آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 12 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 12377
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۷:۱۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  مصاحبه ای درباره سردار سلیمانی که در بی بی سی سانسور شد!

  آوای شمال/ موسویان در این مصاحبه به نقش بی‌بدیل سردار سلیمانی اشاره می‌کند. او گفته: سردار سلیمانی امور نظامی را در طول ۸ سال جنگ تحمیلی عراق به ایران آموخت؛ او در هر دقیقه و هر روز و هر شب در طول ۸ سال جنگ عراق، دانش نظامی را در عمل تجربه کرد. موسویان ادامه […]

  آوای شمال/ موسویان در این مصاحبه به نقش بی‌بدیل سردار سلیمانی اشاره می‌کند. او گفته: سردار سلیمانی امور نظامی را در طول ۸ سال جنگ تحمیلی عراق به ایران آموخت؛ او در هر دقیقه و هر روز و هر شب در طول ۸ سال جنگ عراق، دانش نظامی را در عمل تجربه کرد.

  موسویان ادامه داد: کسی که در خط مقدم جبهه های جنگ، دانش نظامی را آموخته با کسانی که که در واحد های آکادمیک آموزش دیده اند متفاوت است؛ رهبری ایران او را شهید زنده خواند چون بارها در طول جنگ تا مرحله شهادت پیش رفت.

  وی اضافه کرد: ایران در زمان تجاوز صدام به ایران با عراق نمیجنگید. در واقع تمام قدرتهای منطقه و جهانی از صدام حمایت کردند و ایران یک تنه در مقابل بزرگترین تجاوز منطقه ای و جهانی تاریخ معصر ایستاد .
  این عضو سابق تیم هسته ای کشورمان تصریح کرد: ایران سرداران و فرماندهان نظامی بسیاری دارد که نشان این افتخار را بر دوش دارند؛ بی دلیل نیست که امروزهیچ کدام از کشورهای منطقه حتی یک فرمانده مثل سردار سلیمانی ندارند که اینگونه در کل منطقه خاورمیانه قدرتمند باشد.

  موسویان ادامه داد: در دوران حکومت طالبان و زمانیکه آمریکا قصد ورود جنگ با القاعده در افغانستان بود ، ما مدتی در شورای امنیت بحث می کردیم که آیا ایران در مبارزه با القاعده همکاری کند یا خیر؛ سردار سلیمانی موافق بود ضمن اینکه ساده دل هم نبود.

  وی اضافه کرد: او ضمن موافق بودن ، به نیت آمریکا مظنون بود که آیا این یک دعوت تاکتیکی است یا صادقانه است.

  این دیپلمات سابق کشورمان خاطر نشان کرد: سردار سلیمانی یک استراتژیست نظامی بسیار واقع بین و ماهری است؛ ایران در دوران فرماندهی قاسم بر نیروی قدس ،در مبارزه با القاعده در افغانستان که تهدید امنیت ملی ایران است ، از ظرفیتهای آمریکا بهره برد و زمانیکه آمریکا با ‘محور شرارت’ خواندن ایران ، نشان داد که دنبال همکاری تاکتیکی ‘ بوده ، ایران هم آمریکا را در افغانستان تنها گذاشت تا بعد از ۱۰ سال با صدها میلیارد خسارت و از دست دادن هزاران سرباز، محکوم به شکست وخروج از افغانستان باشد.

  موسویان به تبلیغات منفی غرب علیه سردار سلیمانی اشاره کرد و افزود: برخلاف تبلیغاتی که در غرب علیه سردار سلیمانی میشود ، او یک مسلمان تندرومتعصب خشک مغز نیست. او یک مسلمان معتدل و فرمانده ای کار کشته و واقع بین است که منافع ملی ایران برایش اصل است اما این منافع را در ایجاد صلح و ثبات و امنیت عمومی در خاورمیانه میجوید.

  وی یادآور شد: اینکه او امروز در خط مقدم مبارزه با داعش در صحنه های جنگ حضور یافته و جانش را به خطر انداخته بهترین سند و دلیلی است که هم بدنبال ثبات ایران است و هم ثبات منطقه چون داعش بلای جان منطقه است.

  برچسب ها :

  نظرات