آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 15 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 12734
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۷:۳۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  گزارش گاردین از بهبود جایگاه ایران در منطقه: اعراب و اسرائیل علیه ایران در یک جبهه قرار دارند

  آوای شمال/ به گزارش نامه نیوز به نقل از گاردین، فرماندهان سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران همزمان با ورود مذاکرات هسته ای ایران به مرحله نهایی، در حال فعالیت هستند و دستاوردهای خود را در سراسر خاورمیانه به نمایش گذاشته اند. روز چهارشنبه گذشته، نوبت جنرال محمد علی جعفری، مقام ارشد سپاه ایران بود. وی […]

  آوای شمال/ به گزارش نامه نیوز به نقل از گاردین، فرماندهان سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران همزمان با ورود مذاکرات هسته ای ایران به مرحله نهایی، در حال فعالیت هستند و دستاوردهای خود را در سراسر خاورمیانه به نمایش گذاشته اند.

  روز چهارشنبه گذشته، نوبت جنرال محمد علی جعفری، مقام ارشد سپاه ایران بود. وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی با سرعت خوبی در حال گسترش است گفت: نه تنها فلسطین و لبنان از نقش تاثیرگذار جمهوری اسلامی ایران آگاه شده اند بلکه مردم عراق و سوریه نیز از آن مطلع شده اند و مردم ایران را درک می کنند.

  پیام مشابهی نیز از سوی جنرال قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران منتشر شده بود.

  پیشرفت های ایران اما هشداری برای عربستان سعودی و کشورهای حاشیه خلیج فارس است، کشوری که از زمان حکومت پهلوی در ایران رقیب استراتژیک برای آنها به شمار می رفت و اکنون در واقع با در اختیار گرفتن کنترل چهار پایتخت عربی از سوی ایران این موضوع نمایان شده است.

  وضعیت منطقه ای ایران قطعا بهبود یافته است. نقش قابل توجه آن در مبارزه علیه داعش در عراق، کمک به بشار اسد برای ادامه حضور در قدرت در سوریه با کمک متحدان خود در حزب الله و پیروزی حوثی های شیعه در یمن، همه اینها برای سعودی ها موانعی را تشکیل می دهند.

  هشدار ایران برای اعراب با اسرائیل نیز مشترک است. بنیامین نتانیاهو، از سخنرانی اخیر خود در کنگره آمریکا برای تاثیرگذاری بر مذاکرات پیش روی هسته ای میان ایران و غرب استفاده کرد.

  اما ولت های عربی با وعده های جان کری وزیر خارجه آمریکا که گفت به دنبال معامله بزرگ با ایران نیست اطمینان پیدا نکردند و وزیر خارجه عربستان از جاه طلبی های ایران برای در اختیار گرفتن سلطه منطقه هشدار داد.

  برچسب ها :

  نظرات