آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 12392
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۸:۴۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اقتصادی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  دغدغه های فرمانداران جنوب کرمان

  آوای شمال/ به گزارش ایرنا فرماندار منوجان شامگاه سه شنبه در این نشست گفت: کشاورزی از ظرفیت های جنوب کرمان است که تاکنون بین عرضه و تقاضا تناسب خوبی وجود نداشته و هر سال شاهد کاهش افت قیمت محصولات هستیم. ایوب فلاحی بیان کرد: یکی از دغدغه های کشاورزان شرایط پس از تولید است که […]

  آوای شمال/ به گزارش ایرنا فرماندار منوجان شامگاه سه شنبه در این نشست گفت: کشاورزی از ظرفیت های جنوب کرمان است که تاکنون بین عرضه و تقاضا تناسب خوبی وجود نداشته و هر سال شاهد کاهش افت قیمت محصولات هستیم.

  ایوب فلاحی بیان کرد: یکی از دغدغه های کشاورزان شرایط پس از تولید است که باید زمینه بازاریابی و فروش این محصولات توسط متولیان فراهم و از سوی دیگر در پرداخت مطالبات ذرت کاران تسریع شود.

  وی با اشاره به کاهش قیمت محصول گوجه فرنگی تصریح کرد: این موضوع یکی از دغدغه های کشاورزان است زیرا تمام سرمایه یک کشاورز به تولید و فروش محصول آن بستگی دارد.

  وی با اشاره به وضعیت منابع آبی در استان گفت: باید ایده های استاندار کرمان در زمینه مصرف آب عملیاتی و اجرایی شود.

  فرماندار منوجان با انتقاد از آنچه کم توجهی برخی دستگاه های اجرایی نسبت به ادارات شهرستانی دانست، افزود: برخی از مدیران کل این دستگاه ها هنوز از جغرافیای منطقه به خوبی آگاه نیستند.

  فرماندار عنبرآباد هم گفت: در راستای طرح مثلث توسعه اقتصادی در شهرستان ۴۶ توافقنامه سرمایه گذاری به امضا رسیده است.

  محمد حجتی پور با اشاره به افزایش سطح زیرکشت محصولات کشاورزی بیان کرد: مسوولان بهتر است به جای افزایش سطح زیرکشت به فکر بازاریابی و راه اندازی صنایع تبدیلی باشند.

  وی گفت: مرحله نخست کارخانه صنایع تبدیلی نیلی صنعت این شهرستان با ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری به زودی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

  فرماندار فاریاب نیز گفت: از برخی مدیران کل انتقاد داریم که نسبت به انتصاب ها نظرات فرمانداران را لحاظ نمی کنند.

  بهرام امیری تاکید کرد: ضروری نیست مدیری که برخلاف سیاست های دولت و به ضرر مردم حرکت می کند در جایگاه مسوولیت بماند.

  وی با اشاره به خام فروشی مواد معدنی تصریح کرد: سرمایه گذاری در صنایع جنبی معدنی می تواند از خام فروشی جلوگیری کند و اشتغال و توسعه منطقه را هم به همراه داشته باشد.

  فرماندار رودبار جنوب هم در ادامه این نشست خواستار همکاری رسانه ها برای انعکاس اخبار در این شهرستان شد و گفت: باید فعالیت های نظام به گوش مردم برسد.

  عطاءالله ناوکی افزود: دولت یازدهم با وجود تحریم ها و کاهش قیمت نفت، روحیه نشاط را به جامعه داده و زمینه سرمایه گذاری را فراهم کرده است.

  وی بیان کرد: یکی از درخواست های جوانان ساماندهی وضعیت ورزش آنهاست که باید زیرساخت های ورزشی توسعه یابد.

  وی گفت: افزایش نرخ برق مصارف خانگی از مطالبات مردم است که نیاز است مورد رسیدگی قرار گیرد.

  فرماندار قلعه گنج هم کفت: در این شهرستان بسیاری از طرح تعطیل شده بود که با ابتکار استاندار کرمان و اجرای ایده مثلث توسعه اقتصادی دوباره فعال شد.

  وحدت عیدی عمده مشکل در جنوب کرمان را بیکاری عنوان کرد و گفت: باید برای رفع مشکل بیکاری طرح های اشتغالزایی تعریف شود.

  وی ادامه داد: در صورت فعال شدن معادن جنوب کرمان شاهد توسعه و اشتغال در این منطقه خواهیم بود.

  فرماندار کهنوج نیز گفت: با توجه به محروم بودن این منطقه قبوض برق صادر شده ارقام نجومی دارد که مردم توان پرداخت آن را ندارند.

  سید محسن صمدانی خاطرنشان کرد: برای کمک به عمران شهری نیاز است سهم شهرداری ها از درآمد بر ارزش افزوده پرداخت شود.

  وی ادامه داد: ایجاد کارخانه های فرآوری محصولات کشاورزی در منطقه نیاز ضروری است که در همین راستا راه اندازی کارخانه فرآوری محصولات کشاورزی با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال و هزینه ارزی ۴۰ هزار یورویی در دستور کار قرار دارد.

  وی از بهره برداری مرحله نخست گازرسانی شهری در این شهرستان خبر داد و گفت: بخشی از نیروگاه یکهزار مگاواتی کهنوج هم در آینده نزدیک مورد بهره برداری قرار می گیرد.

  برچسب ها :

  نظرات