آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ , Monday 22 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 12332
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۶:۴۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  اعلام آمادگی مولاوردی برای امضاء یادداشت تفاهم همکاری در سفر آتی اردوغان به ایران

  آوای شمال/ شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده روز گذشته (سه‌شنبه) در حاشیه پنجاه و نهمین اجلاس کمیسیون مقام زن در نیویورک با نسرین چلیک معاون وزیر امور زنان ترکیه دیدار کرد. مولاوردی در این ملاقات با اشاره به مناسبات گسترده بین دو کشور همسایه، خواستار افزایش همکاری بین ایران و ترکیه شد […]

  آوای شمال/ شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده روز گذشته (سه‌شنبه) در حاشیه پنجاه و نهمین اجلاس کمیسیون مقام زن در نیویورک با نسرین چلیک معاون وزیر امور زنان ترکیه دیدار کرد.

  مولاوردی در این ملاقات با اشاره به مناسبات گسترده بین دو کشور همسایه، خواستار افزایش همکاری بین ایران و ترکیه شد و اشتراکات فرهنگی، تاریخی و مذهبی را عامل موثری در این خصوص دانست.

  وی با توجه به جایگاه مهم دو کشور در منطقه به‌عنوان اعضای سازمان همکاری‌های اسلامی افزود: مجموعه این ملاحظات عامل تقویت و ترغیب همکاری‌های دو کشور در حوزه زنان و خانواده است و ضمن اشاره به موضوع خشونت و افراطی گری در منطقه خاورمیانه به نام دین و به‌ویژه علیه زنان و کودکان، همکاری‌های دو کشور در این زمینه را بستر مناسبی برای مقابله با این خشونت‌ها دانست.

  معاون رئیس جمهور کشورمان همچنین اعلام آمادگی طرف ایرانی را برای امضاء یادداشت تفاهم مربوطه در زمینه همکاری نهادهای متولی امور زنان دو کشور در سفر آتی رئیس جمهور ترکیه به جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.

  چلیک معاون وزیر امور زنان ترکیه نیز ضمن تائید اشتراکات زیاد تاریخی فرهنگی دو ملت، این اشتراکات را تسهیل کننده همکاری‌ها در همه زمینه‌ها به‌ویژه همکاری در امور زنان و خانواده دو کشور دانست و خواستار استفاده از ظرفیت‌های موجود برای مشارکت بانوان در زمینه‌های اقتصادی و فرهنگی شد.

  وی با اشاره به اینکه سابقه همکاری در امور زنان بین دو کشور از سال‌ها قبل آغاز شده و توافق‌های مشخصی نیز در این زمینه صورت گرفته، ابراز امیدواری کرد که در سفر آتی رئیس جمهور ترکیه به ایران این همکاری‌ها در چارچوب رایزنی بیشتر مقامات عالی دو کشور رسمیت بیشتری یابد.

  برچسب ها :

  نظرات