آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 11 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 12171
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۵:۳۶
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  سیاه جامگان ابومسلم به دلیل هتک حرمت به قران ازلیگ یک کنارکشید

  آوای شمال/ باشگاه‌ فرهنگی ورزشی سیاه‌جامگان ابومسلم خراسان به دلیل اتفاقات رخ داده در دیدار تیم فوتبال این باشگاه با راهیان کرمانشاه، بیانیه‌ای صادر کرد.   متن این بیانیه که مدیران باشگاه طی آن از مسابقات لیگ دسته اول، کنار کشیده‌اند، به شرح ذیل است: «این روزها که در واپسین روزهای سال ۹۳ قرار داریم […]

  آوای شمال/ باشگاه‌ فرهنگی ورزشی سیاه‌جامگان ابومسلم خراسان به دلیل اتفاقات رخ داده در دیدار تیم فوتبال این باشگاه با راهیان کرمانشاه، بیانیه‌ای صادر کرد.

    متن این بیانیه که مدیران باشگاه طی آن از مسابقات لیگ دسته اول، کنار کشیده‌اند، به شرح ذیل است: «این روزها که در واپسین روزهای سال ۹۳ قرار داریم و عید نوروزمان همزمان شده با ایام عزاداری فاطمیه و حالا که دشمنان اسلام از جای‌جای دنیا برای نابودی دین نبی مکرم اسلام شمشیر تیز کرده‌اند، در همین کشور خودمان و در دیار غیورمردان کرمانشاه، اتفاقاتی افتاد که جای بسی تامل دارد.

   ظهر شنبه شانزدهم اسفندماه جاری در حالی که تیم فوتبال سیاه‌جامگان ابومسلم خراسان برای رویارویی با تیم راهیان کرمانشاه راهی این شهر شده بود، در ورزشگاه کارگران کرمانشاه اتفاقی افتاد که شاید اگر هزاران کیلومتر آن طرف‌تر از مرزهای ایران، توسط دشمنان قسم‌خورده اسلام می‌افتاد، حتما اینجا بودند مدافعانی که با رگ‌های متورم شده به خیابان‌ها بریزند و تظاهرات کنند، اما وامصیبتا که از درون خاک همین سرزمین این چنین ظالمانه، هتک حرمت به ساحت قرآن می‌کنند.

   

  تعریف دوباره آن چه رخ داده گرچه لرزه بر اندام هر مسلمانی می‌اندازد، اما شاید بد نباشد برای شناساندن آدم‌های چسبیده به فوتبال که حاضرند برای پیروزی (نه موفقیت) دست به هر کاری بزنند، روایت شود.

   

  طبق معمول همه مسابقات این باشگاه، مدیرعامل تیم، با قرآن کوچکی که همواره در دستش است در حال خواندن آیاتی از قرآن کریم بود که به یکباره عده‌ای به او حمله کرده و کتاب خدا را چنگ زده و گستاخانه پاره کردند و بدون کمترین ابایی کلام خداوند را مورد اهانت قرار دادند.

   

  اینکه یک عده تماشاگرنما با هدایت فردی که متاسفانه همشهری ما هم هست و هیچ‌گاه برای پیروزی از هیچ حرکت ناشایستی دست نکشیده، هر آنچه لایق خودشان بود را به مدیرعامل و کادر فنی سیاه‌جامگان ابومسلم نثار کردند، شاید برای ما قابل گذشت باشد، اما بلاشک از احقاق حقوق اسلام دست نخواهیم کشید، چه اینکه اگر ساکت بنشینیم بایستی در مسلمانی خود تردید کنیم.

   

  با توجه مسائل مطرح شده، این باشگاه با محکوم کردن هتک حرمت ساحت مقدس قرآن کریم توسط عوامل منتسب به باشگاه راهیان کرمانشاه، به سازمان محترم لیگ فوتبال ایران اعلام می‌دارد تا مشخص شدن وضعیت هتاکان به کلام خدا، در ادامه مسابقات لیگ دسته اول حاضر نخواهد شد و خواستار برخورد جدی با عوامل این اتفاقات شرم‌بار می‌باشد.

   

  این پیروزی مبارک مردم شریف و شهیدپرور کرمانشاه باشد، اما کاش مدیران و کادر فنی تیم راهیان هم کمی از غیرت و مردانگی بزرگان این خطه را به یادگار می‌داشتند، آنان‌که برای صیانت از اسلام و قرآن دل به میدان رزم زدند و هیچ‌گاه فکرش را هم نکردند قرار باشد همشهری‌هایشان روزی برای پیروزی در میدان ورزش، قرآن کریم را پاره کنند.»

  برچسب ها :

  نظرات