آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ , Sunday 21 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 12624
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ اسفند, ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۵
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  گزارش زنده؛ نفت م.سلیمان۱ – پرسپولیس۲

  آوای شمال/ به گزارش “ورزش سه” اولین بازی هفته بیست و سوم لیگ برتر بین دو تیم پرطرفدار در مسجد سلیمان برگزار می شود. با گزارش زنده این بازی همره ما باشید. هفته بیست و سوم لیگ برتر، ورزشگاه بهنام محمدی، تماشاگر: ۷هزار نفر داور: علیرضا فغانی، کمک ها: علیرضا ایلدروم، حسن یوسفی اخطار: گابریل […]

  آوای شمال/ به گزارش “ورزش سه” اولین بازی هفته بیست و سوم لیگ برتر بین دو تیم پرطرفدار در مسجد سلیمان برگزار می شود. با گزارش زنده این بازی همره ما باشید.

  هفته بیست و سوم لیگ برتر، ورزشگاه بهنام محمدی، تماشاگر: ۷هزار نفر
  داور: علیرضا فغانی، کمک ها: علیرضا ایلدروم، حسن یوسفی
  اخطار: گابریل (۶) پرسپولیس

  ===============================================================
  نفت مسجد سلیمان:
  گئورگی گئورگیف، حمید بوحمدان، سیدجلال عبدی، محمود تیغ نورد، سعید سالارزاده، فرزاد محمدی، رضا درویشی، کیوان امرایی، کیومرث چراغی، رسلان ملزدینف و الکساندر پاشنکوف
  سرمربی: بهروز مکوندی

  پرسپولیس:
  سوشا مکانی، رضا نورمحمدی، محسن بنگر، بابک حاتمی، محمدرضا خانزاده، مهرداد کفشگری، هادی نوروزی، رضا خالقی فر، گابریل (۱۲ عالیشاه)، پیام صادقیان و علی علیپور
  سرمربی:حمید درخشان
  ===============================================================

  شرح گل:
  ۱ ـ صفر (پرسپولیس): امید عالیشاه در فضای خالی پشت مدافعان نفت صاحب توپ شد و از زاویه بسته با پای چپ ضربه محکمی را به سمت دروازه نفت زد که این ضربه پس از برخورد به پای مدافع حریف از بالای دستان گئورگوف دروازه‌بان نفت به گل اول پرسپولیس تبدیل شد.
  ۲ـ صفر(پرسپولیس): پاس عمقی تماشایی امید عالیشاه به علی علیپور او را از جناح چپ راه انداخت تا این بازیکن با نفوذ به محوطه جریمه اولین گل خود برای پرسپولیس را در این فصل به ثمر برساند.
  ۲ ـ ۱(نفت): کیوان امرایی مهاجم نفت‌مسجدسلیمان پیش از پایان نیمه اول فاصله را به یک گل کاهش داد. او روی پاس درویشی از فاصله نزدیک از اشتباه خانزاده استفاد کرد و اولین گل مسجدسلیمان را به ثمر رساند. پیش از این گل حمید درخشان سعی داشت بازی را به دلیل پرتاب سنگ از سوی هواداران مسجدسلیمانی متوقف کند.

  شرح نیمه اول:
  بازیکنان دو تیم در شرایطی به مصاف یکدیگر رفتند که هر دوتیم به سه امتیاز این بازی نیاز مبرم دارند. نفتی برای فرار از منطقه خطر و پرسپولیسی ها برای رسیدن به رده های بالاتر جدول رده بندی به امید گرفتن سه امتیاز این بازی قدم به میدان گذاشتند. بازی در ابتدا با برتری نسبی نفتی ها آغاز شد، پس از مصدومیت یکی از مهره های تاثیرگذار این روزهای پرسپولیس در دقیقه ۱۲ و خروج وی از ممیدان برای دقایقی این فشار روی دروازه این تیم بیشتر هم کرد، علی الخصوص از دقیقه ۱۶ تا ۲۱ نفتی ها روی دروازه سرخپوشان خیمه زده بودند و به چند کرنر پیاپی دست یافتند اما به مرور و با رهبری امید عالیشاه سرخپوشان آرام آرام به شرایط عادی بازی برگشتند و در نهایت توانستند توسط وی گل اول و با تاثیر مستقیم او به گل دوم دست یابند. در دقایق پایانی نیمه اول نیز نفتی با پیدا کردن خود و بازگشتن به بازی توانستند یکی از دو گل خورده را جبران کنند.

  دقایق حساس:
  دقیقه ۱۵ – شوت سنگین رضا خالقی فر از پشت محوطه جریمه نفتی ها با عکس العمل دیدنی گئورگیف به کرنر رفت.
  دقیقه ۱۶ – حرکت دیدنی و تکنیکی پاشنکو در محوطه جریمه سرخپوشان آنها را با دردسر روبرو کرد اما ضربه وی را سوشا مکانی با حرکتی خوب دفع کرد.
  دقیقه ۱۷ – باز هم حمله بازیکنان نفت این بار از سمت راست صورت گرفت و سانتر خطرناک بازکن نفت را محسن بنگر به کرنر فرستاد.
  دقیقه ۳۴ – ضربه ایستگاهی بازیکنان نفت روی دروازه سرخپوشان فرستاده شد و ضربه خطرناک پاشنکو، توسط مدافعان این تیم دفع شد.
  دقیقه ۴۳ – سانتر صادقیان از روی نقطه کرنر، موقعیت خطرناکی روی دروازه تیم نفت ایجاد کرد ولی این فرصت توسط گئورگیف دفع شد.

  حاشیه های بازی:
  *بیشتر هواداران نفت مسجد سلیمان با پیراهن‌های نفت ابادان و برزیل وارد ورزشگاه شدند و جالب است که تماشاگران پرسپولیس اصلا در ورزشگاه حضور ندارند و این تیم در این بازی نمی تواند از حمایت طرفداران بهره ببرد.
  * هوادار با پرچم برزیل که دور خود بسته مشغول روپایی و هد زدن است او حتی به سمت بازیکنان پرسپولیس رفت و هنگامی که آنها مشغول گرم کردن بودند همچنان مشغول هد زدن بود که با اعتراض مسئولان پرسپولیس از پرسپولیسی‌ها فاصله گرفت.
  *علی اصغر جمالی پیشکسوت تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان که در سال ۱۳۴۸ درباره اش گفته می شود گل تاریخی را وارد دروازه پرسپولیس کرده ، در ورزشگاه حضور دارد. مظفر بالی زاده یکی دیگر از بازیکنان سال ۱۳۴۸ هم در ورزشگاه حضور دارد که مسوولان از این دو پیشکسوت تجلیل کردند.
  *گرمکن تمام بازیکنان پرسپولیس آرم اسپانسر داشت به جز رضا نورمحمدی که بدون آرم اسپانسر در میدان حضور پیدا کرد.
  *گویا مصدومیت گابریل هافبک برزیلی سرخپوشان، شدید است چراکه هم باعث تعویض وی شد و هم این بازیکن از فرط درد و ناراحتی، اشکهایش جاری شده بود.
  *از دقیقه ۱۶ تا ۲۱ نفتی ها حملات پیاپی و مستمری را روی دروازه سرخپوشان تدارک دیدند که حاصل آن چند کرنر پشت سر هم بی حاصل برای این تیم بود.

  اتفاق ویژه:
  امید عالیشاه که به عنوان بازیکن تعویضی جانشین گابریل شده بود، تک گل مسابقه را برای پرسپولیس به ثمر رساند و هواداران نفت را به سکوت دعوت کرد.

  برچسب ها :

  نظرات