آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ , Tuesday 23 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 12386
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۷:۱۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  پاسخ توییتری ظریف به سناتور آمریکایی

  آوای شمال/ روزنامه ایران در ستون اخبار ویژه امروز (چهارشنبه) خود که با عنوان «دیگه چه خبر» منتشر می کند، نوشت: ۶/۶۳ درصد ایرانیان؛ خوشبین به عملکرد دولت نتایج نظر سنجی «ایرنا» از مردم ایران در سال ۹۳ نشان داد که ۶/۶۳ درصد از مردم نسبت به آینده و برنامه‌های دولت یازدهم، امیدوار و خوشبین […]

  آوای شمال/ روزنامه ایران در ستون اخبار ویژه امروز (چهارشنبه) خود که با عنوان «دیگه چه خبر» منتشر می کند، نوشت:

  ۶/۶۳ درصد ایرانیان؛ خوشبین به عملکرد دولت

  نتایج نظر سنجی «ایرنا» از مردم ایران در سال ۹۳ نشان داد که ۶/۶۳ درصد از مردم نسبت به آینده و برنامه‌های دولت یازدهم، امیدوار و خوشبین هستند. این نظرسنجی در چهار مرحله از ابتدای سال ۹۳ خورشیدی و با فاصله زمانی ۳ ماهه (پایان هر فصل ) در تهران و ۳۰ مرکز استان، انجام شده است. مطابق این نظرسنجی ۶۵ درصد مردم معتقدند ارزش‌ها توسط دولت یازدهم حفظ و رعایت شده و ۴/۵۶ درصد هم اعلام کرده‌اند که انتظارات آنان توسط دولت برآورده شده است. همچنین ۵/۵۴ درصد مردم اعتقاد دارند دولت در حوزه تلاش برای رفع نیازهای کشور موفق بوده است. در حوزه تلاش برای رفع نیازهای مردم توسط دولت، نتایج نشان از افزایش درصد رضایتمندی مردم در زمستان نسبت به پاییز و تابستان می‌دهد. پاسخگویان در مرحله اول (بهار): ۳/۵۵ درصد، مرحله دوم(تابستان) ۴/۵۲ درصد، مرحله سوم(پاییز) ۵۴ درصد و مرحله چهارم (زمستان)۳/۵۴ درصد از این موضوع اعلام رضایت کردند. این نتایج نشان می‌دهد که میزان درصد رضایتمندی مردم از دولت تدبیر و امید در مرحله آخر ۳/۰ درصد نسبت به نظرسنجی پاییز و ۹/۰ درصد نسبت به نظرسنجی تابستان افزایش داشته است.

  پاسخ توییتری ظریف به سناتور آمریکایی

  وزیر امور خارجه ایران به اقدام غیردیپلماتیک تنظیم‌کننده نامه ۴۷ سناتور امریکایی به مقامات ایران در «توییتر»، پاسخی دیپلماتیک داد. به گزارش «فرارو»، «تام کاتن»، سناتور جوان و کم‌تجربه ایالت آرکانزاس آمریکا که تنظیم‌کننده نامه غیر معمول ۴۷ سناتور امریکایی به مقامات ایرانی بود، در اقدامی غیر دیپلماتیک با خطاب قرار دادن وزیر امور خارجه ایران در «توییتر» و گذاشتن متن فارسی این نامه نوشت: «این هم ترجمه نامه؛ در صورت نیاز». این اقدام غیرمعمول سناتور آمریکایی در حالی بود که ظریف سال‌ها در آمریکا تحصیل و زندگی کرده است و کاملاً به زبان انگلیسی تسلط دارد. واکنش وزیر خارجه ایران به این اقدام غیردیپلماتیک سناتور آمریکایی، پاسخی دیپلماتیک بود؛ ظریف با خطاب قرار دادن «تام کاتن»، نوشت: «پاسخ من به انگلیسی در صورتی که آن را ندیده‌اید».

  «رمز عبور» رفع توقیف شد

  مدیرمسئول نشریه رمز عبور گفت: رفع توقیف نشریه رمز عبور از شعبه ۱۲ دادسرای فرهنگ و رسانه ابلاغ شد. به گزارش فارس، کاوه اشتهاردی با تأیید خبر رفع توقیف نشریه «رمز عبور» اظهار داشت: توقیف این نشریه از سوی دادستانی بوده و روز گذشته- سه‌شنبه- نیز حکم رفع توقیف از سوی شعبه ۱۲ دادسرای فرهنگ و رسانه به وزارت ارشاد و دفتر این نشریه ابلاغ شد. وی افزود: این نشریه از شنبه آینده مجدداً انتشار می‌یابد.

  هاموند: امیدواریم توافق هرچه زودتر نهایی شود

  وزیر خارجه انگلیس گفت که لندن در فرایند گفت‌وگوی ایران با ۱+۵ نقشی بزرگ ایفا خواهد کرد. به گزارش خانه ملت، در دیدار هیأت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با وزیر امور خارجه انگلیس عباسعلی منصوری آرانی، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- انگلیس با اشاره به سیر روابط دو کشور از گذشته تاکنون گفت: روابط ایران و انگلیس دارای فراز و نشیب‌های زیادی بوده است و امیدواریم غرب از فرصت کنونی برای توسعه مناسبات استفاده کند تا با وجود تجربه تلخ تاریخی روابط با غرب در گذشته بتوانیم با نگاه به آینده همکاری‌های متقابل را پیش ببریم. در ادامه این دیدار فیلیپ هاموند، ضمن ابراز خرسندی از سفر هیأت پارلمانی ایران به لندن گفت: امیدوارم این سفر به پیشبرد مناسبات و ایجاد تعامل بیشتر در روابط دو کشور از جمله در روابط پارلمانی منتج شود. وی ادامه داد: با اشتیاق در انتظار نشست آتی خود با وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران هستم و امیدواریم هرچه زودتر به توافق نهایی در موضوع هسته‌ای دست یابیم تا متعاقباً سهمی برتر در گسترش تمام فعالیت‌های بازرگانی، اقتصادی و فرهنگی میان ایران و انگلیس داشته باشیم.

  برچسب ها :

  نظرات