آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ , Sunday 21 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 12396
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۸:۴۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اقتصادی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  قوه قضائیه امنیت را به اقتصاد کشور بازگرداند/اقتدار قوه قضائیه در رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی تحسین برانگیز است

  آوای شمال/ ابوالفضل ابوترابی، دبیر کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار دیارآفتاب با اشاره به اینکه عملکرد قوه قضائیه در دو بخش سیاسی و اقتصادی در سال های اخیر مثبت بوده است گفت: قوه قضائیه با اقتدار توانسته بسیاری از بدهکاران و اختلاس کنندگان را دستگیر و بخش عمده ای […]

  آوای شمال/ ابوالفضل ابوترابی، دبیر کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار دیارآفتاب با اشاره به اینکه عملکرد قوه قضائیه در دو بخش سیاسی و اقتصادی در سال های اخیر مثبت بوده است گفت: قوه قضائیه با اقتدار توانسته بسیاری از بدهکاران و اختلاس کنندگان را دستگیر و بخش عمده ای از پول های به سرقت رفته از چرخه نظام بانکی را بازگرداند ولی متاسفانه ما در شرایط کنونی شاهد بدهی ۸۰ هزار میلیارد تومانی بدهکاران بانکی به بانک مرکزی هستیم که جا دارد قوه قضائیه با سرعت عمل بیشتری در این قضیه ورود پیدا کند.

  ابوترابی با تاکید بر اینکه قوه قضائیه باید امنیت را به اقتصاد کشور باز گرداند اظهار کرد:البته بخشی از مطالبات اقتصادی بانک مرکزی  به دلیل نوسانات بازار ارز است ولی متاسفانه عمده این بدهی ها،بدهی های وامی به بانک مرکزی است.

  وی شجاعت قوه قضائیه را در رسیدگی به پرونده های اقتصادی و سیاسی تحسین کرد و افزود:قوه قضائیه با رسیدگی به پرونده های اقتصادی و سیاسی ثابت کرد که هرگز تحت تاثیر فشار های گروههای اقتصادی و سیاسی قرار نگرفته و همانطور که قانون اساسی اجازه داده به عنوان یک قوه مستقل به خوبی توانسته در وظایف  خود عمل کند.

  دبیر کمیسیون حقوقی وقضائی مجلس پرونده مهدی هاشمی را سخت ترین محک برای استقلال قوه قضائیه دانست و گفت:در این پرونده فشار های زیادی از سوی احزاب  و جناح های طرفدار و مخالف مهدی هاشمی بر روی قوه قضائیه وجود دارد که قوه قضائیه اگر می خواهد استقلال خود را به مردم ثابت کند باید در اعلام و اجرای حکم این پرونده با قدرت عمل کند.

  ابوترابی هدف جنجال های سیاسی و رسانه ای را ضربه زدن به استقلال قوه قضائیه عنوان و بیان کرد:قوه قضائیه باید در این پرونده بر اساس مستندات و اتهامات و سپس دفاعیات حکم را صادر کند و در اجرای حکم از هیچ جریانی نترسد و بداند هرحکمی که صادر شود مردم همواره پشتیبان قوه قضائیه خواهند بود.

  وی به اظهارات وکیل مهدی هاشمی اشاره کرد و افزود:اظهارات وکیل مهدی هاشمی از روی دفاع از موکل خود است ومرجعی که باید بیگناهی افراد را اعلام کند قوه قضائیه و دادگاه است هرچند اظهارات وکیل مدافع مهدی هاشمی غیر قانونی نبوده است.

  دبیر کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس به جنجال رسانه ای صحبت های وکیل مهدی هاشمی اشاره کرد و گفت: مخالفان و موافقان مهدی هاشمی باید بدانند با جنجال رسانه ای و غبارآلود کردن فضا نمی توانند فضا را برای قوه قضائیه تنگ کنند ؛قوه قضائیه با قدرت در این پرونده ورود و با سرعت حکم نهایی را صادر خواهد کرد.

  ابوترابی با اشاره به اینکه قوه قضائیه هرگز تحت تاثیر رسانه ها قرار نمی گیرد، خاطر نشان کرد:قوه قضائیه در پرونده های سیاسی دیگر مانند پرونده رحیمی هم با قدرت وارد شد و رای خود را صادر کرد، مردم بدانند قوه قضائیه در پروند مهدی هاشمی نیز به عدالت حکم خواهد کرد.

  برچسب ها :

  نظرات