آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 15 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 12108
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ اسفند, ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  جعل یک سخن مهم امام درباره رفسنجانی

  آوای شمال/ او همچنین تصریح کرده است: امام نسبت به آقای‌ هاشمی آن مرتبه از اعتماد را داشت و فرمودند تا ‌هاشمی هست انقلاب هم هست. *درباره میزان رأی افراد در جامعه و میزان برخورداری آنها از پایگاه اجتماعی؛ باید بصورت مدلل و با شاهد و دلیل سخن گفت نه با استمزاج و نظراتی که […]

  آوای شمال/ او همچنین تصریح کرده است: امام نسبت به آقای‌ هاشمی آن مرتبه از اعتماد را داشت و فرمودند تا ‌هاشمی هست انقلاب هم هست.

  *درباره میزان رأی افراد در جامعه و میزان برخورداری آنها از پایگاه اجتماعی؛ باید بصورت مدلل و با شاهد و دلیل سخن گفت نه با استمزاج و نظراتی که هرگز اثبات نخواهند شد.

  آقای هاشمی رفسنجانی در دو انتخابات مردمی اخیری که در نظام جمهوری اسلامی ایران واجد صلاحیت شناخته شده و شرکت کرده است؛ طی هیچکدام نتوانسته حائز «رأی بسیار بالا»! از جانب مردم شود.

  ایشان در انتخابات مجلس ششم نفر سی‌ام لیست تهران شد و بعدها از جانب اطرافیان ایشان اینطور اظهار شد که در این انتخابات تقلّب شده است.

  آقای هاشمی همچنین در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ نیز با آنکه از دو سال قبل تصریح کرده بود در انتخابات شرکت نمی‌کند؛ اما بعنوان کاندیدا حضور یافت و در مرحله دوم انتخابات از محمود احمدی‌نژاد شکست خورد.

  در پی آن شکست هم از جانب ایشان بصورت تلویحی و از جانب نزدیکانشان بصورت صریح بیان شد که پای تقلّب در میان بوده است.

  آقای هاشمی رفسنجانی در سال ۹۲ نیز حائز صلاحیت کاندیداتوری شناخته نشد و از دور رقابت‌های مربوط به کسب پست ریاست جمهوری کنار رفت.

  گفتنیست، در همین زمینه، محمدجواد لاریجانی اخیراً در نشست دبیران حزب مؤتلفه طی سخنانی گفته است: «بخشی از اصلاح‌طلبان می‌گویند آقای هاشمی رفسنجانی خیلی خوب است، اینکه یک جریان سیاسی حرفی برای گفتن نداشته باشد و کفگیرش ته دیگ خورده باشد، می‌گوید فلان فرد خوب است. بحث ما خوبی و بدی نیست بلکه عملکرد افراد در زمینه های مختلف است»

  درباره جمله اظهار شده از سوی منتجب‌نیا مبنی بر اینکه امام(ره) فرمودند تا ‌هاشمی هست انقلاب هم هست! نیز اشاره‌ی غلط او به جمله‌ای از امام راحل است که پس از ترور آقای هاشمی در سال ۱۳۵۸ بیان گردیده.

  جمله دقیقی که امام راحل در این باره فرموده‌اند این است:

  «هاشمی زنده است چون نهضت زنده است»

  و فی‌الواقع تدبیر آن یار سفر کرده نیز این بود که هیچگاه سرنوشت انقلاب را به زلف هیچ شخصی گره نزند و نگوید چون فلانی هست پس انقلاب هم هست!

  گفتنیست که این جمله مشهور امام راحل تاکنون چندین مرتبه از جانب اطرافیان و فرزندان آقای هاشمی جعل و در محضر رسانه‌ها و افکار عمومی نیز بیان شده است.

  این در حالی است که آقای هاشمی نسبت به این تحریف‌های آشکار موضع خاصی را اتخاذ نکرده است.

  برچسب ها :

  نظرات