آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 12 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 12747
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۷:۵۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  پیشنهاد وقیحانه به اوباما در مذاکرات/ مدال شجاعت بگیر

  آوای شمال/ پایگاه آمریکایی یو اس ای تودی (USAtoday)، با انتشار گزارشی از اظهارات “میت رامنی”، سناتور آمریکایی، از پیشنهاد وی به اوباما برای ترک مذاکرات و وضع تحریم های شدیدتر علیه ایران خبر داد. در این گزارش به نقل از “میت رامنی”، رقیب اصلی اوباما در انتخابات گذشته ریاست جمهوری آمریکا، آمده است: «کسی […]

  آوای شمال/ پایگاه آمریکایی یو اس ای تودی (USAtoday)، با انتشار گزارشی از اظهارات “میت رامنی”، سناتور آمریکایی، از پیشنهاد وی به اوباما برای ترک مذاکرات و وضع تحریم های شدیدتر علیه ایران خبر داد.

  در این گزارش به نقل از “میت رامنی”، رقیب اصلی اوباما در انتخابات گذشته ریاست جمهوری آمریکا، آمده است: «کسی هست که از پیشینه سیاست خارجی اوباما طرفداری کند؟ البته غیر از دشمنان ملت ما، کسی هست؟ دموکرات ها که در این موضوع ساکت بوده و هستند. جمهوری خواهان نیز تندی و خشونت لازم [در مقابل اوباما] را نشان داده اند.»

   بر اساس این گزارش، “میت رامنی” گفته است: «اما رئیس جمهور می تواند با انجام کار صحیح در خصوص ایران، منتقدانی مانند من را ساکت کند و حتی صلاحیت دریافت جایزه شجاعت را داشته باشد؛ یعنی خروج از یک توافق هسته ای سست و بی دوام.

  من می گویم شجاعت، چرا که امضای یک توافق -هر توافقی که باشد- بدون شک یک پیروزی سیاسی [برای اوباما] خواهد بود؛ رسانه های خبری به صورت مکرر، مراسم امضای قرارداد را نشان خواهند داد و … کنار گذاشتن تمام این ها، شجاعت است؛ و کار درست نیز همین است.»

  رامنی با توهین به ایرانیان ، ادامه می دهد: «توافق با ستمگران و متعصبان، دوام چندانی نخواهد داشت. مانند توافق ما با کره شمالی…»

  این سناتور آمریکایی، با تایید سخنان نتانیاهو در کنگره آمریکا، پیشنهاد وی را تکرار کرده و می گوید: «از توافق متزلزل بیرون بیایید، تحریم‌های فلج‌کننده‌تر و سخت‌تر وضع کنید و آن تحریم‌ها را تنها زمانی بردارید که ایران تمام قابلیت غنی‌سازی‌ایش را از بین ببرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات