برای مهدی هاشمی و پدرش باید یکسان اجرا شود
  مولوی عبدالرحمن عارفی امام جمعه نگور در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون با بیان اینکه قانون الهی برای همه باید یکسان اجرا شود از قاضی پرونده مهدی هاشمی خواست تا حکم قاطعی برای پرونده مهدی هاشمی صادر شود.
  وی خطاب به قاضی پرونده ادامه داد: هیچ کسی از قانون الهی بالاتر نیست هر کسی که می خواهد باشد چه خویشاوند نزدیک ، چه آقا زاده ، چه مهدی هاشمی و یا پدرش همه در برابر قانون یکسان هستند.
  مولوی عارفی تصریح کرد: احکام الهی باید برای مجرمین ، اخلاگران و خیانتگران به نظام و ملت صد در صد اجرا شود تا جلوی جولان سایر خیانتگران و خاطیان گرفته شود.

  اسلام دین تبعیض نیست/ هیچ فرقی بین آقازاده و کارگر در جامعه اسلامی وجود ندارد

  مولوی احمد سلامی نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون با بیان اینکه اسلام دین تبعیض نیست، گفت: در زمان پیامبر زنی از طایفه اشراف مرتکب سرقت شد و برخی عنوان کردند که نباید دستش را قطع نمایید اما پیامبر فرمودند: حتی اگر فاطمه دختر پیامبر هم مرتکب چنین عملی می شد خود دست او را قطع می کردم.

  وی ادامه داد: تبعیض در دین اسلام پذیرفته شده نیست و همسانی ندارد لذا هیچ فرقی بین آقا زاده و کارگر در جامعه اسلامی نیست.

  طولانی شدن پرونده ها به صلاح دستگاه قضا نیست

  مولوی عبدالغنی دهانی مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون با بیان اینکه همه مردم در برابر قانون باید تسلیم و تابع قوانین کشور باشند، تصریح کرد: قوه قضاییه باید دقت زیادی بر روی خیلی از حکم هایی که اجرایی می کند داشته باشد.

  وی با بیان اینکه قوه قضاییه جو سیاسی را رها کرده و تنها شرع و عدالت را اجرایی نماید، ادامه داد: پرونده برخی آقازاده ها باید هرچه سریعتر حکم شان اجرایی شود تا مردم اعتمادشان نسبت به قوه قضاییه بیشتر شود.

  مولوی دهانی گفت: باید قوانین در مورد برخی مسائل در کشور چون اختلاس های میلیاردی به صورتی اجرا شود که دیگر کسی در کشور چنین عملی را مرتکب نشود.

  اختلاس های بزرگ اقتصادی بیشتر توسط آقا زاده ها صورت می گیرد

  امام جمعه اهل سنت نگور چابهار گفت : اختلاس های بزرگ و کلان در حد مردم عادی با سمتهای کوچک نیست و بیشتر توسط آقازاده ها که دارای قدرتی در دولت و کشور هستند صورت می گیرد.

  مولوی عبدالرحمن عارفی در گفت و گو با خبرنگار زاهدانه اظهار داشت: امروزه بزرگترین مشکل مردم مسئله اقتصاد است و طبق فرموده پیامبراسلام (ص) ” فقر و نداری انسان را به کفر می کشاند ” باید به مسئله اقتصاد بیشتر توجه شود و طبق تاکید مقام معظم رهبری اقتصاد اجتهادی بهترین راه حل برای این موضوع است.

  وی گفت: در برخورد با مجرمان مفاسد اجتماعی تا کنون برخورد مناسبی صورت نگرفته است و مردم از این موضوع رضایت ندارند.

  مولوی عارفی افزود: افراد عادی برای گرفتن وامی اندک جهت ازدواج با مشکلات فراوانی روبرو هستند و حال افرادی خاص میلیاردها تومان به راحتی از دولت وام می گیرند و مسئولان باید به این موضوع رسیدگی کنند.

  وی با اشاره به اختلاص های اقتصادی بزرگی که در کشور صورت گرفته بیان داشت : اختلاس های بزرگ و کلان در حد مردم عادی با سمتهایی کوچک نیست و بیشتر توسط افرادی خاص و آقازاده ها که دارای قدرت در دولت و کشور هستند صورت می گیرد و قانون و قوه قضاییه در برخورد با انها باید عملاً حکم انها را اجرا کند و تبعیضی قائل نشود.

  وی تاکید کرد: اگر قانون فقط برای فقرا و مردم عادی اجرا شود و برای افراد خاص اجرا نشود فساد در جامعه بیشتر می شود و در صورتی که قانون برای همه یکسان باشد مشکلات اقتصادی حل خواهد شد .

  مفسدان اقتصادی از خرد تا کلان و حتی آقازاده‌ها مجازات شوند

  امام جمعه اهل سنت سراوان گفت: اقتصاد مقاومتی موضوع بسیار مهمی است که مقام معظم رهبری، این سیاست را برای از بین بردن وابستگی‌ها ابلاغ فرمودند.

  مولوی عبدالصمد ساداتی در گفتگو با زاهدانه گفت: اقتصاد مقاومتی موضوع بسیار مهمی است که مقام معظم رهبری این سیاست را برای از بین بردن وابستگی‌ها ابلاغ فرمودند.

  وی بیان داشت: دولت در زمینه اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تلاش خود را انجام داده اما در حد انتظارات نبوده است؛ دولت توان خود را برای مذاکرات گذاشته و راه حل مشکلات اقتصادی را در به نتیجه رسیدن مذاکرات جستجو می‌کند؛ در حالی که اینگونه نیست و نباید مردم را به مذاکرات ایران با غربی‌ها دلخوش کرد؛ اگر مذاکرات به نتیجه نرسید، باید چه کنیم؟!

  مولوی ساداتی با بیان اینکه اجرای اقتصاد مقاومتی باید اولویت کار دولت قرار گیرد؛ اشاره کرد: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، کشور را در هر حال حتی در شرایط سخت تحریم بیمه می‌کند. ما سرمایه‌هایی داریم که باید از آنها خوب استفاده کنیم؛ در کشاورزی و صنعت به حدی خودکفا هستیم که ما را از بیگانگان بی‌نیاز می‌کند اما باید این استعدادها را پیدا کرد و به خوبی از آنها بهره برد.

  وی اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان مزیت‌های فراوانی به لحاظ مرزهای خاکی و آبی دارد؛ همچنین ما نیروهای توانمندی داریم که نقش مهمی در توسعه استان دارند؛ باید این پتانسیل‌ها را به فعلیت برسانیم؛ مثلا اینگونه نباشد که بهترین و مرغوب‌ترین خرمای سطح کشور در سراوان به بار بنشیند و در کشورهای دیگر به قیمت گزافی فروخته شود اما در کشور ما از آن حمایت نشود؛ دولت‌مردان ما جلسه می‌گیرند و صحبت می‌کنند اما در عمل اتفاقی نمی‌افتد.

  وی با تأکید بر اینکه قوه قضاییه باید در برخورد با مفسدان اقتصادی قاطع باشد؛ تصریح کرد: عکس‌العمل دولت و قوه قضاییه در مواجهه با مفسدان مالی باید بسیار شدیدتر باشد؛ همه آنها از مفسدان ریز تا مفسدان کلان و حتی آقازاده‌ها باید مجازات شوند؛ زیرا سرمایه‌های ملی و بیت المال حق همه مردم است و نباید اجازه داده شود که عده‌ای با دغل‌کاری و حیله، این سرمایه‌ها را چپاول کنند.

  اجرایی شدن سیاستهای اقتصاد مقاومتی از جرایم پیشگیری می کند/ تبعیض در مجازات آقازاده ها فساد را ترویج می دهد

  استاد و مدرس حوزه علمیه مسجد مکی زاهدان گفت :اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی در سیستان و بلوچستان سبب اشتغالزایی و کاهش جرم و جنایات می شود.

  مولوی عبدالحلیم قاضی در گفت و گو با خبرنگار زاهدانه اظهار داشت : اقتصاد مقاومتی بهترین مطلبی است که مقام معظم رهبری به آن تاکید فرموده است و برای اجرایی شدن این امر باید زیرساختهای آن فراهم شود .

  وی گفت : در زمینه تولیدات داخلی که مهترین عامل در اقتصاد مقاومتی است دولت باید بگونه ای عمل کند تا به کشورهای بیگانه وابسته نباشیم و به مرحله ای از خودکفایی برسیم تا توان مقابله با تهدیدات و تحریم های آنها را داشته باشیم .

  مولوی قاضی با اشاره به اهمیت سیاست های اقتصاد مقاومتی در استان سیستان و بلوچستان بیان داشت : باید برای موفقیت در این زمینه ، کارخانه جات و کارگاه های صنعتی که از زیر ساختهای لازم اقتصادی است را ایجاد کنیم و در کنار اینها نیروی اقتصادی و انسانی را نیز داشته باشیم .

  وی افزود : با اجرایی شدن سیاستهای اقتصاد مقاوتی اشتغال زایی برای تمام جوانان بوجود می آید و درصد تولیدات استان و درآمد زایی رشد میکند و این امر سبب میشود مردم از ارتکاب جرم و جنایت بر حزر مانند.

  مدرس حوزه علمیه مسجد مکی زاهدان به مفاسد اقتصادی اشاره کرد و گفت: افرادی که فسادهای اقتصادی را مرتکب می شوند خون ملت را می مکنند و باید دولت و قوه قضاییه مطابق قانون اسلامی با انها برخورد کنند.

  وی با بیان اینکه همه افراد در برابر قانون حقی برابر دارند بیان کرد : در اسلام افراد، به آقا زاده ها و مردم عام تقسیم نشده اند و همه آحاد ملت در مقابل مسائل کشور طبق قرآن و شرعیت اسلام یکسان هستند و همه باید به صورت برابر از امکانات برخوردار باشند.

  وی در انتها گفت : قوه قضاییه باید در نظر داشته باشد که هیچ امتیازی نباید به آقازاده ها در مجازات داده شود و اگر دید دولت و قوه قضایه به افراد با تبعیض باشد این امر خود باعث ایجاد و ترویج فساد در جامعه می شود.

  برچسب ها :

  نظرات