آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ , Sunday 21 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 12741
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۷:۴۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  مدیرعامل منطقه آزاد قشم: دولت کارفرمای خوبی نیست

  آوای شمال/ به گزارش ایرنا حمیدرضا مومنی جمعه شب در آیین معارفه مدیرعامل منطقه آزاد قشم در سالن همایش های مرکز بین المللی رشد قشم با اشاره به اینکه در ابلاغیه مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، تکلیف شده که هم وظایف حاکمیت و هم وظایف بخش خصوصی باید مشخص شود، تصریح کرد: تهیه […]

  آوای شمال/ به گزارش ایرنا حمیدرضا مومنی جمعه شب در آیین معارفه مدیرعامل منطقه آزاد قشم در سالن همایش های مرکز بین المللی رشد قشم با اشاره به اینکه در ابلاغیه مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، تکلیف شده که هم وظایف حاکمیت و هم وظایف بخش خصوصی باید مشخص شود، تصریح کرد: تهیه نقشه راه و تسهیل قوانین و مقررات می تواند بعهده دولت و اجرای پرو‍ژه ها هم بعهده بخش خصوصی باشد و در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز سازمان های مناطق آزاد به عنوان نهادهای حاکمیتی از این روال مستثنی نیستند.

  به گفته وی تمام فعالیت ها در منطقه آزاد قشم به عنوان یکی از مناطق آزاد کشور باید با محوریت مردم و با حضور آنها صورت بگیرد و بخصوص سرمایه گذاری ها باید توسط مردم صورت بگیرد.

  مدیرعامل منطقه آزاد قشم با اشاره به اینکه بخش خصوصی در این منطقه باید جایگاه واقعی خود را پیدا کند، یادآور شد: محدود کردن فعالیت ها نیز در جزیره قشم تنها به چند بخش مانند انرژی، گردشگری و صنعت قابل قبول نیست، بلکه بخش های دیگر نیز مانند بخش اجتماعی، بخش کشاورزی و مانند آنها در این جزیره بایستی فعال شوند.

  مومنی همچنین بر ضرورت توزیع عادلانه سرمایه گذاری ها در تمام مناطق جزیره قشم تاکید کرد و گفت: ما نباید تنها به شهر قشم توجه کنیم بلکه از باسعیدو باید شروع کنیم و سرمایه گذاری ها را در همه شهرها و روستا گسترش دهیم.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود استفاده از مدیران شایسته را در منطقه آزاد قشم مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: معیار و شاخص یک مدیر شایسته در این منطقه که باعث تداوم کار او خواهد شد، شامل داشتن برنامه مشخص، تسلط بر حوزه مدیریت خودش، پاسخ گو بودن، احترام به ارباب رجوع، برخورداری از سلامت نفس و توانایی استفاده حداکثر از منابع است.

  مدیرعامل منطقه آزاد قشم از ارزیابی عملکرد مدیران این منطقه نیز خبر داد و گفت: عملکرد این مدیران نه تنها توسط مدیرعامل منطقه، بلکه توسط خود مردم نیز ارزیابی خواهد شد و برای اینکه کل عملکرد سازمان منطقه آزاد قشم هم توسط مردم ارزیابی شود، مکانیزمی طراحی و به مرحله اجرا درخواهد آمد.

  در این آیین که با حضور مشاور ارشد رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، استاندار هرمزگان، فرماندار شهرستان قشم، ائمه جمعه شیعه و اهل تسنن قشم، اعضای هیات مدیره منطقه آزاد قشم و جمعی از مسئولان دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور و مقامات استانی و شهرستانی حضور داشتند از علی اکیر شعبانی فرد سرپرست سابق منطقه آزاد قشم تقدیر و حمیدرضا مومنی به عنوان مدیرعامل جدید این منطقه معرفی شد.

  حمیدرضا مومنی پیش از این در سمت هایی مانند عضویت در سرکنسول گری جمهوری اسلامی ایران در استانبول، مدیرکل امور اقتصادی استانداری های وزارت کشور، مشاور معاون وزیر کشور، معاون برنامه ریزی استانداری خراسان، عضو اصلی هیئت مدیره سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی و مشاور استاندار همدان فعالیت داشته است.

  برچسب ها :

  نظرات