آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 12728
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۷:۲۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  آلمان: نمی خواهیم ایران نسبت به ما بی اعتماد شود

  آوای شمال/ یک سخنگوی وزارت خارجه آلمان نسبت به تلاش جناح های تندرو رژیم صهیونیستی و آمریکا برای خرابکاری در توافقنامه هسته ای احتمالی بین ایران ۱+۵ هشدار داد. سوزان شلابی در نشست مطبوعاتی منظم هفتگی دولت آلمان روز جمعه در برلین گفت: ما در مرحله آخر فرآیند مذاکرات قرار داریم و دوست نداریم این […]

  آوای شمال/ یک سخنگوی وزارت خارجه آلمان نسبت به تلاش جناح های تندرو رژیم صهیونیستی و آمریکا برای خرابکاری در توافقنامه هسته ای احتمالی بین ایران ۱+۵ هشدار داد.

  سوزان شلابی در نشست مطبوعاتی منظم هفتگی دولت آلمان روز جمعه در برلین گفت: ما در مرحله آخر فرآیند مذاکرات قرار داریم و دوست نداریم این فرآیند خراب شود.

  وی در پاسخ به ایرنا در مورد نگرانی هایش از تلاش های تندروهای امریکایی و صهیونیست گفت : ما علاقه فراوانی داریم تا این مذاکرات نتیجه موفقیت آمیزی داشته باشد.

  وی سناتورهای جمهوریخواه را به دلیل ارسال نامه به ایران بر سر مذاکرات هسته ای به باد حمله گرفت و ابراز نگرانی کرد که این اقدام ممکن است باعث تضعیف اعتماد تهران در یک مرحله حیاتی از مذاکرات شود.

  این سخنگو اذعان داشت که چنین اقدامی کمکی به موضع غرب در مذاکرات نمی کند.

  شلابی تصریح کرد: ما نمی خواهیم طرف ایرانی احساس کند که ما قابل اعتماد نیستیم .

  وی افزود : ما باید از هرگونه اقدامی که به ایرانیان این احساس را بدهد که ما قابل اعتبار و اعتماد نیستیم پرهیز کنیم .

  به گفته شلابی ، مدیران سیاسی گروه پنج به اضافه یک، روز سه شنبه ملاقات خواهند کرد.

  وی همچنین دور دیگری مذاکرات در سطح وزیران خارجه را در اواخر ماه جاری همزمان با نزدیک شدن ضرب الاجل سی مارس مردود ندانست .

  وزیران خارجه آلمان ، ایران ، امریکا ، فرانسه و انگلیس نیز قرار است به دنبال یک ابتکار فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در نشست روز دوشنبه خود در بروکسل مذاکرات هسته ای مفصلی انجام دهند. 

  برچسب ها :

  نظرات