آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 14 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 12668
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۶:۱۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  رد مذاکرات برای رفع تحریم ایران

  آوای شمال/ دیپلمات‌های کشورهای عضو در شورای امنیت سازمان ملل به خبرگزاری روسی تاس گفته‌اند که این نهاد هنوز بحث درباره قطعنامه‌های احتمالی برای برداشتن تحریم‌های بین‌المللی ایران را آغاز نکرده است. امکان برداشتن تحریم‌های ایران زمانی مد نظر قرار می‌گیرد که به توافقی درباره برنامه هسته‌ای ایران دست یافته شود. خبرگزاری رویترز به نقل […]

  آوای شمال/ دیپلمات‌های کشورهای عضو در شورای امنیت سازمان ملل به خبرگزاری روسی تاس گفته‌اند که این نهاد هنوز بحث درباره قطعنامه‌های احتمالی برای برداشتن تحریم‌های بین‌المللی ایران را آغاز نکرده است.

  امکان برداشتن تحریم‌های ایران زمانی مد نظر قرار می‌گیرد که به توافقی درباره برنامه هسته‌ای ایران دست یافته شود.

  خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات واشنگتن گزارش داده بود که قدرت‌های بزرگ گفتگوهایی را درباره یک قطعنامه شورای امنیت برای برداشتن تحریم‌های سازمان ملل در صورت دستیابی به توافق با ایران آغاز کرده‌اند، اقدامی که می‌تواند کار کنگره‌ آمریکا برای لغو توافق احتمالی را سخت‌تر سازد.

  اما یکی از دیپلمات‌های کشورهای غربی گفته است:‌” اکنون درباره این موضوع هیچ بحثی در نیویورک صورت نمی‌گیرد. در حال حاضر، امکان تصویب چنین قطعنامه‌ای تنها در چارچوب گروه ۱+۵ بحث شده است.”

  یک دیپلمات غربی گفت که “در اصل” گفتگوهایی درباره امکان رفع تحریم‌های ایران انجام شده اما نه در سطح شورای امنیت سازمان ملل.

  دیپلمات یک کشور دیگر نیز اظهار داشت “در زمان مناسب” مسأله برداشتن تحریم‌ها “یقینا در شورای امنیت سازمان ملل مطرح خواهد شد.” وی گفت پس از اینکه سازمان ملل و ایران درباره برنامه هسته‌ای ایران به توافق رسیدند،‌ قطعنامه‌ای که از این توافق حمایت می‌کند، تصویب خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات