آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 12 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 12509
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ اسفند, ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۶
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  تاخیر ۲۷ ساعته پرواز تهران – پکن

  آوای شمال/ مدیرکل روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه این هواپیما قرار بود حدود  ۲۰۴ مسافر را به مقصد پکن منتقل کند ، به علت خرابی یکی از موتورها در فرودگاه امام خمینی زمین گیر شد. وی گفت : از آنجا که امکان […]

  آوای شمال/ مدیرکل روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه این هواپیما قرار بود حدود  ۲۰۴ مسافر را به مقصد پکن منتقل کند ، به علت خرابی یکی از موتورها در فرودگاه امام خمینی زمین گیر شد.

  وی گفت : از آنجا که امکان تعمیر هواپیما در فرودگاه امام خمینی  محدود است بنابراین این هواپیما به فرودگاه مهرآباد منتقل شد.

  مدیرکل روابط عمومی هما افزود : از دیشب تا کنون متخصصان فنی هما در حال تعویض یکی از موتورهای این هواپیما هستند و به گزارش مسئولین بخش فنی این هواپیما با ۲۷ ساعت تاخیر امشب ساعت ۲۳ از فرودگاه امام  خمینی پرواز خواهد کرد.

  نوش آبادی افزود: تعداد هواپیماهای بوئینگ ۷۴۷ که از نوع دور پرواز هستند در ناوگان هواپیمایی کشور محدود است و این تعداد محدود نیز هم اکنون در خدمت انتقال زائران به فرودگاه جده است بنابراین هواپیمای جایگزین برای این مسیر پروازی در اختیار نبود.

  وی گفت : این هواپیما پس از پایان عملیات تعمیرات ساعت ۲۳ امشب به سمت پکن پرواز خواهد کرد.

  مدیرکل روابط عمومی هما افزود : ۱۰۲ مسافر این هواپیما که از شهرستان به تهران آمده بودند شب گذشته در هتلی در تهران اسکان داده شدند و باقی مسافران نیز با همکاری مسئولان فرودگاه امام در سالن استراحت این فرودگاه مستقرند.

  در این حال مسافران هواپیمای تهران ـ پکن با شماره پرواز ۸۰۰ می گویند ؛ از شب گذشته تا کنون مسئولان پاسخ دقیق و روشنی درباره زمان و ساعت پرواز به آنها نداده اند.

  طرازیان یکی از مسافران این هواپیما گفت : روز چهارشنبه ۲۰ اسفند همراه خانواده از ساعت ۱۵/۰۰ به فرودگاه امام خمینی  آمدیم و قرار بود ساعت  ۱۹/۴۵ پرواز انجام شود که متاسفانه تا الان همچنان در سالن انتظار فرودگاه سرگردان هستیم.

  وی افزود: مسئولان فرودگاه هربار وعده حرکت و پرواز را دادند و از شب گذشته تا کنون پاسخ دقیقی برای زمان پرواز به مسافران داده نشده است.

  یکی دیگر از مسافران نیز از اینکه مسئولان فرودگاه و شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) از شب گذشته تا کنون به مسافران وعده های بی مورد داده اند شکایت داشت و به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت : شب گذشته مسئولان به مسافران وعده دادند هواپیما ساعت ۲۴/۰۰ پرواز می کند و امروز وعده پرواز ساعت ۲۴ امشب را می دهند و می گویند صبر کنید شاید یک پرواز هماهنگ کنیم.

  این مسافر افزود: من و خانواده ام برای ۵ شب در پکن نفری ۴ میلیون تومان پرداخت کرده ایم و عملاً دو شب را از دست داده ایم.

  آقای طرازیانی هم گفت : مسئولان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما باید به مسافران پرواز تهران ـ پکن خسارت پرداخت کنند اما گفتند شاید بتوانیم هزینه بلیط را پرداخت کنیم.

  این مسافر هواپیمای تهران  ـ پکن  افزود: شب گذشته شرایط مناسبی برای مسافران فراهم نبود و سرمای هوا باعث نارضایتی  عده ای از مسافران شده است

  به گفته وی ۱۰۲ مسافر دیگری که به هتل منتقل شدند نیز مقابل هتل رها شدند و در حال حاضر نیز به آنها اجازه ورود به فرودگاه امام خمینی را نمی دهند.

  این در حالی است که مدیران کل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) و فرودگاه امام در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما از شرایط مناسب اسکان مسافران پرواز شماره ۸۰۰ تهران ـ پکن خبر دادند.

  برچسب ها :

  نظرات