آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 12 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 12341
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۶:۵۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  درخواست بنگلادش برای استفاده از تجربیات ایران در حوزه آموزش و بهداشت

  آوای شمال/ «مهرافروز چومکی» وزیر امور زنان بنگلادش روز سه شنبه در حاشیه اجلاس بین‌المللی کمیسیون مقام زن در نیویورک با شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده ملاقات کرد. در این ملاقات، مولاوردی با توجه به اشتراکات زیاد فرهنگی و مذهبی ایران و بنگلادش، عضویت دو کشور در سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی را عامل گسترش […]

  آوای شمال/ «مهرافروز چومکی» وزیر امور زنان بنگلادش روز سه شنبه در حاشیه اجلاس بین‌المللی کمیسیون مقام زن در نیویورک با شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده ملاقات کرد.

  در این ملاقات، مولاوردی با توجه به اشتراکات زیاد فرهنگی و مذهبی ایران و بنگلادش، عضویت دو کشور در سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی را عامل گسترش بیش از پیش روابط دو کشور دانست و افزود: انتظار می‌رود شاهد نقش آفرینی بیشتر و موثرتر کشورهای اسلامی در همکاری‌های دو جانبه و چند جانبه و بویژه در تعیین و شکل گیری اهداف توسعه پس از ۲۰۱۵ باشیم.

  مولاوردی همگرایی بیشتر کشورهای منطقه را برای حل چالش‌های جهانی بویژه در حوزه زنان مورد تاکید قرار داد و اجلاس‌های بین‌المللی را فرصت مغتنمی برای تبادل اطلاعات در جهت پیشبرد اهداف مربوطه ارزیابی کرد.
  چومکی وزیر امور زنان بنگلادش نیز در این ملاقات با اشاره به ارتباطات موجود بین دو کشور، خواستار استفاده از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های آموزش و بهداشت شد و با توجه به سطح علمی بالا و موفقیت زنان ایرانی در زمینه‌های علمی و تحقیقاتی خواستار ارتباط بیشتر نهادهای امور زنان دو کشور برای آشنایی بیشتر با قوانین و مصوبات موجود در ایران در حوزه زنان و نهاد خانواده شد.
  وزیر امور زنان بنگلادش دستیابی به توسعه بدون مشارکت زنان را امری غیرعملی دانست و برنامه‌های دولت متبوع خود برای تسهیل در فعالیت علمی و اجتماعی زنان را تشریح کرد.

  وی همچنین توانمند سازی زنان در سایر حوزه‌ها از جمله در اقتصاد، آموزش و سیاست را برای زنان لازم دانست.

  برچسب ها :

  نظرات