آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ , Sunday 21 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 12192
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۵:۴۶
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  جباری در قطر مصدوم نمی شود ،‌گل هم می زند!

  آوای شمال/ او جام جهانی ۲۰۰۶ را به همین خاطر از دست داد. در استقلال بارها آسیب دید و سپس به دلیل سختی‌های بدنسازی کی روش، از تیم ملی خداحافظی کرد تا به حضور در لیگ قطر و باشگاه الاهلی بسنده کند. ضعف بدنی باعث می‌شد مجتبی مثل محرم نویدکیا – البته بسیار کمتر از […]

  آوای شمال/ او جام جهانی ۲۰۰۶ را به همین خاطر از دست داد. در استقلال بارها آسیب دید و سپس به دلیل سختی‌های بدنسازی کی روش، از تیم ملی خداحافظی کرد تا به حضور در لیگ قطر و باشگاه الاهلی بسنده کند.
  ضعف بدنی باعث می‌شد مجتبی مثل محرم نویدکیا – البته بسیار کمتر از او – آسیب ببیند و در برخی از بازی‌های حساس استقلال در لیگ‌های گذشته غایب باشد. این آسیب‌دیدگی‌ها به قدری زیاد بود که خیلی‌ها مجتبی را با لقب «هشت همیشه مصدوم» می‌شناختند اما همین بازیکن از وقتی راهی لیگ قطر شده تا برای الاهلی بازی کند، نه مصدوم شده و نه دیداری را از دست داده است.
  آمار مجتبی جباری در این فصل گواه این ادعا است. او در هر ۲۰ بازی الاهلی به میدان رفته و برای این تیم با شماره ۸۸ بازی کرده است. جباری در طول این ۲۰ بازی، فقط ۴ بار تعویض و از زمین خارج شده است. اولی در هفته دوم مقابل القطر که او در دقیقه ۸۰ تعویض شد، دومی هفته هشتم و در روز پیروزی مقابل الخریطیات که در دقیقه ۸۰ از زمین بیرون آمد و سومین تعویض جباری در هفته هفدهم اتفاق افتاد که او در دقیقه ۸۸ جای خود را به هم‌تیمی‌اش داد. چهارمین باری که جباری در طول این فصل از زمین خارج شد مربوط به همین هفته بیستم بود که او در دقیقه ۸۹ جای خود را به یک بازیکن تازه‌نفس داد.
  مجتبی در طول ۲۰ بازی، ۱۷۷۷ دقیقه در زمین حضور داشته و فقط ۲۳ دقیقه از کل بازی‌های فصل الاهلی را از دست داده است. او که در ایران به بازیکنی ضعیف – از نظر بدنی – مشهور بود در تمام بازی‌های الاهلی به میدان رفته و حتی یک بار هم آسیب ندیده است.
  بیشترین دقایق بازی جباری در طول یک فصل به سه سال قبل بازمی‌گردد جایی که جباری در استقلال بازی می‌کرد و در طول یک فصل، آمار ۲۳ بازی و ۱۸۱۷ دقیقه حضور در زمین را به نام خود ثبت کرد. حالا جباری در لیگ قطر، رکورد قبلی خود را خواهد شکست. او ۶ بازی با الاهلی پیش رو دارد و به نظر می‌رسد بتواند با ثبات‌ترین فصل فوتبال خود را پشت سر بگذارد.
  جباری در طول ۲۰ بازی برای الاهلی در این فصل آمار قابل توجهی از نظر گل و پاس گل به جا گذاشته است. شماره ۸۸ در طول ۱۷۷۷ دقیقه بازی برای الاهلی، ۶ گل سرنوشت‌ساز به ثمر رسانده است. دو گل در هفته اول مقابل السیلیا، یک گل در هفته یازدهم و مقابل العربی، یک گل در هفته چهاردهم برابر السیلیا، یک گل در هفته شانزدهم و روز شکست مقابل الخور و آخرین گل را هم مقابل السد، همین چند روز قبل و در هفته بیستم لیگ ستارگان قطر.
  جباری بیش از ۱۰ پاس گل هم برای بازیکنان الاهلی ارسال کرده تا نشان بدهد در روزهای آرام و بی‌حاشیه دوحه، دوباره بدل به زیدان آسیا شده است.
  مجتبی جباری مدت‌هاست که در سکوت به‌سر می‌برد. او فکر خود را روی فوتبال متمرکز کرده و دوباره همان هافبک طراح سال‌های قبل شده است با این تفاوت که دیگر مصدوم نمی‌شود و البته گل هم می‌زند.

  در ادامه هفته بیستم لیگ ستارگان قطر، الاهلی که مجتبی جباری و سید جلال حسینی را در اختیار دارد به مصاف السد رفت. این بازی که به میزبانی السد برگزار شد در نهایت با نتیجه تساوی ۳-۳ خاتمه یافت. برای الاهلی مجتبى جباری در دقیقه ۳۱ زننده گل اول بود. سید جلال ۹۰ دقیقه و جباری ۸۹ دقیقه برای الاهلی بازی کردند. بعد از حضور زلاتکو کرانچار به‌عنوان مربی، الاهلی روند رو به رشدی را سپری می‌کند. در جدول لیگ ستارگان قطر الاهلی با ۳۰ امتیاز در مکان ششم قرار گرفت.

  برچسب ها :

  نظرات